Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


doma "CH" 1984 @

ovo pod 2: slab euro-jak dolar.
je li baš tako?
USA neće dozvoliti slbiju izvoznu moć (jak dolar) u situaciji kad ni sami nisu izašli iz krize…


Moj stav stoji. Slab euro – jak dolar. Normalno USa printing press radi dobro i cilj je protjerati silu dolara preko svojih MNC-ova na Istok, inflatirati mega mjehur u nekretninama ondje i vratiti kapital u USA. Znaju Ameri da blag i dug rast je održiv zato se brzo i jako napuhuje mjehur na Istoku kako bi se cijeli proces vraćanja investicija ubrzao(tamošnjim krahom).
Svjetske Centralne banke niti nemaju izbora za diverzifikaciju valuta na računu rezervi. Imate dolar, yen, chf i euro. CHF će CB Švicarske braniti i obraniti ali opcije jesu ili USD ili EURO. Pad jednoga rast je drugoga.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Mislim da nisam. USA je duzna kao grcka i gura glavu u pijesak pred tim, kad zagusti malo se svadjaju u svom parlamentu i natiskaju dolare i to je njima rjesenje. 2008 su dokapitalizirali banke koje su stvorile cijeli tadasnji problem a one nastavljaju i dalje po istom modelu. Vrte cijeli svijet oko malog prsta kako im pase. Izazivaju ratove i potrese na financijskim trzistima kako im pase. Da li bi to mogli da im valuta vrijedi 0 kn.
Kakve koristi ima USA ili cijeli svijet ako par starih prdonja ima trilione dolara?

Ne bi njima nitko oprostio dugove, samo bi im se dugovi vrednovali u nekoj drugoj realnoj valuti.

Imaju jaki potencijal za izvoz kad im kinez napravi proizvod. To da su samodostatni bas i ne stoji jer su ovisni velikim dijelom o jeftinoj kineskoj proizvodnji. Uzmite za primjer tekstilnu industriju, gdje se proizvodi proizvode? To sigurno nije USA nego je Kina i ostatak drzava s jeftinom proizvodnjom. Da te tvrtke imaju sjedista u USA ali ne i proizvodnju. Preseljenjem proizvodnje ukinuli su tisuce radnih mjesta doma i napravili socijalni problem drzavi.
Danas amerika ima monopol na sve i najvecu demokraciju u kojoj nitko ni prdnut nesmije a da ga netko ne prijavi zbog remecenja ili ugrozavanja necega.

Teze o tome da slabljenje ili jacanje valute cini proizvod konkurentnijim ili manje konkurentnim su gluposti. Slabljenje dolara u prvu ruku bi pomoglo izvozu (kineskog USA proizvoda) ali tada im naglo skace cijena radne snage u Kini.

Novo zlatno doma ce doci ali samo tada kad se zaposli domaci potencijal. Nema zlatnog doba ako nema proizvodnje doma. Od usluge i prodavanja magle nema zivota.


Ukratko, USa će teško ili nikako bankrotirati(ne zato jer ih volim, a volim, nego zato jer imaju močno oruđe – dolar)jer mogu uvijek printati dolare koji napuštaju USA i idu u ostatke svijeta dižući lokalne cijene, lokalne investicije, cijenu rada i time vraćaju kompetitivnu prednost USA na dugi rok. Printanjem slabe dolar a i slabe( tj inverzivno jačaju) konkurenciju(po cijeni inputa!) IMajte na umu da je USa jedna od rijetkih zemalja koje imaju prirodni prirast održivosti a da imaju visok životni standard i lokaciju Zapada.

Odvajanje Eurozone u dva dijela – zanimljivo ali bi napumpala EURO do nebeskih visina. Vrlo jednostavno, bilance plaćanja tih zemalja redovito su u + tj potražnja za njihovim valutama je visoka. Južne zemlje vrlo pogoduju Euru jer što Nordi dižu izvozom Jug smanjuje uvozom, a općenita količina EURA je jača i masa inertnija(prema gore ili dolje) što pogoduje izvozu(nordima).

Jep Draghi je član Bilderberg skupine, pa Vi vidite kao i Bernanke i ostala ekipica.( nisam sklon teorijama zavjere ali eto)

Ali ako bi morao iznijeti teoriju:
1. Ameri su se odlučili riješiti Istoka i konkurencije u proizvodnji pumpanjem dolara na Istok
2. Slabiji EURO paše izvoznicima u Europi a MMF i Washingtonski Konsenzus na JUgu Europe donijeti će samo prevlast Norda na Jugu. Zašto? MMF kao prvu obvezu govori privatizaciju a pod fire sale cijenama doći će Rusi ili Europski nordi i kupovati Južne instalacije( brodogradilišta, elektre, autoputeve, telekomove). Čudno ali ova situacija uzasno paše Nordima, ok malo su cijene zaduživanja porasle ali dobivaju slabim eurom i mogučnošću jeftinog shoppinga Južnih država po velikom diskontu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Još jedna napomena i ispričavam se, ali Republikanci vrlo rado preko medija napuhuju problem EUROZONE. Time oni daju naglasak javnosti kako – socijalna politika Europe – ne uspjeva!! Štite sebe i refleksivno stvaraju stvarnost! Protiv zdravstvenog, protiv socijalnog i sloboda kretanja kapitala. Kažem Vam, ovo je jedna dobra kampanja protiv Obame(niti ja ge ne volim u svemu).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



doma "CH" 1984 @
ovo pod 2: slab euro-jak dolar.
je li baš tako?
USA neće dozvoliti slbiju izvoznu moć (jak dolar) u situaciji kad ni sami nisu izašli iz krize…

Moj stav stoji. Slab euro – jak dolar. Normalno USa printing press radi dobro i cilj je protjerati silu dolara preko svojih MNC-ova na Istok…
[/quote]
Ma koja izvozna moć. Pa USD je njihov izvoz.
Euro je njihovo kukavičje jaje bande koje su podmetnuli ispod ispravne inicijalne ideje o slobodnoj trgovini, tržištima rada itd. Ili drugim riječima, kontrola štampanja eura jedan od osnovnih načina masovne kontrole. S druge strane je nužan makar i prividan pandan USDu kako bi prividno „slobodno“ tržište uopće prividno funkcioniralo … barem za masu forex ovaca i njihovih šišača.

Uzmite u obzir da je prije par mjeseci JPY pegiran uz USD a CHF uz EUR. Ako malo bolje pogledate, nema više drugih reserve currency konkurencije na vidiku. Ostali su samo EUR i USD. Trenutno je fundamentalno USD znatno bolesniji ali će se banda pobrinuti da se to okrene u godinu-dvije. Vidi scenarije prije navedene
Sve je to posljedica toga što već cca pola godine NITKO ali baš NITKO normalan više ne kupuje USA obveznice. Čak su i arapi počeli prodavati , rusi također, japanci više nemaju ni kinte, englezi su štampali i kupovali ali više ne stignu ni sebi naštampati …. A s duge strane kinezi su opasno počeli prijetiti sa RMB kao reserve currency alternativom.
Kinezi polako tiho ali kontinuirano rade na bilateralnim sporazumima, postepenom otvaranju RMB prema vani , emitiranju RMB obveznica itd itd … USD ima sve manji i manji ukupni postotak u svjetskom trejdu. Mi živimo u potpunoj medijskoj cenzuri i blokadi što se toga tiče.

Nemojte imati iluzije oko CHF i SNB. SNB je u talu sa svom ostalom najgorom bakarskom mafijom. Neke švicarske banke su istom stanju kao i američke. Bili su par mjeseci pod naručenim udarom špekulanata (pogodite kojih?) što je u stvari bila priprema za pad talijanskih, austrijskih itd banaka koje su plasirale masovno stambene kredite u CHF u čitavoj istočnoj evropi.
Udar na CHF je bilo masovno utapljanje njihovih klijenata , bankarskih bilanci itd. tj. priprema za ovo što je došlo kasnije. Preuzimanjem talijanskih i austrijskih banaka banda će praktički preuzeti države istočne evrope… tek onda ide pravi spektakl u EE: grčki scenarij uz raketni štit i zveckanje prema rusima.

Sve u svemu jedno je sigurno: u ovoj konstelaciji snaga, FED mora štampati sve više i više i po što manjoj kamati. Da bi kamate bile i dalje niske , treba prvo posmicati svu konkurenciju pa onda one što su ostali kao dekoracija (a to je „EU“, radi privida slobodnog tržišta) polako daviti, dizati kamate i CDSove kako bi FED/Treasury izgledao što bolje. Kad je konkurencija već mrtva – zašto ne ćopiti i ono šta je ostalo od asseta?

A ste čitali kako su trilijuni CDS izdilanih osiguranja zapravo ostali bezvrijedni na primjeru Grčke? A koliko je banda tek prodala ostalih bezvrijednih „instrumenata“ idiotima diljem svijeta… instrumenata nad kojima imaju kontrolu i koje redovno upotrebljavaju kad i kako zatreba prema scenariju? A kad vi trebate naplatiti „instrument“ – dobijete šipak!

S kinezima će se obračunati posebno i konačno-naknadno. U stvari taj obračun je u korijenu čitave globalne krize. Libija je bila priprema za to. Ste vidjeli kako je spread WTI-Brent pao kad je pala Libija… jer smo mi u EU platili čitavu intervenciju! Davljenje čitave EU je također priprema za Kinu i nije završila… jer treba kineze potpuno odsjeći od glavnih izvoznih tržišta. Paralelno se u US Kongresu spremaju zakoni o novim trgovačkim ratovima sa kinezima. Ali tek će Iran biti pravi obračun sa kinezima.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

još, još! nemojte se suzdržavat. [lol]

[lol] [lol] [lol]

Nova epizoda "neovisnih" i slobodnomislećih ingenioznih medija i spina na spin od spina na manipulaciju ….
http://www.business.hr/ulaganja/zaboravite-njemacku-britanske-obveznice-su-sigurnije

[lol] [lol] [lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



Ukratko, USa će teško ili nikako bankrotirati(ne zato jer ih volim, a volim, nego zato jer imaju močno oruđe – dolar)

Hoce sigurno, mozda jos i za nasih zivota. A glede mocnog orudja ($) nek pitaju Kineze da li se boje dolara. Sjetite se samo prijetnji Kineza da ce pocet rasprodavat USA obveznice.



Ali ako bi morao iznijeti teoriju:
1. Ameri su se odlučili riješiti Istoka i konkurencije u proizvodnji pumpanjem dolara na Istok

Samo zaboravljate da za povrat proizvodnje na USA prostore treba
a) tvornice – otisle u staro zeljezo
b) znanje za radit u tvornicama – odlazi u mirovinu
c) platezno sposobno trziste – banke i stari prdonje ga polako unistavaju

Nije bolest sve što boli

evo ih! javili su se par min nakon što sam dijelom naznačio otmicu istočne evrope na prethodnoj stranici [lol]
sad još treba pronaći par domaćih izdajnika i ide pravi bank run! Kanije i Unicredit i Intesa samo padaju ko kruške u naručje bande … s njima i vaši krediti, krediti države i državnih kompanija itd

http://www.index.hr/vijesti/clanak/financial-times-hrvatske-banke-moraju-strahovati-zbog-izlozenosti-talijanskim-vlasnicima/584753.aspx

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


evo ih! javili su se par min nakon što sam dijelom naznačio otmicu istočne evrope na prethodnoj stranici [lol]
sad još treba pronaći par domaćih izdajnika i ide pravi bank run! Kanije i Unicredit i Intesa samo padaju ko kruške u naručje bande … s njima i vaši krediti, krediti države i državnih kompanija itd

http://www.index.hr/vijesti/clanak/financial-times-hrvatske-banke-moraju-strahovati-zbog-izlozenosti-talijanskim-vlasnicima/584753.aspx

A HNB – IMAMO LI MI UOPĆE TISKARU – znamo li mi kako tiskati KUNE?
Mislim da je najveća glupost iz realnoh izvora financirati vojsku, policiju i obrazovni sustav!

xxyyzz@
reci ti onda jednostavno:
1. hoće li USD jačati u odnosu na EUR?
2. postoji li iti jedna sigurna banka u HR?

Evo upravo izašla vijest, a kao što sam i govorio;
Najprije moramo zaključiti kako je London City ništa drugo nego podružnica WallStreeta, a cijela hajebancija je niže opisana ili u prijevodu ubuduće bi Njemačka i Francuska željele izbjeći kredite WallStreeta;

„Početak cijelog problema leži u tome što su se vlade Europske unije dosjetile da kliriniškim kućama, kako bi se spriječio njihov mogući krah i izbijanje nove financijske krize, omoguće pristup pozajmicama Europske središnje banke. ( U prijevodu dobit od kredita imaju Njemačka i Francuska, a ne Ameri i Englezi kao do sada )

Budući da ECB trenutno kratkoročne obveznice odobrava samo bankama iz eurozone, iste uvjete željeli su nametnuti i klirinškim kućama pa su osmislili pravilo prema kojem sve kojima više od pet posto prometa donosi poslovanje s eurskim papirima i proizvodima moraju biti locirane u eurozoni.

Iako trenutno nije sigurno ni da će do sudskog spora između Ujedinjenog Kraljevstva i ECB-a uopće doći, glavni izvršni direktor Centre for European Policy Studiesa Karel Lannoo za Bloomberg je izjavio kako misli da Britanci nemaju osnova na kojima bi mogli pobijediti, budući da ECB svoje prekonoćne pozajmice na područje eurozone ograničava zbog "financijske stabilnosti".“

OSIM TOGA VRŠI SE POVJESNO UIGRANA MARKENTIŠKA KAMPANJA NY BANAKA KAKO EUROPSKE BANKE, OBVEZNICE I SVE OSTALO SU SMEĆE, A S CILJEM IZAZIVANJA ŠTO VEĆE KRIZE U EU I TIME PLASIRANJEM ŠTO SKUPLJIH KREDITA WALLSTREET-A U OPORAVKU EU-A. DRUGIM RIJEČIMA AMERIMA JE VODA DO GRLA I HITNO IM TREBA LAKA ZARADA PREKO EU LEĐA KAO I UVIJEK. KINU NEMOGU DIRATI JER SU IH VEĆ PREVIŠE NAPUCALI BEZVRIJEDNIM AMERIČKIM OBVEZNICAMA.

L.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


xxyyzz@
reci ti onda jednostavno:
1. hoće li USD jačati u odnosu na EUR?
2. postoji li iti jedna sigurna banka u HR?

imho
1. da da da da da pa onda malo ne ne
2. da

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

New Report

Close