Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




EUROZONA
Rostowski: Pred nama užasan izbor – ECB će snažno intervenirati ili Europi prijeti rat!
"Ako ne uspijemo smiriti tržišta, kriza će se proširiti na svaku zemlju eurozone."

http://politikaplus.com/novost/46349/rostowski-pred-nama-uzasan-izbor-ecb-ce-snazno-intervenirati-ili-europi-prijeti-rat


Rostowski je vrlo obrazovan i dosta konzervativan ali slažem se. ECSC je i stovren za očuvanje mira. Rostowskog a i veliku većinu aktera o kojima pričamo gledajte na WEF-u.
[/quote]

Ovo što je Poljak lupio i ostao živ je najveća ljudska glupost koju sam u svom životu čuo!
Hoće li to Poljaci napasti Ruse i Njemce?
Tragično je da Europa ima takav profil političara!

[/quote]
Za razliku od Amera, mislim da EU ne živi u bojazni od vanjskog neprijatelja(SSSR, Teroristi, Kina) već od same sebe. Tako da se sa Rostowskim slažem skroz.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@1984

inače volim čitat tvoje postove, ali ovo nije zero sum game.
pad standarda na zapadu ne znači nužno i povećanje na istoku i obratno.mogu istovremeneo oba rasti i oba padati.bilanca je 1/1 samo što se tiče uvoza izvoza i takvih stvari.standard je druga priča.


U biti da još malo doradim. Izgleda da naravno da i Istok i Zapad mogu rasti i padati skupa. Ali opet ponavljam, inward Fdi i portfolio investicije su ono što me zanima – odnosi na burzama. A on uzasno varira sa jednog kraja na drugi. I promjena od par postotaka može biti nevjerovatna poluga(ne volim tu rijeć) na burzama, nekretninskom sektoru itd… Standard ne mora direktno i odmah ali burze da. Jer one su određene i koncentrirane u par postotaka a ne u cijelom iznosu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Tehnološki napredak može izazvati poremećaje u financijskom sustavu za koje su protekle financijske krize prava sitnica!
Zamisli takav tehnološki napredak koji bi podigao stope amortizacije na dugotrajnu imovinu na 25%!!!!!
A tu je to negdje – blizu – za 5-10 godina!!!!




@1984

inače volim čitat tvoje postove, ali ovo nije zero sum game.
pad standarda na zapadu ne znači nužno i povećanje na istoku i obratno.mogu istovremeneo oba rasti i oba padati.bilanca je 1/1 samo što se tiče uvoza izvoza i takvih stvari.standard je druga priča.


Jasno. Ok nisam objasnio do kraja. Svakako da standard ne raste i pada istovremeno ili odvojeno. Moja postavka je da svjetski kapital (dugoročni ali i špekulativni) targetira zemlje sa boljim bilancama plaćanja. To su zemlje koje nemaju jak uvoz ili imaju ali i izvoz.
[/quote]
ali opet krivo, kapital najviše targetira new york i london, a gore bilance od njih ne možeš imati.


ali opet krivo, kapital najviše targetira new york i london, a gore bilance od njih ne možeš imati.

Mozes, Zagreb i njegov Holding

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





@1984

inače volim čitat tvoje postove, ali ovo nije zero sum game.
pad standarda na zapadu ne znači nužno i povećanje na istoku i obratno.mogu istovremeneo oba rasti i oba padati.bilanca je 1/1 samo što se tiče uvoza izvoza i takvih stvari.standard je druga priča.


Jasno. Ok nisam objasnio do kraja. Svakako da standard ne raste i pada istovremeno ili odvojeno. Moja postavka je da svjetski kapital (dugoročni ali i špekulativni) targetira zemlje sa boljim bilancama plaćanja. To su zemlje koje nemaju jak uvoz ili imaju ali i izvoz.
[/quote]
ali opet krivo, kapital najviše targetira new york i london, a gore bilance od njih ne možeš imati.
[/quote]

Kapital koji, i pričamo o bilancama država ne gradovima?! Jasno da su New York i London centri financija. Ali govorimo o promjenama i pogotovo promjenama srazmjernim prema primaocima(KIna, Indija, Brazil). Nitko ne tvrdi da NYC i London nisu ventri ali nisu narasli već ostali dok ovi primjeri i njihovi gradovi rastu brzinom gljive ili balona(koji bude malu ispuhnut)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ovo što je Poljak lupio i ostao živ je najveća ljudska glupost koju sam u svom životu čuo!
Hoće li to Poljaci napasti Ruse i Njemce?
Tragično je da Europa ima takav profil političara!

[/quote]

kolega, prošli tjedan je Merkel izijavila da Europi nitko neće moći zagarantirati 50god mira ako se euro ne stabilizira…. njezin prijatelj-francuski Patuljak je dan nakon toga izijavio da tko god odugovlači s riješavanjem krize unutar članica Eurozone preuzima na sebe odgovornost za neki budući sukob.
To su vro jake riječi, a gotovo ih niti jedan medij nije popratio u Europi, a što se tiće Poljaka, naravno da oni neće nikoga napasti, već jadnik laje poučen poljskim iskustvom iz prijašnjih ratova. Računajte to kao neki oblik PTSP-a.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''






@1984

inače volim čitat tvoje postove, ali ovo nije zero sum game.
pad standarda na zapadu ne znači nužno i povećanje na istoku i obratno.mogu istovremeneo oba rasti i oba padati.bilanca je 1/1 samo što se tiče uvoza izvoza i takvih stvari.standard je druga priča.


Jasno. Ok nisam objasnio do kraja. Svakako da standard ne raste i pada istovremeno ili odvojeno. Moja postavka je da svjetski kapital (dugoročni ali i špekulativni) targetira zemlje sa boljim bilancama plaćanja. To su zemlje koje nemaju jak uvoz ili imaju ali i izvoz.
[/quote]
ali opet krivo, kapital najviše targetira new york i london, a gore bilance od njih ne možeš imati.
[/quote]

Kapital koji, i pričamo o bilancama država ne gradovima?!
[/quote]
omg, sam sam si kriv za ovo.
kina je svjetski kreditor br. 2, indija ima jako restriktivno tržište kapitala na koje stranici jedva mogu, tako da ima NIIP u rangu irske. više činjenica, manje teorije. [thumbsup]

http://www.financialsense.com/contributors/leslie-cuadra/2011/08/31/list-of-worlds-largest-creditor-and-debtor-nations







@1984

inače volim čitat tvoje postove, ali ovo nije zero sum game.
pad standarda na zapadu ne znači nužno i povećanje na istoku i obratno.mogu istovremeneo oba rasti i oba padati.bilanca je 1/1 samo što se tiče uvoza izvoza i takvih stvari.standard je druga priča.


Jasno. Ok nisam objasnio do kraja. Svakako da standard ne raste i pada istovremeno ili odvojeno. Moja postavka je da svjetski kapital (dugoročni ali i špekulativni) targetira zemlje sa boljim bilancama plaćanja. To su zemlje koje nemaju jak uvoz ili imaju ali i izvoz.
[/quote]
ali opet krivo, kapital najviše targetira new york i london, a gore bilance od njih ne možeš imati.
[/quote]

Kapital koji, i pričamo o bilancama država ne gradovima?!
[/quote]
omg, sam sam si kriv za ovo.
kina je svjetski kreditor br. 2, indija ima jako restriktivno tržište kapitala na koje stranici jedva mogu, tako da ima NIIP u rangu irske. više činjenica, manje teorije. [thumbsup]

http://www.financialsense.com/contributors/leslie-cuadra/2011/08/31/list-of-worlds-largest-creditor-and-debtor-nations

[/quote]
Joj James opet ne čitaš. Od 2009 do 2010 tijek FDI samo iz Amerike prema Indiji je poduplan. Naravno da to nije veliki kapital i da naravno da Indija ima kapitalne kontrole za barijeru prema inflaciji ali je činjenica da je INWARD FDI porastao 100%( u godini dana). Moraš uzeti u obzir PPP i naravno da Indija neće primati toliko kapitala kada nema gdje biti uložen(infrastruktura, obrazovanje(koje sada jako napreduje)).
Evo ti malo statistike sa OECD-a a možeš je i ubuduće koristiti.
http://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=GOV_DEBT#

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Treba stvoriti Sjedinjene fotovoltaičke države koje bi se prostirale u subsaharskoj Africi i na Arapskom poluotoku – funkcija bi bila isključivo proizvodnja struje pomoću PV panela.
Država bi se prostirala na par milijuna km2 – imala bi dioničare koji bi plaćali vojsku, policiji, etc.
Mislim da je to budućnost – nešto kao što su napravili u svemiru.
Da bi se izgradio takav komplek trebale bi tisuće milijardi dolara koje bi otvorile desetke milijuna radnih mjesta širom svjeta!
Svjet bi si osigurao mir i stabilnost slijedećih 50-ak godina.



Ovo što je Poljak lupio i ostao živ je najveća ljudska glupost koju sam u svom životu čuo!
Hoće li to Poljaci napasti Ruse i Njemce?
Tragično je da Europa ima takav profil političara!

kolega, prošli tjedan je Merkel izijavila da Europi nitko neće moći zagarantirati 50god mira ako se euro ne stabilizira…. njezin prijatelj-francuski Patuljak je dan nakon toga izijavio da tko god odugovlači s riješavanjem krize unutar članica Eurozone preuzima na sebe odgovornost za neki budući sukob.
To su vro jake riječi, a gotovo ih niti jedan medij nije popratio u Europi, a što se tiće Poljaka, naravno da oni neće nikoga napasti, već jadnik laje poučen poljskim iskustvom iz prijašnjih ratova. Računajte to kao neki oblik PTSP-a.
[/quote]
Vidim da većina ne kuži da ništa nije slučano. Ni jedna pametna "izjava" koju čitamo ovih dana.

EU institucije, vlade i ministarstva su temeljito već desetljeće pumpani raznim agentima, poltronima, obavještajcima koji vrijedno "rade" pa ovaj specijalni rat nije nikakvo iznenađenje. Sad ide nesmiljeno huškanje, desničarenje a pogotovo antimuslimanska kampanja.
Orkestriran je to napad angloamera i bildenberga na evropske države koje su većinom postale banana države unutarnjom korupcijom … bolje nisu ni zaslužile.
Zapanjujuće je gledati ogromnu mašineriju: FED, ECB, IMF, rating agencije, "neovisne medije", špekulatore, bildenberge, trilateralce, wannabee šupke, razne "stručnjake" i nobelovce itd itd kako vrlo sinhronizirano orgijaju kako bi banda se druge strane mogla besplatno štampati trilijun po trilijun novih novaca … poglavito se ističe šugavi francuski patuljak (očekivano jer je to teško bolesni kompleksaš) a i fini vez onog Goluma i ružne engleske vještice bez metle da ne spominjem.
SVA financijska tržišta zapada su im u šaci (commodities, zlato, srebro, valute a pogotovo nafta) a autorizirani Goldman je krenuo u otmice čitavih PIIGS država. Dakle kreditna "kriza" je stravična a to što je ČITAV FINANCIJSKI SISTEM duboko kompromitiran, upravljan, lažan i nakaradan… te temeljito sabotiran prošlo desetljeće – to nije problem!
Ali to važi za zapad. Istok se (još) drži. Poplavljivanje emerging BRICS marketa dolarima je samo znak onoga što će se njima dogoditi u sljedećoj fazi ovog silovanja. Paralelno sa napadom na Iran.
A novi hladni rat raketama prema rusiji se vodi već 10tak godina … a silovanje sjeverne afrike i bliskog istoka….

Sretan vam wave 3. Jooo kako im se bude sve vratilo u glavuuuuu … A onda će svi netragom nestati po raznim "institucijama" i korporacijama … svi ćemo se opet izgrliti za 10tak godina, zaboraviti izgubljene generacije krv i suze i onda ide novi rast.
Samo će svi asseti banana država tada biti vlasništvo megabande.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

xxyyzz @

ajde, napokon jedan dobar, iskren komentar! Čestitam kolega [thumbsup]

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

New Report

Close