Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znaci, povratak u šatre, veliki Manitu….(nisam mislio na stanove od 100 kvadrata i kuce od 500).

Za zdravstveno se slazemo, no ja sam protiv toga da placam tri puta neku uslugu, a onda bih jos valjda i morao dodatno uzet….

odnosno ako ju vec placam zelim i kvalitetu… a ne ovo sto imamo. (a uvjeren sam da se kvaliteta sa ovim nametima nece povecati nimalo)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ako si mislio na nekakve poticaje ili olakšice za prvi stan, to svakako. Recimo imaš sigurnost zaposlenja, nije problem dobiti stambeni kredit, kojim kupiš stan ili šator… Neće ti ga država dati, pa ovo je kapitalizam ćo

When speculation has done its worst, two and two still make four.

nismo se razumjeli, ni na kraj pameti mi nije bilo davanje stana – vec na ono sto si ti spomenuo.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Razumio sam na šta si mislio [thumbsup]

Ono s mirovinskom reformom, budući da će se sad zdravlje naglo poskupit, ljudi će više brinut o istom. Što bi dalje trebalo smanjiti raznorazne manipulacije s lijekovima, bolovanjima, pretragama i sl. Kod nas treba gledati obrnuto, čim se toliko ljudi buni protiv nečeg, tim je vjerovatnije da je to dobra stvar… [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

oko stanova: mislim da vani nije baš pod normalno da svatko ima svoj stan. dosta ljudi žive kao podstanari – a to je naravno uređeno.

no, ajde netko od vas koji ima ženu/curu … objasnite mi kako bi toj svojoj u zadnjih dvije godine objasnili da je vaš plan još koju godinu biti podstanar jer su, eto, nekretnine po vašoj procjeni preskupe? pazi, svi dižu kredite i kupuju nekakve stančiće, ona bi se isto kućila, a ti joj objašnjavaš da nije vrijeme za takve investicije. kak bi to završilo?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

[smiley]

dake, ne drži ti nitko pištolj uperen u glavu i tjera te da dižeš kredit … još je groznije [lol]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Da, da… Znas da si nahebo, ali ides… Ko na izvrsenje smrtne kazne. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Pa drzava ne da ne pomaze, nego odmaze gradjanima sa kreditima… Recimo HAC je pokupio 90 milja EUR kredita sa hrvatskog kreditnog trzista nebili nastavili gradit ceste istim tempom.

To ti je nešto poput izlaska na izbore da izabereš manje zlo a ne opciju koju podržavaš.

Da, kad smo pričali o samom topicu teme, "Kako prebroditi…", uglavnom smo se složili kako treba smanjiti ulaganja u prometnu infrastrukturu. Ali opet… bolje ulupat novce u domaće ceste nego u tuđe brodove. Bolje spiskat lovu u naše prometnice nego subvencionirane brodove. I jedan i drugi čin u konačnici (između ostalog) ima za posljedicu spašavanje određenog broja radnih mjesta i egzistencija njihovih obitelji, jer opet i u tim omraženim graditeljsko-političkim perilicama novca, rade neki mali ljudi koji će teško opstati bez svog posla ako se ulaganja u ceste drakonski smanje.

Idealno bi bilo ne ići s lovom ni u prometnu infrastrukturu niti brodogradilišta, niti u bilo koji veliki projekt koji donosi minus. To je teza koju je Cobra dosta zastupao, ali smatram da se ne može ići u krajnje mjere. Pogotovo ne u godini lokalnih izbora.

I da… mislim da imamo jednu veliku stvar za obraditi uskoro, kad prođe NG, a to je novi zakon oko lokalnih izbora. Ljudi, nemate pojma što nas čeka i koliko će ovi izbori biti rulet za sudionike i nas glasače. [bye]

P.S.: Reklama za kupus je jedna od najkvalitetnijih ove godine uopće. [thumbsup]

No respect


pazi, svi dižu kredite i kupuju nekakve stančiće, ona bi se isto kućila, a ti joj objašnjavaš da nije vrijeme za takve investicije. kak bi to završilo?

Ovo bi moglo biti objašnjenje zašto nastaju baloni na tržištu [lol] [lol]
Post za 200 [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Posejdon u Otvorenom [smiley]

No respect

Nisam pobornik zabrana, ali argumenti ceha trgovaca su žalosno smiješni – zar netko stvarno vjeruje da će trgovcima past promet 15% zbog zabrane rada nedjeljom!? 7,000 ljudi bez posla? [huh]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


oko stanova: mislim da vani nije baš pod normalno da svatko ima svoj stan. dosta ljudi žive kao podstanari – a to je naravno uređeno.

no, ajde netko od vas koji ima ženu/curu … objasnite mi kako bi toj svojoj u zadnjih dvije godine objasnili da je vaš plan još koju godinu biti podstanar jer su, eto, nekretnine po vašoj procjeni preskupe? pazi, svi dižu kredite i kupuju nekakve stančiće, ona bi se isto kućila, a ti joj objašnjavaš da nije vrijeme za takve investicije. kak bi to završilo?

Tuna, nemoj pusiti retoriku politicara. Evo da ja postavim protupitanje:

koliko je vani normalno da ti hrana i rezije jedva pokrivaju kucni budget?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close