Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Čini mi se da je vrijeme za rasprodaju CHF-a. [wink]

To je i meni palo na pamet!!

Mislim da bi netko u Švicarskoj trebao doći na ideju da svojim sugrađanima kao nekakav autoritet kojemu se vjeruje, uz dobro objašnjenje svojih investicijskih stajlišta itd. predloži jedan zgodan investicijski savijet koji bi glasio u svom zaključku otprilike ovako:

"Obzirom da nam se valuta čini prilično jakom, obzirom da nam za izvoz to previše i ne odgovara, i obzirom da vjerujemo u stvaranje nove i nove i neprestano nove dodatne vrijednosti a ne puko čuvanje stvorenoga, za nas kao građane Švicarske koji želimo i dalje povećavati svoju prednost pred ostatkom svijeta, vjerojatno da je dobra taktika da svi krenemo malo po malo prodavati svoje CHF, smanjivati nepotrebnu likvidnost, kupujući strane valute poput EUR i USD u svrhu brzog pretvaranja dobivene strane valute u imovinu u inozemstvu tj. kapital: kupujući prije svega njihove najbolje kompanije pri umjernim cijenama koje se sada nude (!), [/quote]

Ne mogu švicarci kupiti toliko dolara-eura koliko amerikanci i europljani mogu prodati dolara-eura i kupiti chf ( da o istočnoj europi uopće i ne govorim ) [bye]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

http://hr.seebiz.eu/valute-i-robe/franak-svicarska-vlada-najavljuje-dodatne-mjere/ar-10697/

If something is too good to be true...it probably is.


Obzirom da Švicarska ima nezaposlenost manju od 1 %
Obzirom da Švicarska izvozi četiri puta više nego uvozi
Obzirom da Švicarska ima veću stopa rasta GDPea nego EU
Obzirom da je Švicarska utočište svjetskih bogataša u nesigurnim vremenima
Mislim da CHF može uskoro preko eura

[bye]

obzirom na sve nabrojeno trebalo bi onda njima naplatiti ljetovanje extra plus.
cjenik prema bdp-iu ili sukladno kamatama pojedinih zemalja….
pa ajde da se neko buni….

Bravo kolega Former91, odlično zapažanje.

Cijene ljetovanja treba prilagoditi kupovnoj moći turista i zemlje iz koje dolaze!!

Baš kao što MCDonalds i CocaCola imaju različite cijene, ovisno o standardu zemlje u kojoj posluju.

[thumbsup]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........


Obzirom da Švicarska ima nezaposlenost manju od 1 %

[bye]


ovaj podatak zaista nisam znao, jeste li sigurni u njegovu tocnost

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Bravo kolega Former91, odlično zapažanje.

Cijene ljetovanja treba prilagoditi kupovnoj moći turista i zemlje iz koje dolaze!!

Baš kao što MCDonalds i CocaCola imaju različite cijene, ovisno o standardu zemlje u kojoj posluju.

[thumbsup]


Pa ćemo doći do toga da ćeš ići u pekaru sa odreskom od plaće jer neće cijene biti za sve jednake. [wink]

If something is too good to be true...it probably is.



Bravo kolega Former91, odlično zapažanje.

Cijene ljetovanja treba prilagoditi kupovnoj moći turista i zemlje iz koje dolaze!!

Baš kao što MCDonalds i CocaCola imaju različite cijene, ovisno o standardu zemlje u kojoj posluju.

[thumbsup]


Pa ćemo doći do toga da ćeš ići u pekaru sa odreskom od plaće jer neće cijene biti za sve jednake. [wink]
[/quote]

A ne, ne sa odreskom nego sa putovnicom!!!

Mislim da bi to bilo najpoštenije…….

Kuglica sladoleda za britanca 22 kune, za švicarca 42 kn, a bosanca 2 kune [thumbsup]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Još jednom je novac iz drhtavih ruku prešao u one malo postojanije.
Da nema ovakvih drama, šta bi fondovi zaradili ove godine. [smiley]

If something is too good to be true...it probably is.



Obzirom da Švicarska ima nezaposlenost manju od 1 %

[bye]


ovaj podatak zaista nisam znao, jeste li sigurni u njegovu tocnost
[/quote]

broj nezaposlenih u CH je 109 200 oliti 2.8 %

http://www.handelszeitung.ch/konjunktur/schweiz/weniger-arbeitslose-der-schweiz

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)




Bravo kolega Former91, odlično zapažanje.

Cijene ljetovanja treba prilagoditi kupovnoj moći turista i zemlje iz koje dolaze!!

Baš kao što MCDonalds i CocaCola imaju različite cijene, ovisno o standardu zemlje u kojoj posluju.

[thumbsup]


Pa ćemo doći do toga da ćeš ići u pekaru sa odreskom od plaće jer neće cijene biti za sve jednake. [wink]
[/quote]

A ne, ne sa odreskom nego sa putovnicom!!!

Mislim da bi to bilo najpoštenije…….

Kuglica sladoleda za britanca 22 kune, za švicarca 42 kn, a bosanca 2 kune [thumbsup]
[/quote]

o tome ti ja pričam ,kolega, ha,ha… [thumbsup]

A kako se šipac znati tko je to? Putovnica?

Ma on ni ne zna sto je putovnica.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


money market funds su izloženi kratkoročnom dugu na koji ovaj downgrade, koji se odnosi na medium i long term, nema utjecaja.

A ima li utjecaja na američke mirovince…….. [smiley] i zna li se što po tom pitanju misli i osjeća Average Joe……….

New Report

Close