Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://hr.seebiz.eu/valute-i-robe/franak-i-jen-najveci-dobitnici-valutnih-trzista/ar-10543/

A tko bi rekao. [wink]

If something is too good to be true...it probably is.

http://sites.google.com/site/financijskisustav/kolaps-eura
Put ka rješenju je:
http://sites.google.com/site/financijskisustav/razdvajanje-stvaranja-i-posudivanja-novca

Hrvatski ekonomski preporod - reforma.forumhr.com, xreforma.wordpress.com

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Buffett-bi-SAD-u-dao-cetverostruki-A-rejting

…how many "riskless" money market funds have their cash invested in Treasuries? Would they be foreced to sell their US debt? Is S&P trying to trigger a rise in US interest rates?

…so belgium’s and liechtenstein’s debts are the new risk free rate. i guess this means the world will now prefer eurobonds … at least according to the folks at s&p who waited until October of 2001 to downgrade Enron. Alternatively the world might simply conclude that s&p is yet another bastion of the far right that has kidnapped the GOP…

money market funds su izloženi kratkoročnom dugu na koji ovaj downgrade, koji se odnosi na medium i long term, nema utjecaja.

Zlato 1712 USD iliti 1207 EUR. Cestitam kolegama koji su izjavljivali da je kriza bila kratka i da je brzo zavrsila kao i onima kojima su na cijeni 11xx USD za zlato komentari da to ide bitno vise bili smijesni. To se zove biti hrabar ili ispaliti glupost i ostati ziv.

Bilo kako bilo show se tek sprema na zlatu, a pogotovo ga ocekujem na srebru.

E svaka čast bankarima!
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uvrijedjena-frajla-zasto-kosor-prijeti-bankama/565397.aspx

I ja ponekad pomislim da u njihovom ponašanju ima nešto kartelnih osobina, ali suštinski su u pravu, i općenito se ponašaju prilično razumno i među su najsvjetlijim točkama domaćeg gopodarstva, što god tko o njima mislio.
Oni svoj posao rade dobro, i ja im čestitam na tome!

A država se u ovoj zadnjoj svojoj retorici oko kredita u "švicarcima" ponaša krajnje mi gadljivo. Ponekad mi se učini da na vlasti imamo komunističku partiju, i to ne onu "pametnu kinesku" nego neku iz "trećeg svijeta".

rovadC, 08.08.2011. u 21:31
Berkshire and four other U.S. insurance group keep their AA+ ratings, but they now have "negative" outlooks.
Another five insurance group had their rating downgraded from AAA to AA+, and they’ve also been assigned a "negative" outlook.
Why the changes? S&P explains:
"In our view, the U.S. sovereign credit rating constrains the long-term rating on these U.S. insurers because their businesses and assets are highly concentrated in the U.S. and they have significant holdings in U.S. Treasury and agency securities"

Vaš link

Mislim da su ovi u S&P krenuli pogrešnim putem. Za kratko vrijeme onda moraju sniziti rejting Japanu , Kini jer ovi imaju ogromne količine US Treasury bonds, jer druge niti ne mogu imati, budući ne zadovoljavaju likvidnost u takvim iznosima koji su njima potrebni. Nakon što i one padnu trebaju smanjiti rejtinge i ostalim državama, jer su ekonomije tako snažno povezane kad pada večina pada i na kraju najsnažniji budući da više nema kome izvoziti – Njemačka će pasti zadnja. Imati ćemo najviši rejting BBB-, a čemu onda služe AAA rejtinzi – valjda nekim marsovcima.

Čini se da su se oni malo pogubili nakon hipotekarne krize kada stvarno nisu snižavali rejtinge koje su morali, i sad više nemaju pravih kriterija.


Bilo kako bilo show se tek sprema na zlatu, a pogotovo ga ocekujem na srebru.

Što se mene tiče može zlato i na 7.000 bilo čega.
Nit ga mogu na stol staviti, nit za zimu u špajzu spremit.
Kad dođe do toga da će zlato jedino imati očuvanu vrijednost, onda će ga države svima konfiscirati.
Pa ga ti kupuj i čuvaj.
Imat će administracija što trošit kad ne bude para. [lol]

"Some people are like clouds. Once they fuck off, it's a beautiful day!"

Čini mi se da je vrijeme za rasprodaju CHF-a. [wink]

If something is too good to be true...it probably is.


Čini mi se da je vrijeme za rasprodaju CHF-a. [wink]

To je i meni palo na pamet!!

Mislim da bi netko u Švicarskoj trebao doći na ideju da svojim sugrađanima kao nekakav autoritet kojemu se vjeruje, uz dobro objašnjenje svojih investicijskih stajlišta itd. predloži jedan zgodan investicijski savijet koji bi glasio u svom zaključku otprilike ovako:

"Obzirom da nam se valuta čini prilično jakom, obzirom da nam za izvoz to previše i ne odgovara, i obzirom da vjerujemo u stvaranje nove i nove i neprestano nove dodatne vrijednosti a ne puko čuvanje stvorenoga, za nas kao građane Švicarske koji želimo i dalje povećavati svoju prednost pred ostatkom svijeta, vjerojatno da je dobra taktika da svi krenemo malo po malo prodavati svoje CHF, smanjivati nepotrebnu likvidnost, kupujući strane valute poput EUR i USD u svrhu brzog pretvaranja dobivene strane valute u imovinu u inozemstvu tj. kapital: kupujući prije svega njihove najbolje kompanije pri umjernim cijenama koje se sada nude (!), kupujući u manjem obimu radi diverzifkacije čak i neku drugu imovinu koja se možda pojavljuje pri umjerenim cijenama konačnim pucanjem balona poput nekretninskih i sl., a tim našim investicijskim aktivnostima u inozemstvu kao sporedni ali dobro došli efekat dobit ćemo i prihvatljivije kretanje valute što je dobro za naše izvozno gospodarstvo i time smo na dobrom putu osiguranja kako dobre kratkoročne izvedbe tako prije svega i nastavka dugoročnog rasta kapitala naših građana koji se nastavljaju u duhu stare švicarske tradicije ponašati odgovorno prema svome kapitalu racionalnim investiranjem."

– pa sad, tko misli da je to ok, će tako postupati, tko je kontrarijan taj neće, naravno da nije dobro da svi rade isto, ali ako je to nešto dobro, a možda je i možda se dobro može objasniti, neki će i dobro je da ih je nemali broj, dobro i postupati, osigurati dobrim taktičkim potezom danas i nastavak dugoročnog rasta bogatstva, koje je već dans u Švicarskoj najveće per capita na svijetu, ali najveći su tu baš zato: da bi bili još veći! Švicarci iako skromni ljudi, obzirom da su i mudri, trebali bi ovo shvatiti.

Ako je slučajno istina (to ja ne mogu znati), da je valuta "precijenjena", onda je definitivno sve što kupe pri cijenama koje se u ok (a sada su ne samo kod nas nego i u zapadnom svijetu vjerojatno prilično ok!) dodatno pojačano "besplatnim ručkom" na račun te prodaje svojih CHF po precijenjenim cijenama što im je stvarno jedna lijepa dodatna “marža sigurnosti” u njihovim dugoročnim investicijama.

Obzirom da Švicarska ima nezaposlenost manju od 1 %
Obzirom da Švicarska izvozi četiri puta više nego uvozi
Obzirom da Švicarska ima veću stopa rasta GDPea nego EU
Obzirom da je Švicarska utočište svjetskih bogataša u nesigurnim vremenima
Mislim da CHF može uskoro preko eura

[bye]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

New Report

Close