Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Javno obraćanje HNB-u

gledam graf eur/hrk i zaključujem da ova intervencija HNB-a neće biti dovoljana. Ukoliko želite održati tečaj ispod postojeće razine, nužna je još jedna intervencija, i to odmah, sutra. Ukoliko ne želite održati tečaj ispod postojeće razine, onda je razina 7,40 izgubljena za malo dulja vremena. Cjenovni kanal je probijen na gore, a povratnom cijenom je potvrđeno probijanje. Sve to u tri zadnja trgovinska dana. Zato intervencijom tečaj treba vratiti u stari kanal.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



ako zlato ode na 2000 usd misliš da će chf uspjeti pratiti tempo?


Ako CHF ode na 7.50 da li će zlato moći držati tempo? [wink]
[/quote]

uvjeren sam da hoće…..i to x 2 na rast chf
[/quote]

Uvjeran sam da neće!!

Gold surged 1.4% ($23) from $1,600.90/oz to a new record nominal of $1,624.07/oz within an hour of the open in Asia. Gold reached new highs due to continuing uncertainty and theatre regarding the debt ceiling negotiations in Washington. Gold is higher in all currencies except the Swiss franc [tongue]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

dečki, može prognoza – hoće li u odnosu na Kn u narednih godinu dana više narasti Eur ili Chf?

Ako se euro raspadne na euro za siromašne i euro za bogate onda će se desiti obadvije varijante.
Pitam se pitam, koji euro će držati hrvati u tom trenutku?

government policy is to risk the value of our savings in the future.....


dečki, može prognoza – hoće li u odnosu na Kn u narednih godinu dana više narasti Eur ili Chf?

Nijedno

If something is too good to be true...it probably is.


Ako se euro raspadne na euro za siromašne i euro za bogate onda će se desiti obadvije varijante.
Pitam se pitam, koji euro će držati hrvati u tom trenutku?

Pa inače "onaj kojega kupe" – logično, svatko kupuje što hoće, ako mu se cijena sviđa itd. A baš u samom trenutku, pa pola jednog pola drugog, kako drugačije? 😛
Najlogičnije mi je u takvom čudnom slučaju (u kojeg ne vjerujem) da bi to tehnički bilo izvedeno tako da slikovito rečeno kada novčanicu od 100 EUR kada mijenjaš dobiješ nazad dvije po 50, jednu 50 EUR1 i drugu 50 EUR2. A onda s njima radi što te volja. Ako više voliš jednu, prodavati ćeš ovu drugu od 50 i kupovati si nazad (po nekoj drugoj cijeni, biti će nekih transkacijskih, tečjanih i sl. troškova/gubitaka) onu prvu ili obratno, pa ćeš na kraju imati ako baš želiš 100 EUR1 ili 100 EUR2, ako se ne želiš "diverzificirati" u te dvije valute, jer tko zna… nije sve kako izgleda, kako se naziva, možda na kraju ispadne bolje držati eur za siromašne nego onaj za bogate :rotfl:



dečki, može prognoza – hoće li u odnosu na Kn u narednih godinu dana više narasti Eur ili Chf?

Nijedno
[/quote]

Ako ameri nastave glumiti bankrot onda Franak ide na 7,50kn…….u protivnom Franak pada u odnosu na kunu..a ojro li-la

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Nažalost, kretanja međulavulnih odnosa već dugo ne određuju pariteti već strahovi.
– strah od bankrota
– strah od povećanja nezaposlenosti
– strah od ulaza gospodarstva u dugu recesiju
– strah od raspada eurozone
– strah od povećanja inflacije
– strah od rasta kamatnih stopa etc.

If something is too good to be true...it probably is.




dečki, može prognoza – hoće li u odnosu na Kn u narednih godinu dana više narasti Eur ili Chf?

Nijedno
[/quote]

Ako ameri nastave glumiti bankrot onda Franak ide na 7,50kn…….u protivnom Franak pada u odnosu na kunu..a ojro li-la
[/quote]

A zašto EUR s silnim Njemačkim gospodarstvom na čelu ne bi mogao biti rezervna valuta?

kao što rekoh, uz izostalu današnju intervenciju, tečaj za sutri klizi "službeno" preko 7,46.

Mislim da je HNB izgubila bitku s tečajem.

S obzirom da je u uvjetima inflacije vrlo teško očuvati vrijednost imovine, povlačim se s ovog tržišta, kao što su to mnogi, očito je, već učinili.

Sretno!


Javno obraćanje HNB-u

gledam graf eur/hrk i zaključujem da ova intervencija HNB-a neće biti dovoljana. Ukoliko želite održati tečaj ispod postojeće razine, nužna je još jedna intervencija, i to odmah, sutra. Ukoliko ne želite održati tečaj ispod postojeće razine, onda je razina 7,40 izgubljena za malo dulja vremena. Cjenovni kanal je probijen na gore, a povratnom cijenom je potvrđeno probijanje. Sve to u tri zadnja trgovinska dana. Zato intervencijom tečaj treba vratiti u stari kanal.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


kao što rekoh, uz izostalu današnju intervenciju, tečaj za sutri klizi "službeno" preko 7,46.

Mislim da je HNB izgubila bitku s tečajem.

S obzirom da je u uvjetima inflacije vrlo teško očuvati vrijednost imovine, povlačim se s ovog tržišta, kao što su to mnogi, očito je, već učinili.

Sretno!


Da si se dobro pozicionirao ne bi se morao povlačiti. Povlače se gubitnici.
Da si izložen "turistima" i "izvoznicima" promjena tečaja (i neka ozbiljna) ne bi predstavljala ništa spomena vrijedno, barem ne u u negativnom smislu! 😉


kao što rekoh, uz izostalu današnju intervenciju, tečaj za sutri klizi "službeno" preko 7,46.

Mislim da je HNB izgubila bitku s tečajem.

S obzirom da je u uvjetima inflacije vrlo teško očuvati vrijednost imovine, povlačim se s ovog tržišta, kao što su to mnogi, očito je, već učinili.

Sretno!

A kakve veze ima inflacija i EUR.
Koliko ja znam za sve je referentan DOLAR!
Dakle ako raste DOLAR onda rastu cijene energije, hrane pa i svega ostalog.
No vidimo da je uhvaćena neka ravnoteža – raste dolar pada nafta.
Pada dolar raste nafta i sl. pa NEMA inflacije kakva je bila pred krizu.

Samo izvoz može nadoknaditi devize i ovo ide na ruku onima koji puno IZVOZE – npr Dioki, Ina, Pliva….Njima jačanje tečaja pogoduje tj umanjuje im štete koje im nanosi ova država vrlo visokim cijenama energije posebice plina.
Također rast eura će destimulirati UVOZ a to bi onda moglo pokrenuti i zapošljavanje.
Ovo je HNB trebao raditi odavna – s tečajem od cca 8 kuna imali bi možda nekoliko desetaka tisuća radnika više u proizvodnji.

New Report

Close