Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nemoj tako……..james je podanik krune……on sve gleda iz te perspektive…….. [wink]



http://www.businessinsider.com/the-only-currencies-that-have-outperformed-gold-this-year-2011-7#
14/21
Fuck Gold. [cool]

Kolega, po obicaju ste opet u zabludi. Naime, sve te valute su outperformale zlato iz AMERICKE perspektive. Iz nase je situacija sasvim drugacija i, kao sto mozete vidjeti i sami, zlato zadnjih dana samo postize nove ATH gledano u eurima (a to znaci i kunama). A to je ono kaj nas tu zanima. Ide to jos up. Srebro takodjer. [cool]
[/quote]
Znaš šta će više od svega toga up?
Platina. Ne zbog kraja svijeta, nego zbog optimalne kombinacije monetarnog pritiska na investicijsko tržište i nezaustavljive prodaje automobila u svijetu. Daimler, Audi, VW i danas Rolls Royce su izvjestili o rekordnim prodajama u prvom polugodištu s jednakim očekivanjima za drugo. Trenutna ciejna je 1.750 USD, prvi take profit je 2.998. USD. Druga opcija je paladij.

Volksbank, bio si i osto si glavni cheerleader za tuđa mišljenja i stavove bez ijedne vlastite ideje.
Daj neki link sa zerohedge-a. [yawn]

tako je james……bravo james……ti si odavno prodao zlato i riješio se svake brige……svaka čast [smiley]

hja što se tiče doprinosa forumu…….ja sam otvorio temu velika depresija……..meni dosta…..

sad gledam kako 99,99% forumaša gubi na kupovnoj moći a moja je ostala nedirnuta…..čak se ponešto i povećala……..pogotovo sa srebrom……nekih 100-tinjak posto…..not bad….not bad [smiley]

evo james prilike za tebe…..malo ćeš više platiti ali barem nećeš otići u minus……lik kraljice elizabete dobiješ džaba……srebro moraš platiti…..
http://www.24hgold.com/english/news-gold-silver-new-series-of-canadian-and-american-silver-coins-coming-to-market.aspx?article=3565122392G10020&redirect=false&contributor=Lorimer+Wilson


hja što se tiče doprinosa forumu…….ja sam otvorio temu velika depresija……..meni dosta…..

I s njom fulao cijeli stadion, a ne loptu.



hja što se tiče doprinosa forumu…….ja sam otvorio temu velika depresija……..meni dosta…..

I s njom fulao cijeli stadion, a ne loptu.

[/quote]

možda iz perspektive podanika krune??…….iz perspektive običnog čovjeka koji je izgubio posao, ima ratu kredita u chf i uz ponešto skuplju hranu i gorivo…….rekao bih da sam pogodio…..

nego James Knox što ćemo mi s ovom našom kunom. Bid/Ask=7,4325/7,4475

MMF smjestio Hrvatima devalvaciju pa nahrlili u banke konvertirati Kune u Eure. Ovi s kreditima u CHF cvile. Uskoro će i oni s ušteđevinama u €.

Jedino strani turisti likuju, jer im odavno nije nije bilo tako jeftino.

Sve u svemu Hrvatska : valutne igre = 0 : 3 , i sve više je lopta u Hrvatskom kaznenom prostoru.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Meni je zlato pomalo dosadno (imam doduse nesto sitno sto sam sacuvao jos iz doba stare Grcke)
To cuvam jos par tisuca godina (iz emocionalnih razloga)

Platina je OK, ali ne sjeda mi bas, ja sam nekako covjek za srebro….

Da mene neko pita(mislim ne pita,ali svejedno cu vam rec) ja bi sacekao sljedeceg Minskog i onda se nakrcio metalica. To naravno za ove sto se pale na visegodisnja pozicioniranja.

Recimo da ce izmedju ostalog i zbog onog sto je James napisao o platini ona biti najosjetljivija na Minskog,onda recimo srebro i na kraju zlato….
A ako Minsky ne dodje, ma doci ce valjda bar on je uvijek bio pravi drug

James nazvrljo sam nesto na tjednom grafu platine, onako na brzinu…

0 : 4 , Hrvati si zabili autogol. Ovi što kupuje EUR, indirektono podižu i tečaj CHF, pa ugrožavaju one s krditima u CHF. Strani turisti još više slave – još više kuna za "šaku" ojra.

0 : 5 samo što nije. HNB će intervenirati, sasvim je izvjesno.

Zaključno: Od jedne bezazlene ulizivačke igrice bankara prema ministrici financija (da joj osiguraju što više kuna za prodane obveznice) nastao čitavi niz problema. Umjesto lake zarade države od par milijuna kuna, nastala je šteta od par milijardi kuna. A ja na to sve upozoravao još prije par mjeseci. Baš sam baksuz.


nego James Knox što ćemo mi s ovom našom kunom. Bid/Ask=7,4325/7,4475

MMF smjestio Hrvatima devalvaciju pa nahrlili u banke konvertirati Kune u Eure. Ovi s kreditima u CHF cvile. Uskoro će i oni s ušteđevinama u €.

Jedino strani turisti likuju, jer im odavno nije nije bilo tako jeftino.

Sve u svemu Hrvatska : valutne igre = 0 : 3 , i sve više je lopta u Hrvatskom kaznenom prostoru.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Meni je zlato pomalo dosadno (imam doduse nesto sitno sto sam sacuvao jos iz doba stare Grcke)
To cuvam jos par tisuca godina (iz emocionalnih razloga).

Ma trebali ste vi spartanci ić s nama grcima do Indije onda s Aleksandrom, imaju puno bolje i puno više zlata od perzijanaca.

Platinum vs. Silver (prije breakouta).



Meni je zlato pomalo dosadno (imam doduse nesto sitno sto sam sacuvao jos iz doba stare Grcke)
To cuvam jos par tisuca godina (iz emocionalnih razloga).

Ma trebali ste vi spartanci ić s nama grcima do Indije onda s Aleksandrom, imaju puno bolje i puno više zlata od perzijanaca.

Platinum vs. Silver (prije breakouta).
[/quote]
Aleksandar u svojim eskpanzijama/akvizicijama nije išao pljačkati zlato nego u potrazi za sinergijom i postizanju "ekonomije obujma" išao širiti kulturu!

Još uvijek, 2300 godina poslije, ljudi ga se sjećaju na cijeloj ruti gdje je prošao, svi (osim Perzijanaca) ga vole i slave kao velikog čovjeka/boga, kao npr. ovi ljudi:
http://youtu.be/Uld8pPGN5cM

New Report

Close