Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Nekretnine/Vizek-Vlada-steti-trzistu-nekretnina-cijene-ovise-o-dostupnosti-kredita?homesrclink=carousel
maruška, hoćeš bit moja cura?

What does that mean? [smiley]

Novci nisu problem. Novaca nema.

http://mises.org/daily/5041/Whats-Behind-the-Currency-War

Već kad postam, mogu i cijeli člnak iz kojeg je video. Već poznato, ali ove austrijsko liberalna upozorenja i lekcije valja svako malo ponavljati.

Novci nisu problem. Novaca nema.

Kako utječu prirodni fenomeni na kretanje burzi?
Oceanija je skupila sva 4 znaka : Vatra (požari), Voda (poplave), Zemlja (potresi), Zrak (Uragani)

ili
Kako utječu društveni fenomeni?
Arapska regija brzina širenja informacija (IT) i bunt protiv vladara i svjetonazora 20-tog stoljeća?

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

Ne razumijem, što sad ovo?

http://www.poslovni.hr/vijesti/kamate-na-stednju-samo-09-173040.aspx

Gledam druge portale, nitko nije objavio ovu vijest koliko vidim osim poslovnog dnevnika. Kako kamatna stopa na depozite može biti samo 0,9%? Je li ova odluka donesena u suradnji s vladom? Nisam siguran, ali mislim da je i Austrija nešto slično napravila.

Ako je isitna da su banke odlučile smanjiti kamate na depozite u svrhu smanjenja kamatnih stopa na kredite, kako bi se potaknule investicije, onda smo ponovno pokazali nedosljednost ekonomske politike. S jedne strane, estradni ekonomisti bruje kako smo u ovakvoj situaciji zbog kontinuirane negativne štednje stanovništva, poduzeća i države, kako smo trošili više nego što smo si mogli priuštiti, a onda destimuliramo štednju politikom niskih kamatnih stopa na depozite?

Drugo, sniženje kamatnih stopa i povečanje novčane mase je tipična kenezijanska metoda poticanja rasta koja se na primjerima i nekih razvijeneijih država pokazala pogubnom. Naime, ovakva politika bi trebala voditi porastu cijena imovine zbog intenziviranja kreditnog multiplikatora, i povečanja potražanje (veli moj ludi stari ak može uzet lizing na 1 posto da odmah uzima novi auto). Iluzija bogatstva i poticanje potrošnje.

Treće, pitanje je i koliko će utjecaj imati sniženej kamatne stope na povećanje kredita zbog stanja nelikvidnosti i zaduženosti u Hrvatskim poduzećima. Poznato je da politika niskih kamatnih stopa ima slabiji učinaku poticanju gosp. od fiskalnog deficita (već ako se držimo te ekon teorije). Kamatna stopa ispod određene razine ne povečava potražnju za kreditima (zamka likvidnosti).

Četvrto, ovakva odluka povečava potrošnju, novčanu masu i dobit poduzeća. Međutim ona ide na ruku trgovcima i ugostiteljima, a ne pogoduje toliko proizvođačima, što opet predstavlja nekonzistentnost politike jer se stalno kunemo u proizvodnju (iako se na prste jedne ruke mogu nabrojati ekonomisti koji znaju nešto o proizvodnji).

Novci nisu problem. Novaca nema.

http://www.businessinsider.com/most-livable-cities-australia-canada-2011-2#
Commonwealth rocks!

Pogledajte razmisljanja aktivnog gradjanina zadnjih dana, Ivana Pernara

Prvo objasnjava bankarski sustav, na malo suptiliniji nacin sa zanimljivim zakljucima, iako nisam siguran da u potpunosti razumije sto govori, kao da mu je netko prije pojasnio

Zašto je došlo do pojave loših kredita i sve učestalijih ovrha
http://www.youtube.com/watch?v=_-t99ZN-7w4&feature=player_embedded

A pogledajmo percepciju dividende i trzista kapitala

Zašto Milanović i SDP žele uvesti porez na dividendu

P.S. Neke kolege ce mozda reci da sam to treba staviti na temu "Najduhovitiji prilog…" [smiley]

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


Pogledajte razmisljanja aktivnog gradjanina zadnjih dana, Ivana Pernara [smiley]

Gledao je oba Zeitgeista. (Izašao je i treći nedavno.)
Trebao je starnku nazvat Hrvatska čajanka i nać neku MILFaču za predsjedničkog kandidata. [thumbsup]

P.S. Neke kolege ce mozda reci da sam to treba staviti na temu "Najduhovitiji prilog…" [smiley]


Mirne duše… [lol]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


A pogledajmo percepciju dividende i trzista kapitala

Zašto Milanović i SDP žele uvesti porez na dividendu

Hehe, sad je jasnije zasto je Pernar protiv oporezivanja kapitalne dobiti od spekulacija i dividendi. Koliko je ovaj zahtijev nakon ovakve informacije opci (javni) interes, a koliko (njegov) privatni interes, procijenite sami.

"Ivan Pernar je za sebe rekao da nije egzistencijalno ugrožen i da to nije razlog zbog kojeg je pokrenuo prosvjede. Ima svoj stan i trguje dionicama, prije pada cijena dionica portfelj mu je vrijeio 50-60.000 kuna. Završio je X zagrebačku gimnaziju, roditelji – majka liječnica i otac inžinjer -nagovarali su ga da upiše neki ugledniji fakultet, no on je završio višu školu za medicinskog tehničara jer je želio iseliti iz Hrvatske u SAD ili EU."

Izvor: http://www.jutarnji.hr/pernar-kod-stankovica–ako-ja-dodem-na-vlast–mnogi-ce-zavrsiti-u-zatvoru–ja-i-ljudi-koje-predvodim-jedina-smo-oporba-u-ovoj-zemlji/928207/

Bilo bi zanimljivo da se javi i kaze s kojim nickom pise (ili je pisao) na forumu. Svatko tko se bavi ili ga zanima trziste kapitala mora nabasati na forum poslovnog. Posebno netko mladji i s malim portfeljem.
Kolega Savage je spomenuo da ga poznaje osobno, mozda zna i druge detalje.

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

strateg nemoj se tako lako povuć za licemjernom masom.
danas sam pročito 10 članaka koji su pernara predstavili kao najveće zlo koje prijeti hrvatskoj:
on je narcisoidan, a sanader je istim tim piskaralima bio kozmopolit i poliglota.
njegove izjave nemaju sadržaja, za razliku od hebrangovih i šeksovih.
on nema program, za razliku od popijača i linića koji će "povećat BDP i izvoz te smanjit nezaposlenost".
on je facebook revolucionar, to bi valjda trebalo bit pogrdno, jer pošten hrvat političar ne zna ni "emajl" poslat.
i onda vrhunac licemjerja, na poslovnom forumu na kojem svi trguju dionicama (osim save) mu se spočitava zastupanje vlastitih interesa, zbog kojih bi on svrgnuo ove humaniste, volontere, filantrope, altruiste s vlasti. povraća mi se.


Evo povukao si me za jezik pa ću ti dati jedan jednostavan odgovor zašto smo u krizi i kako iz krize.

Naše društvo je odavno – ima jedno desetak godina – izgubilo osnovne nagone koji karakteriziraju i niže vrste sisavaca.

Čopor

Riječ čopor označava okupljanje većeg broja (više od dvije) iste vrste divljih životinja iz razreda sisavaca. Razlozi zbog kojih se okupljaju i žive u čoporu su od vrste do vrste različite, no u svim slučajevima takav oblik života donosi određene prednosti svakom pojedinom članu čopora.

Vrste koje se okupljaju u čopore:

losovi (sjeverni jelen)
jelenska divljač
divokoze
vukovi, tuljani
lavovi, jedina životinja iz porodice mačaka
divlje svinje
Slijedeća po veličini broja životinja, koja je u pravilu dosta veća od čopora se naziva krdo.

Losovi, jeleni, divokoze i druge životinje koje su u skupini lovine se okupljaju u grupu jer time povećavaju sigurnost.[/b] Druga skupina životinja koje su lovci, okupljaju se jer im je u čoporu lov uspješniji. No to bi bila samo dva osnovna razloga za život u čoporu. Od vrste do vrste se to još nijansira.

New Report

Close