Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Kako-je-Apple-izgubio-10-milijardi-dolara

Možda se pročulo da kupuju MS. [lol]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Deutsche Börse kupuje NYSE

Znam da je malo neugodno ali nitko ovo ne komentira. [lol] [lol]


Deutsche Börse kupuje NYSE

Znam da je malo neugodno ali nitko ovo ne komentira. [lol] [lol]


Zar nije očekivano? Pa Nijemci, Nizozemci, Švicarci, Norvežani, Kinezi, Arapi i slični će pokupovati cijelu USA.
Kamo sa svim tim silnim dolarima od suficita? Valjda je logično iskoristiti ih reinvestirajući u nešto što se čini da bi moglo dati zadovoljavajući povrat. Nijemci ne vole prevelike rizike pa logično da će preuzimati stvari ‘jednostavnih ne-rizičnih poslovnih modela’. Burza je klasičan nerizičan posao.

Dakle Švabe takve kompanije ‘održivih konkurentskih prednosti’, Kinezi prirodne resurse i sl. stvari iz njihovog područja kompetencije… Arapi finacijski sektor u kojega su tako ludo zaljubljeni (mazohistička ljubav :rotfl:) i polaka će cijela USA biti ‘rasprodana strancima’.
To je sudbina svih zemalja koje živie iznad svojih mogućnosti, svih onih koji zaredaju veći niz godina trgovinskih deficita.



Deutsche Börse kupuje NYSE

Znam da je malo neugodno ali nitko ovo ne komentira. [lol] [lol]


Zar nije očekivano? Pa Nijemci, Nizozemci, Švicarci, Norvežani, Kinezi, Arapi i slični će pokupovati cijelu USA.
Kamo sa svim tim silnim dolarima od suficita? Valjda je logično iskoristiti ih reinvestirajući u nešto što se čini da bi moglo dati zadovoljavajući povrat. Nijemci ne vole prevelike rizike pa logično da će preuzimati stvari ‘jednostavnih ne-rizičnih poslovnih modela’. Burza je klasičan nerizičan posao.

Dakle Švabe takve kompanije ‘održivih konkurentskih prednosti’, Kinezi prirodne resurse i sl. stvari iz njihovog područja kompetencije… Arapi finacijski sektor u kojega su tako ludo zaljubljeni (mazohistička ljubav :rotfl:) i polaka će cijela USA biti ‘rasprodana strancima’.
To je sudbina svih zemalja koje živie iznad svojih mogućnosti, svih onih koji zaredaju veći niz godina trgovinskih deficita.
[/quote]
kakve gluposti pune predrasuda.

riječ je o spajanju, ne preuzimanju.
spajaju se i LSE i TSX, CBOE i Nasdaq su isto u igri.
pozdrav iz 21. stoljeća.

@James Knox

U mojem teksu nije poanta u ovoj transakciji (o kojoj mi sve jasno, pa i Deutsche Börse je i tako u vlasništvu američkih građana cca. 50 %) nego u široj priči o deficitima/suficitima.

LP



@James
Knox
U mojem teksu nije poanta u ovoj transakciji (o kojoj mi sve jasno, pa i Deutsche Börse je i tako u vlasništvu američkih građana cca. 50 %) nego u široj priči o deficitima/suficitima.
LP

Da, moja kritika isto. Navedene zemlje (bez ovih naftniih kartela) imaju zajedno jedno 1000% vanjskog duga prema BDP-u.




Deutsche Börse kupuje NYSE

Znam da je malo neugodno ali nitko ovo ne komentira. [lol] [lol]


Zar nije očekivano? Pa Nijemci, Nizozemci, Švicarci, Norvežani, Kinezi, Arapi i slični će pokupovati cijelu USA.
Kamo sa svim tim silnim dolarima od suficita? Valjda je logično iskoristiti ih reinvestirajući u nešto što se čini da bi moglo dati zadovoljavajući povrat. Nijemci ne vole prevelike rizike pa logično da će preuzimati stvari ‘jednostavnih ne-rizičnih poslovnih modela’. Burza je klasičan nerizičan posao.

Dakle Švabe takve kompanije ‘održivih konkurentskih prednosti’, Kinezi prirodne resurse i sl. stvari iz njihovog područja kompetencije… Arapi finacijski sektor u kojega su tako ludo zaljubljeni (mazohistička ljubav :rotfl:) i polaka će cijela USA biti ‘rasprodana strancima’.
To je sudbina svih zemalja koje živie iznad svojih mogućnosti, svih onih koji zaredaju veći niz godina trgovinskih deficita.
[/quote]
kakve gluposti pune predrasuda.

riječ je o spajanju, ne preuzimanju.
spajaju se i LSE i TSX, CBOE i Nasdaq su isto u igri.
pozdrav iz 21. stoljeća.

[/quote]

Riječ je o spajanju gdje će Deutche boerse imati 60 %. Mislim da ne razumijete 21. stoljeće. [lol]

Games pa gdje si ti…………..nema te ko ni deflacije [pray]

http://www.zerohedge.com/article/according-its-national-bureau-statistics-chinese-food-prices-have-increased-46-ten-days


Riječ je o spajanju gdje će Deutche boerse imati 60 %. Mislim da ne razumijete 21. stoljeće. [lol]

Kako će se zvat nakon spajanja NYSE-DB ili DB-NYSE?

Jim Rogers bets the farm as he shuns Wall Street

"All these people who got MBAs made a mistake. The city of London and Wall Street are not going to be great places to be in the next two or three decades. It’s going to be the people who produce real goods," he said.

"Throughout history we’ve had long periods when the financial centers were in charge. But we’ve also had long periods when people who produced real goods were in charge — the farmers and the miners," Rogers said.

Za commodities:
"They’re very high, but they’re going to be much, much higher over the next decade. Even I’m going to be stunned, and I’m the bull," he said.
http://uk.reuters.com/article/2010/12/07/us-investment-summit-rogers-view-idUKTRE6B67CT20101207

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/tih-znacajno-vise-gradana-vjeruje-da-se-u-borbi-protiv-korupcije-moze-nesto-uciniti,105634.html

New Report

Close