Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



James,
ništa ne komentiraš nove podatke o inflaciji. Meni se čini da je ovo samo početak, tek se zakuhtava.

Nisam pratio, šta je izašlo?
Vidim da industrijski proizvodi poskupljuju jer imaju azijsku potražnju. Ostalo je mrtvo.

[/quote]
Je, evo i potršačka košarica nešto raste. Nebi li to trebalo još gore? Kad će se, i hoće li se ta silna likvidnost upumpana u sutav pokrenuti? Jedan umjetan balon, da se svi lijepo nakrcamo, i izađemo prije pucanja. To ti je moja laička makroekonomija. Al ih mući nezaposlenost…

Novci nisu problem. Novaca nema.




James,
ništa ne komentiraš nove podatke o inflaciji. Meni se čini da je ovo samo početak, tek se zakuhtava.

Nisam pratio, šta je izašlo?
Vidim da industrijski proizvodi poskupljuju jer imaju azijsku potražnju. Ostalo je mrtvo.

[/quote]
Je, evo i potršačka košarica nešto raste. Nebi li to trebalo još gore? Kad će se, i hoće li se ta silna likvidnost upumpana u sutav pokrenuti? Jedan umjetan balon, da se svi lijepo nakrcamo, i izađemo prije pucanja. To ti je moja laička makroekonomija. Al ih mući nezaposlenost…
[/quote]
Core CPI +0,1% i tako skoro cijelu godinu. Da sam ja DZS sigurno ne bi pao ispod toga ni dosad ni odsad. [smiley]

Vidim da nitko ne komentira nove podatke o Narudžbama i prometu u Industriji!

INDEKS NOVIH NARUDŽBI I PROMETA INDUSTRIJE U STUDENOME 2010., PRVI REZULTATI

Ukupni desezonirani promet industrije1) u Republici Hrvatskoj u studenome 2010., u usporedbi s listopadom 2010., bilježi pad za 2,3%. Ako usporedimo tržišta, u istom razdoblju na domaćem tržištu zabilježen je rast za 25,1%, a na stranom tržištu zabilježen je pad za 13,6%.

U studenome 2010., u usporedbi sa studenim 2009., ukupni promet industrije, kalendarski prilagođen2), u Republici Hrvatskoj bilježi rast za 21,5%. Ako usporedimo tržišta, u istom razdoblju na domaćem tržištu zabilježen je rast za 23,2%, a na stranom tržištu zabilježen je rast za 37,5%.

Ukupne desezonirane nove narudžbe industrije1) u Republici Hrvatskoj u studenome 2010., u usporedbi s listopadom 2010., bilježe rast za 8,9%. Ako usporedimo tržišta, u istom razdoblju na domaćem tržištu zabilježen je rast za 18,0%, a na stranom tržištu zabilježen je rast za 64,1%.

U studenome 2010., u usporedbi sa studenim 2009., ukupne nove neprilagođene2) narudžbe industrije u Republici Hrvatskoj bilježe rast za 26,2%. Ako usporedimo tržišta, u istom razdoblju na domaćem tržištu zabilježen je rast za 23,9%, a na stranom tržištu zabilježen je rast za 200,0%3

Postotci rasta su BRUTALNO VELIKI posebice izvoz – čini mi se da krivulja rasta ima nagib veći od 45 stupnjeva.


James,

ništa ne komentiraš nove podatke o inflaciji. Meni se čini da je ovo samo početak, tek se zakuhtava.

Da. Printing press neće stat dok ne bude kasno.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Vidim da nitko ne komentira nove podatke o Narudžbama i prometu u Industriji!

INDEKS NOVIH NARUDŽBI I PROMETA INDUSTRIJE U STUDENOME 2010., PRVI REZULTATI

Ukupni desezonirani promet industrije1) u Republici Hrvatskoj u studenome 2010., u usporedbi s listopadom 2010., bilježi pad za 2,3%. Ako usporedimo tržišta, u istom razdoblju na domaćem tržištu zabilježen je rast za 25,1%, a na stranom tržištu zabilježen je pad za 13,6%.

U studenome 2010., u usporedbi sa studenim 2009., ukupni promet industrije, kalendarski prilagođen2), u Republici Hrvatskoj bilježi rast za 21,5%. Ako usporedimo tržišta, u istom razdoblju na domaćem tržištu zabilježen je rast za 23,2%, a na stranom tržištu zabilježen je rast za 37,5%.

Ukupne desezonirane nove narudžbe industrije1) u Republici Hrvatskoj u studenome 2010., u usporedbi s listopadom 2010., bilježe rast za 8,9%. Ako usporedimo tržišta, u istom razdoblju na domaćem tržištu zabilježen je rast za 18,0%, a na stranom tržištu zabilježen je rast za 64,1%.

U studenome 2010., u usporedbi sa studenim 2009., ukupne nove neprilagođene2) narudžbe industrije u Republici Hrvatskoj bilježe rast za 26,2%. Ako usporedimo tržišta, u istom razdoblju na domaćem tržištu zabilježen je rast za 23,9%, a na stranom tržištu zabilježen je rast za 200,0%3

Postotci rasta su BRUTALNO VELIKI posebice izvoz – čini mi se da krivulja rasta ima nagib veći od 45 stupnjeva.

Hvala na informacijama.

Moze li malo statistika o nezaposlenost. Pretpostavljam da je uz takav enorman rast industijske proizvodnje nezaposlenost znacajno pala.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pa što ko da u americi nema nezaposlenosti pa burza raste cijelu godinu dana dok je kod nas padala. Sad je red da i naša skoči, pogotovo što je stigla svježa milijarda kuna od prodaje Ine. Uskoro će se znati i kolika je dividenda HTa i eto ti bullish sentimenta.
Opet kažem nikoga ne nagovaram, samo napominjem činjenicu da je Sava u pravu.
Ne treba zaboraviti da je potrošnja u prosincu navodno 5% veća nego godinu prije a i studeni je bio bolji. [thumbsup]

budali je i jedan nick preveliko opterećenje

Pa i gradnja se izgleda oporavlja.

Iako je pao broj izdanih dozvola za građenje vrijednost radova je za 4% veča no u 10. mjesecu 2010. i 16% veća no u 11. 2009. godine.


Pa i gradnja se izgleda oporavlja.

Iako je pao broj izdanih dozvola za građenje vrijednost radova je za 4% veča no u 10. mjesecu 2010. i 16% veća no u 11. 2009. godine.

Cisto da upotpunimo ingormaciju. Kolega Sava je, siguran sam ne namjerno, izostavio podatak da je broj izdanih dozvola pao za 15.4%.

To sto drzava sama sebi izdaje dozvole za Peljesacke i druge mostove koje nece nikada graditi je vjerojatno rezultiralo cinjenicom da je usprkos padu broja dozvola od 15.4%, vrijednost radova porasla.

Bilo bi puno korisnije kada bi se umjesto selektivnih izvjesca o drzavnim statistikama ovdje postali linkovi na potpune statistike.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Svijet/tabid/104/View/Details/ItemID/66177/ttl/Hrvatska-kao-Havaji-Rusija-kao-Teksas/Default.aspx
Texas ima gospodarstvo kao Rusija, samo što ima pet puta manje stanovnika i 10 puta manju površinu. [cool]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/devizna-klauzula-u-kreditima-je-protuustavna/533616.aspx

evo nešto što će doprinjeti stabilnosti, te će nam biti noga u guzicu za izlazak iz krize
bojim se prognozirati ishod ovakvih poteza
iako sam sklon podržati ukidanje devizne klauzule, ne vjerujem da bez drastičnog mijenjanja ekonomske politike, takav potez uopće ima smisla
osim što ćemo raspizdit po europe, i razvalit stabilnu kunu, te dalje usporit strana investiranja, ne vidim šta će im sad to. upravo je zbog devizne klauzule, uopće bilo i moguće umjetno održavati ovakav tečaj kune, pa danas mogu reći kako je kuna vrlo stabilna. to bi valjda moralo značiti i da su to odlike i naše ekonomije (obično jesu, hehe).
vidio sam kako ste lijepo počastili kolegu tomljenovića epitetima dostojnim nekog nikogovića
neću trošiti riječi, dat ću mikrofon kolegi tomljenoviću da vas podsjetim čiji ste glas dopustili ugasiti
SRAMOTA

a gosodinu tomljenoviću, želim svako dobro u nastavku profesionalne karijere

isto kako su nam uklonili latinicu, sklinuli su i tomljenovića, a skidati će i dalje.

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...


Pa i gradnja se izgleda oporavlja.

Iako je pao broj izdanih dozvola za građenje vrijednost radova je za 4% veča no u 10. mjesecu 2010. i 16% veća no u 11. 2009. godine.

kolega sava, odakle vam snaga?
čitate li što pišete?
"Pa i gradnja se izgleda oporavlja." – kome to izgleda? koliku taj ima dioptriju? gdje dotični živi? što se to još oporavlja osim gradnje?
jer neznam komu još "izgleda" išta oporavljeno. građevina posebno. bar na ovim terenima. možda se u americi građevinski sektor i oporavlja. kod nas ne. oporavak sektora podrazumijeva ustaljeno tržište. dakle prodaja se podrazumijeva. a prodaje nema, gosn sava. NEMA. tako da to izgleda, da vi ne govorite istinu.
ne znam što imate od toga da lažete sebe i druge

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...

Čujte jele se vama oporavlja gradnja seoskih potleušica je nevazno

Kolega je u pravu, iznos je jednako važan kao i obim dozvola.

A nama je najvažnije da krenu poslovi Hdel, Dlkv, Ingr, Vdkt, Igh, Indg, kaj se nas tiče jel Mujo&Haso žbukaju ili ne (bez uvrede Muji i Hasi)

budali je i jedan nick preveliko opterećenje

New Report

Close