JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.








Izvjesce nije tako lose, glavni problem po meni je ovo

Razlog – jedan redi ispod [wink]
[/quote]
Kakve to ima veze ..
dajte pojasnite?

Investicije se ne knjiže kao rashod
[/quote]

Nisam rekao da se investicije knjiže kao rashod. Ne mogu ti pojasniti ništa kada nemam poptunu dokumentaciju na temeju čega će dobit biti tolika i koje su to točno investcije koje iziskuju ulaganja u iznosu xxx mil kn… ono na što ciljam jest da investicijski ciklus indirektno može utjacati na dobit poduzeća ( teorijski zvuči besmisleno,ali praktično ima nit).
[/quote]
Pa daj bilo kakav primjer..
nisu zaduzeni, dakle nema kamata ..
navedi mi primjer kako investicije mogu utjecati na smanjen je dobiti
[/quote]

Izvješće se odnosi za razdoblje do 31.12.2010, jel tako?

Ne možeš znati da li će se zadužiti zbog investicvija, zar ne?

Primjer, odnosno primjeri kako inv mogu utjecati na smanjenje dobiti:

…predsjednik Uprave Zvijezde Goran Pajnić napominje da je na smanjenje dobiti utjecala manja bruto marža od prodaje jestivih ulja zbog nižih prodajnih cijena, ali i povećanje troška amortizacije zbog većih investicija
[/quote]
kolega Matrix

Kolega matrix

povecana amortizacija moze nastati ako nesto brze amortizirate ili ako ste kupili neku novu materijalnu imovinu…
a materijalnu imovinu kupujete da vam omjer prihoda i rashoda na njoj bude plus..nikakav minus ili samnjenje dobiti nije dobro, iz kojeg god da je razloga…

da jos napomenem da to ne mora utjecati na cijenu dionice jnafa( osjecam da ce uskoro po meni raspaliti svom sredstvima jnafovci) jer tko zna kako ce sve bvlada krpati proracun…mozda bas jnaf bude prodan?
[/quote]

Ne znam, pogotovo ako su Ježićeve spremnike platili dvostruko više od realne cijene…slažem se da teorija ne pije vodu,ali ovo je državna firmica s državnim birokratima na čelu…







Izvjesce nije tako lose, glavni problem po meni je ovo

Razlog – jedan redi ispod [wink]
[/quote]
Kakve to ima veze ..
dajte pojasnite?

Investicije se ne knjiže kao rashod
[/quote]

Nisam rekao da se investicije knjiže kao rashod. Ne mogu ti pojasniti ništa kada nemam poptunu dokumentaciju na temeju čega će dobit biti tolika i koje su to točno investcije koje iziskuju ulaganja u iznosu xxx mil kn… ono na što ciljam jest da investicijski ciklus indirektno može utjacati na dobit poduzeća ( teorijski zvuči besmisleno,ali praktično ima nit).
[/quote]
Pa daj bilo kakav primjer..
nisu zaduzeni, dakle nema kamata ..
navedi mi primjer kako investicije mogu utjecati na smanjen je dobiti
[/quote]

Izvješće se odnosi za razdoblje do 31.12.2010, jel tako?

Ne možeš znati da li će se zadužiti, zar ne?

Primjer, odnosno primjeri kako inv mogu utjecati na smanjenje dobiti:

…predsjednik Uprave Zvijezde Goran Pajnić napominje da je na smanjenje dobiti utjecala manja bruto marža od prodaje jestivih ulja zbog nižih prodajnih cijena, ali i povećanje troška amortizacije zbog većih investicija
[/quote]

Da, al to nije novčani trošak i trebalo bi biti uključeno u stavku amortizacije kao nenovčani rashod.
Teoretski, moguće je deo investicije knjižiti kao rashod, na način da se tereti obračunsko razdoblje u kojem se investira, naprimer kupite tank i deo troška montaže, stavljanja u pogon., prevoza ili slično (iznad procene) može da tereti tekuće obračunsko razdoblje kao materijalni trošak ili pod ostalo, pogotovu ako propis kaže da to ne morete da amortizujete…, iako u pravilu i takvi troškovi sticanja odnosno stavljanja u pogon nekog sredstva bi trebali da se amortizuju.

Obzirom na veliku vrednost osnovnog kapitala odnosno dugotrajne imovine koja se amortizuje, ta cifra nije toliko bitna i neće da utiče presudno na resultat. Možda će povećat plate ili zaposlit nove kadrove šta s obzirom na investicije koje se vrše nije nerealno, pa otuda i povećanje poslovnih rashoda. U nekoj doglednoj budućnosti, provedene će se investicije verovatno odraziti na povećanje poslovnih prihoda, a time i rast profita.

U načelu, kompanija je koliko vidim stabilna i veoma lepo radi, jedino je problen nizak roe, a to je posledica velikog kapitala u odnosu na profit, no to je takav biznis. nOno šta je jako dobro, veoma su likvidni i tu ne bi trebalo da bude ikakvih problema.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Moram priznati da sam Janaf prodala, i ušla isto tako u neke brzinske dionice, prije par tjedana.
Kiseljenje je trajalo predugo.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

J. Kosor danas otvara radove na izgradnji tri nova spremišta za naftu na lokaciji JNAF-a u vrijednosti od 1 mlrd. kuna.

marcello


Moram priznati da sam Janaf prodala, i ušla isto tako u neke brzinske dionice, prije par tjedana.
Kiseljenje je trajalo predugo.

BAD CALL I GUESS … Posebno ako si usla u KSST po 4900 a sudeci prema tvojem pojavljivanju na toj temi očito jesi [lol] [lol]

JNAF se toliko istrosio u Free Float-u da je to nesto nevjerojatno.. Samo je pitanje vremena kada ce eksplodirati prema 6000… Možda čak i prije nego KSST privatizacija bude privedena kraju.

No živi bili pa vidjeli, sad ga nitko još ne zanima ni po 3500 [wink]

Aj da ostavim i ja neki trag nakon dokupa jucer i danas po ovoj bagatelli, pa kada bude 6000 skoro da mogu reci … "A lijepo sam govorio…"

[wink]

Kressho

Dionice koje imaju veze s energetikom, turizmom i prehranom su best buy….. Tako i ova dionica
A neka dionica ima dva sektora dionica u svome portfelju…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

I ovakva vijest a dionica ni trt,jer su svi zaspali ili šta,bok

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/lYvuC97FiPPvRIHYLcc1gQ==.pdf

Janaf potpisao ugovore o transportu nafte s NIS-om i Optima Grupom

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/janaf-potpisao-ugovore-o-transportu-nafte-s-nis-om-i-optima-grupom,107931.html

Uskoro lijepe vijesti iz naše mile Rusije.

Vrlo vjerojatno i dividenda – najmanje 61,68 kn po dionici

Jel to več računaš ovu "dobrovoljnu" koju skuplja Vlada od firmi koje pozitivno posluju a u njima ima udjele?

marcello

New Report

Close