JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



E moj Antiša. Ovisi kako gledas. Istina, dobit je pala u Q4 i na godisnjem nivou, al’ je ipak i dalje dobit.

106,43 milijuna kuna dobiti sigurno nije los rezultat, pogotovo ako gledamo kakva je bila prosla godina. Rijetke su firme u HR koje ce se moci pohvalitit tako necim.

Rijetke su firme koje imaju kapitalizaciju iznad 3 mlrd kn, ja se uvijek kod investiranja vodim P/E, ROE i trendom ovdje je to sada jako loše. HT ili ATGR su puno atraktivnija investicija od Janafa trenutno!

[/quote]

antiša, antiša nisu za vas dionice

pogledajte stavku prihoda od skladištenja derivata

a jel vi znate kakvi su poslovni planovi janafa?

BV = 3163.73 !?

du du du .. nema nam pomoći


E moj Antiša. Ovisi kako gledas. Istina, dobit je pala u Q4 i na godisnjem nivou, al’ je ipak i dalje dobit.

MedoBudo, 10.02.2011. u 13:35
Ukupni prihodi u 2010. su iznosili 469 milijuna kuna te su za 0,9 posto viši u usporedbi s 2009., dok su ukupni rashodi dosegnuli 334,5 milijuna kuna i za 6,9 posto su veći u odnosu na iskazane rashode u prethodnoj godini. Iz Janafa su poručili da su ukupni prihodi veći za 11,8 posto od plana, dok su rashodi nadmašili plan za 7,8 posto.

106,43 milijuna kuna dobiti sigurno nije los rezultat, pogotovo ako gledamo kakva je bila prosla godina. Rijetke su firme u HR koje ce se moci pohvalitit tako necim.
[/quote]

Pad od 10(tak)%

du du du .. nema nam pomoći


Evo vam izvješća:
– pad dobiti -10% godišnje
– -57% potonula dobit u Q4,

Za ovu cijenu jako loše izvješće!

Ako odbijes jednokratne stavke onda su bolje poslovali nego 4Q 2009. Druga je stvar sto su neki smanjenje rezervacija od 20M racunali pod dobit.

P/E od skoro 30 je za ovu industriju raritet jer tesko je ocekivati da naftovod moze povecavati dobit 30% godisnje. Medutim na Hrvatskoj burzi to je prednost jer mirovinci nikada ne kupuju jeftine stvari. Kako su mirovinci jedina znacajna financijska snaga na trzistu onda nije nebitno sto oni kupuju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


ja se uvijek kod investiranja vodim P/E, ROE i trendom

Posebno te privlace one sa negativnim predznakom. [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Izvjesce nije tako lose, glavni problem po meni je ovo

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Izvjesce nije tako lose, glavni problem po meni je ovo

Razlog – jedan redi ispod [wink]



Izvjesce nije tako lose, glavni problem po meni je ovo

Razlog – jedan redi ispod [wink]
[/quote]
Kakve to ima veze ..
dajte pojasnite?

Investicije se ne knjiže kao rashod

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]




Izvjesce nije tako lose, glavni problem po meni je ovo

Razlog – jedan redi ispod [wink]
[/quote]
Kakve to ima veze ..
dajte pojasnite?

Investicije se ne knjiže kao rashod
[/quote]

Nisam rekao da se investicije knjiže kao rashod. Ne mogu ti pojasniti ništa kada nemam poptunu dokumentaciju na temeju čega će dobit biti tolika i koje su to točno investcije koje iziskuju ulaganja u iznosu xxx mil kn… ono na što ciljam jest da investicijski ciklus indirektno može utjacati na dobit poduzeća ( teorijski zvuči besmisleno,ali praktično ima nit).





Izvjesce nije tako lose, glavni problem po meni je ovo

Razlog – jedan redi ispod [wink]
[/quote]
Kakve to ima veze ..
dajte pojasnite?

Investicije se ne knjiže kao rashod
[/quote]

Nisam rekao da se investicije knjiže kao rashod. Ne mogu ti pojasniti ništa kada nemam poptunu dokumentaciju na temeju čega će dobit biti tolika i koje su to točno investcije koje iziskuju ulaganja u iznosu xxx mil kn… ono na što ciljam jest da investicijski ciklus indirektno može utjacati na dobit poduzeća ( teorijski zvuči besmisleno,ali praktično ima nit).
[/quote]
Pa daj bilo kakav primjer..
nisu zaduzeni, dakle nema kamata ..
navedi mi primjer kako investicije mogu utjecati na smanjenje dobiti

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]






Izvjesce nije tako lose, glavni problem po meni je ovo

Razlog – jedan redi ispod [wink]
[/quote]
Kakve to ima veze ..
dajte pojasnite?

Investicije se ne knjiže kao rashod
[/quote]

Nisam rekao da se investicije knjiže kao rashod. Ne mogu ti pojasniti ništa kada nemam poptunu dokumentaciju na temeju čega će dobit biti tolika i koje su to točno investcije koje iziskuju ulaganja u iznosu xxx mil kn… ono na što ciljam jest da investicijski ciklus indirektno može utjacati na dobit poduzeća ( teorijski zvuči besmisleno,ali praktično ima nit).
[/quote]
Pa daj bilo kakav primjer..
nisu zaduzeni, dakle nema kamata ..
navedi mi primjer kako investicije mogu utjecati na smanjen je dobiti
[/quote]

Izvješće se odnosi za razdoblje do 31.12.2010, jel tako?

Ne možeš znati da li će se zadužiti, zar ne?

Primjer, odnosno primjeri kako inv mogu utjecati na smanjenje dobiti:

…predsjednik Uprave Zvijezde Goran Pajnić napominje da je na smanjenje dobiti utjecala manja bruto marža od prodaje jestivih ulja zbog nižih prodajnih cijena, ali i povećanje troška amortizacije zbog većih investicija







Izvjesce nije tako lose, glavni problem po meni je ovo

Razlog – jedan redi ispod [wink]
[/quote]
Kakve to ima veze ..
dajte pojasnite?

Investicije se ne knjiže kao rashod
[/quote]

Nisam rekao da se investicije knjiže kao rashod. Ne mogu ti pojasniti ništa kada nemam poptunu dokumentaciju na temeju čega će dobit biti tolika i koje su to točno investcije koje iziskuju ulaganja u iznosu xxx mil kn… ono na što ciljam jest da investicijski ciklus indirektno može utjacati na dobit poduzeća ( teorijski zvuči besmisleno,ali praktično ima nit).
[/quote]
Pa daj bilo kakav primjer..
nisu zaduzeni, dakle nema kamata ..
navedi mi primjer kako investicije mogu utjecati na smanjen je dobiti
[/quote]

Izvješće se odnosi za razdoblje do 31.12.2010, jel tako?

Ne možeš znati da li će se zadužiti zbog investicvija, zar ne?

Primjer, odnosno primjeri kako inv mogu utjecati na smanjenje dobiti:

…predsjednik Uprave Zvijezde Goran Pajnić napominje da je na smanjenje dobiti utjecala manja bruto marža od prodaje jestivih ulja zbog nižih prodajnih cijena, ali i povećanje troška amortizacije zbog većih investicija
[/quote]
kolega Matrix

Kolega matrix

povecana amortizacija moze nastati ako nesto brze amortizirate ili ako ste kupili neku novu materijalnu imovinu…
a materijalnu imovinu kupujete da vam omjer prihoda i rashoda na njoj bude plus..nikakav minus ili samnjenje dobiti nije dobro, iz kojeg god da je razloga…

da jos napomenem da to ne mora utjecati na cijenu dionice jnafa( osjecam da ce uskoro po meni raspaliti svom sredstvima jnafovci) jer tko zna kako ce sve vlada krpati proracun…mozda bas jnaf bude prodan?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close