JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.poslovni.hr/vijesti/markov-nafta-nam-vise-nije-na-prvome-mjestu-okrecemo-se-derivatima-167928.aspx

Budučnost je zagarantirana, samo za strpljive.


Samo strplivi profitiraju.



Evo još jedan paket od 504 kom na 3.100kn.
Ovdje se uključuju veliki igrači!

AZ -fali love za inu
[/quote]

– ne prodaje AZ,
– prodaje SLPF, ali kako je krenulo ubrzo će im ponestati municije.
– i ja sam malo branila ovo čudo da ne poleti gore, ali skinuli mi onaj veliki nalog.
– ali imam ja još dosta toga.
– uglavnom tu se događaju neke čudne stvari.

– imate li dionica JNAF-a ????

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Da niste fulali sa nulama pa umjesto 1000 kom , kupili 100 ili 10.Ako ste kupili 1000 čestitam .Ako niste eonda ste se srozali gadno…..

slobodno gledajte janaf, on vas uopće ne vidi…to je jedina dionica vrijedna naše pažnje i naših pogleda [rolleyes]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

nemojte se čuditi ako dionice janafa swapom pređu iz sadašnjih ruku u ruke fondova

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Kokao se ovdje vodi stihijska i profinjena igra čudo od dionice.

Ovo je već super teška kategorija !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ovo je bilo stanje na dan 31.12.2010. (top 10 ih je imalo udio od 96,39%)

6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 5.555 0,75%
Skrb. raču
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.348 0,72 Skrb. račun …..

… a ovo su * Važeći podaci za uredovni dan 11.01.2011 (SKDD) (top 10 ima udio od 96,32%)

6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.348 0,72 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 5.055 0,68
Skrb. raču

… poredak ii udjeli zmeđu ostalih u top 10 je nepromijenjen.


Kokao se ovdje vodi stihijska i profinjena igra čudo od dionice.
Ovo je već super teška kategorija !

– a evo nekako pokušavam zaustaviti ovu cijenu na 3.200kn.
– teško mi je navalili ovi mali investitori, pa odakle im tolika lova ???

– I love this game.
Pozdrav !



Kokao se ovdje vodi stihijska i profinjena igra čudo od dionice.
Ovo je već super teška kategorija !

– a evo nekako pokušavam zaustaviti ovu cijenu na 3.200kn.
– teško mi je navalili ovi mali investitori, pa odakle im tolika lova ???

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

—-zašto kočnica, neka ide…. [thumbsup]

Kune nisu problem, kuna nema

Imate novoga u TOP 10.
PBZ OMF kupuje od SZIF-a one velike naloge…

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

Točno!
Zanimljivo…

JANAF D.D./REDOVNA DIONICA JNAF-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HZMO 375.440 50,54 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. INA D.D. 118.855 16,00 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 107.411 14,46 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HEP D.D. 53.981 7,27 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 43.379 5,84 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.348 0,72 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 4.055 0,55 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -1000
8. DOM HOLDING D.D. 2.527 0,34 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.469 0,33 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 1.939 0,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 96,31

KRENULO JE I OVDJE

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ispituje-se-pogodovanje-janafa-robertu-jezicu-na-tapetu-ante-markov/532777.aspx

Ispituje se pogodovanje Janafa Robertu Ježiću, na tapetu Ante MarkovKLJUČNI PODACI
Markov razgovarao s odvjetništvom
Janaf tvrdi da je zatražio dozvolu u MZOP-u nemaju pojma
Za Kalinića je stvar oko Žitnjaka jasna
Piše: I. Ćimić
srijeda, 12.1.2011 20:03
Share
30

Tekst

Foto: Vlada.hr, Janaf.hr

"ISTINA je da sam bio ispitan, no ne mogu vam o tome govoriti. Nije to što mislite. Bilo je to nešto bezazleno", rekao nam je "na prvu" čelnik Janafa Ante Markov kada smo ga upitali je li istina da je ispitan od strane Državnog odvjetništva o navodnom pogodovanju tvrtki Dioki Roberta Ježića kada je državna tvrtka Jadranski naftovod (JANAF) kupila skladište na zagrebačkom Žitnjaku za cijenu od oko 18 milijuna eura.

Iako smo imali informacije da je tema razgovora bio "slučaj Žitnjak", Markov nam je u razgovoru tvrdio suprotno, odnosno rekao nam je da je davao izjavu odvjetništvu, ali ne o tom slučaju.

> Uoči Sanaderova odlaska: Janaf platio Ježićeva skladišta triput više nego što vrijede

> Handa: Nismo uputili niti jedan dopis u kojem komentiramo poslovnu politiku Janafa

> Reagiranje Janaf: Nismo preplatili skladište na Žitnjaku

Podsjetimo, transakcija na Žitnjaku se dogodila svega nekoliko dana prije odlaska premijera Ive Sanadera kada je Ježiću pošlo za rukom prodati malo i zastarjelo skladište na zagrebačkom Žitnjaku državnoj tvrtki Janaf. U studiji iz 2004. godine koju posjeduje Index, a koju je naručila Ina u vrijeme kada je bila zainteresirana za skladišta, stoji kako ona vrijede pet do najviše šest milijuna eura, a zaključna cijena bila je negdje oko 18 milijuna eura.

Markov pokrenuo medijsku inicijativu da dokaže da je skladište vrijedilo

Isto tako studija je naglašavala kako se skladište nalazi svega 5 kilometara zračne linije od Trga Bana Jelačića što isključuje skladištenje vrlo eksplozivnih tvari.

Valja naglasiti kako se vlasnik Diokija, ali i Novog lista Robert Ježić nalazi u zatvoru od 9. prosinca i to prvenstveno zbog afere HEP, odnosno prodaje struje po znatno manjoj cijeni Diokiju te kredita koji mu je HEP odobrio, no osim toga ispituju se i drugi njegovi sumnjivi poslovi.

Markov je ovih dana poduzeo i medijsku inicijativu ne bi li dokazao da je skladište na Žitnjaku itekako isplativa investicija. Štoviše, najavljuje velike planove koji uključuju rekonstrukciju Žitnjaka koji će biti regionalni centar za naftne derivate te najavljuje kako Janaf počinje sa snažnim upadom u tržište transportom naftnih derivata.

Markov: Tražili smo dopunu građevinske dozvole

Markov je takvu ideju iznio prije desetak dana u razgovoru za Poslovni dnevnik, a kako se kasnije ispostavilo novu Janafovu strategiju iznio je u javnost prije nego što ju je odobrio Nadzorni odbor. Naše istraživanje otkrilo je i zašto. Za početak upitali smo Markova što se točno misli raditi na Žitnjaku.

"Terminal Žitnjak je jedini adekvatni terminal za realizaciju regionalnog centra za skladištenje naftnih derivata za središnju Hrvatsku, jer svojim položajem gravitira prema velikom potrošačkom centru Zagrebu i dobro je povezan prometnom infrastrukturom kako sa svim dijelovima Hrvatske, tako i s državama jugoistočne i srednje Europe. Po završetku rekonstrukcije regionalnog centra, koja će se provoditi u više faza uvažavajući najviše sigurnosne i tehnološko-tehničke standarde, Terminal Žitnjak bit će najsuvremeniji i najmoderniji ‘tank farm’, odnosno terminal u Jugoistočnoj Europi za skladištenje naftnih derivata kako za obvezne državne zalihe, tako i za komercijalne svrhe", odgovorili su nam iz Janafa o sudbini skladišta kojeg su kupili od Diokija.

Markov nas je pismenim putem i obavijestio kako je zahtjev za izmjenom i dopunom građevne dozvole za rekonstrukciju i prenamjenu rezervoarskog prostora na Terminalu Žitnjak

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

SIZIF je očigledno shvatio da je dobar trenutak za prodaju, misleći da će kod iduće korekcije cijene na dolje dokupiti ponovno, ali znatno veću količinu

New Report

Close