JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ovo je za ……. ne 1 nego za 0……Have a nice day!

Kolega

Pogledajte koliko su ove godine potrošili u investicijske aktivnosti, a koliko imaju cistog cash flow-a od poslovanja…isto pitanje i za prošlu godinu
tolika materijalna imovina a tolika mala profitabilnost…dugorocno neodrzivo ako pod hitno ne povecaju ROE…samo za ovo treba ici u skolu da bi se vidjelo
a price o podcijenjenosti ostavite za ekipu iz birtije
[/quote]
A koliko je atgr potrošila u nove investicije pa kakav je to imalo utjecaj na cijenu. Kad su se uvaljali u kredit da preuzmi pola Slovenije dionica je rasla a ne padala. A ovi kad izgrade nove rezervoare to je sad neki nepotreban trošak. Nema tu jednake logike za sve dionice na tržištu. A ovi ROE, EBITE sve je to tu sumnjivo jer je knjigovodstvo kako tko hoće, prebaci iz jedne godine u drugu itd.

who dares, wins

kolega verdi

ne bih komentirao vaš post…

Kupite knjige i platite instrukcije pa ce vam biti jasno…
Nema smisla više objašnjavat…
godina dana na privatnim fakultetima je oko 40 000 kn…imate i drzavne, a mozete uzet i privatne sate
l.p

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


A ovi kad izgrade nove rezervoare to je sad neki nepotreban trošak. Nema tu jednake logike za sve dionice na tržištu.

Ovaj Bilateralni ugovor o naftnim rezervama s Njemcima znači samo jedno – spremnici su iznajmljeni.
Njemci – EON ili RWE mogu sada slobodno i u Energetiku tj HEP!
Dakle nije bez osnova priča o prilično velikom interesu za ulaganja u RH!


kolega verdi

ne bih komentirao vaš post…

Kupite knjige i platite instrukcije pa ce vam biti jasno…
Nema smisla više objašnjavat…
godina dana na privatnim fakultetima je oko 40 000 kn…imate i drzavne, a mozete uzet i privatne sate
l.p


Ti vjeruješ hrvatskom knjigovodstvu ili tome što si se malkice upoznao sa jednom ooooogromnom temom? Ja se više uzdam u ovlaštenog sudskog vještaka za tu temu i lijepo ti kažem da su to sve trice i kučine. Sad ako ti je lijepo da vjeruješ u nešto onda ti ja tu ne mogu pretjerano pomoći. Ili imaš licencu za vještačenja nečega na osnovu djelomičnih podataka koje ti serviraju?

who dares, wins

Kolega Verdi

Ja ne vjerujem, ja ZNAM da jnaf nema nikakvu perspektivu uz ovakv odnos amortizacije, imovine i povrata na kapital…nije on badava na 0,8 booka.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Kolega Verdi

Ja ne vjerujem, ja ZNAM da jnaf nema nikakvu perspektivu uz ovakv odnos amortizacije, imovine i povrata na kapital…nije on badava na 0,8 booka.


Na burzi gdje kolaju FI tipa Đakovština i Vlds je sve moguće pa i to. Zato je Emil i potpisao onaj dodatak ugovoru sa Slovencima ako se naknadno otkriju neki novi dugovi onda će to ići o trošak Slovencima itd. itd. Kad bi knjigovodstvo bilo čarobni štapić onda bi bilo lako investirati čak nitko to nebi ni studirao. Sudac nikad ne bi ni zvao nekoga da vještači tonu papira 6mj. već bi se jedno popodne na forumu raspitao malo o tome i zvizno presudu.

who dares, wins

http://www.vjesnik.hr/html/2010/11/17/Clanak.asp?r=gos&c=9


http://www.vjesnik.hr/html/2010/11/17/Clanak.asp?r=gos&c=9

A ovo je (nazalost) rezultat tako dobre vijesti: [bye]

Oznaka Vrijeme Cijena Količina
JNAF-R-A 13:01:50 2.505,00 1
JNAF-R-A 12:47:55 2.505,00 1
JNAF-R-A 12:47:55 2.505,01 4
JNAF-R-A 12:47:55 2.520,00 5
JNAF-R-A 12:47:55 2.521,00 2

JNAF-R-A 2.505,00 2.599,00 2.521,00 2.505,00 2.505,00 -3,67 30.167,04 12

dajte shvatite da jnaf nema razloga da raste…NIJE JEFTIN, dapace, na itekako finoj vrijednosti je

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

@delux

TARIFNI SUSTAV ZA TRANSPORT NAFTE NAFTOVODOM
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/297774.html
ODLUKU O IZNOSU TARIFA ZA TRANSPORT NAFTE NAFTOVODOM
1. Tarifa za transport nafte naftovodom Jadranskog naftovoda d.d. Zagreb, za pravne i fizičke osobe iznosi:
– Za korisnike usluga transporta nafte naftovodom koji koriste naftovod duljine uključivo do 20 km i obalne terminale, koji se u Tarifnom sustavu za transport nafte naftovodom označavaju oznakom R1, tarifa iznosi 19,96 kuna po toni (kuna/t).
– Za korisnike usluga transporta nafte naftovodom koji koriste naftovod duljine iznad 20 km, obalne i kopnene terminale, koji se u Tarifnom sustavu za transport nafte naftovodom označavaju oznakom R2, tarifa iznosi 24,29 kuna po toni na 100 km (kuna/t 100 km).
2. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.
3. Ova Odluka objavit će se u »Narodnim novinama«.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298294.html

Sve je tu definirano glede transporta – nema iznenađenja.

PRAVILNIK O OPĆIM UVJETIMA I TARIFI ZA SKLADIŠTENJE OBVEZNIH ZALIHA NAFTE I NAFTNIH DERIVATA
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/305391.html
V. NAČIN PLAĆANJA UGOVORENE CIJENE

Članak 10.

(1) Najviša tarifa za preuzima­nje skladište­nja obveznih zaliha nafte i naftnih derivata je 0,035 kn/l za mjesec dana.

(2) Tarifa iz stavka 1. ovoga članka sadrži troškove skladište­nja i manipulacije obveznim zalihama.

2 milijuna tona X 0.42 kn/litri = 840 milja godišnje!

Kolega sava?
izvolite!

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Kolega sava?
izvolite!

2 milijuna tona X 0.42 kn/litri = 840 milja godišnje!

To je neizbježno kao i povećanje cijene zbog investicija u spremnike.
A spot tržište?

New Report

Close