JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I aktiva će još ljepše izgledati za 12 mjeseci. Mogla bi ovo biti lijepa priča puno casha , sitna zaduženost
solidno poslovanje.

A kaj bi se jnafu uopce bilo isplativo zadužit

ROE 3,6 %
Ne vjerujem da bi im netko posudio pare po manjoj kamati od 3,6 %
Dakle zaduzenje za jnaf je neisplativo [lol]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Šta je sa stavkom u aktivi potraživanja za upisani a neuplaćeni kapital? Na prošlom razdoblju 31.09 prošle godine ta stavka je uznosila 500 milja kn a sad iznosi 250 milijuna kuna. Kako ja to kontam netko od sadašnjih vlasika se obvezao uplatiti još 250 milja kn JNAF-u (mislim da je ovo razlog smanjenja zaduženosti i povećanja kratkoročne financijske imovine)

Sava je već rekao – HANDA je dokapitalizirala Janaf

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@ DELUX
Povrat jnaf-a na kapital je 3,6% i istina bog i nije to neki povrat u principu ne isplati im se zaduživati sa takvim povratom na kapital. Jnaf ima konstantan rast prihoda i dobiti ima brutalnu NPM.

Što se tiče ovog povrata na kapital on se mjeri na ukupan temeljni kapital a koji usput nije u cjelosti uplaćen tako da treba uzesti malo sa rezervom ovaj podatak. A usput nije valjda da neće ostvariti nikakav povrat na preostalih 250 000 milja kn što treba uć u aktivu ( cca 7% ukupne imovine) a skoro 10 % u temeljnom kapitalu.
Iz ovih razloga smatram da bi Jnaf mogao biti lijepa priča.

PEOP i South Stream u koridoru JANAF-a – to je budućnost JANAF-a.
Ove studije koje se rade idu u tom smjeru.


PEOP i South Stream u koridoru JANAF-a – to je budućnost JANAF-a.
Ove studije koje se rade idu u tom smjeru.

S ovim se definitivno slažem…..No, kad govorimo o fundamentalnim pokazateljima treba imati na umu da JANAF sada radi na 25-30% svojih kapaciteta…..To znači da uz ne preveliki skok rashodovne strane prihodovna strana ima mogućnosti rasti 3x….
Onda će i pokazatelji profitabilnosti biti značajno drugačiji….samo onda će i biti kasno za ukrcati se…

A kaj bi se jnafu uopce bilo isplativo zadužit

ROE 3,6 %
Ne vjerujem da bi im netko posudio pare po manjoj kamati od 3,6 %
Dakle zaduzenje za jnaf je neisplativo [lol]

Tj ROA.

Kod janafa su sada slični ROA i ROE jer mu je skoro cijela pasiva kapital ali ROA treba bit viši od kamate na zaduženje.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

JNAF nikad neće imat velik ROA i ROE, al zato ima EBITDA maržu 65%.



PEOP i South Stream u koridoru JANAF-a – to je budućnost JANAF-a.
Ove studije koje se rade idu u tom smjeru.

S ovim se definitivno slažem…..No, kad govorimo o fundamentalnim pokazateljima treba imati na umu da JANAF sada radi na 25-30% svojih kapaciteta…..To znači da uz ne preveliki skok rashodovne strane prihodovna strana ima mogućnosti rasti 3x….
Onda će i pokazatelji profitabilnosti biti značajno drugačiji….samo onda će i biti kasno za ukrcati se…
[/quote]
kolega
i da jnaf radi 3 x bolje bio bi na P/e 8…pa to vec sada imam na kodt-u, adpl i ulpl
A imam jedno pitanje…

Jnafova silna imovina…pa to treba odrzavat, ko ce tu silnu imovinu ponovno dokapitalizirat za jedno 10 god..pa ispada da jnaf sve sto zaradi bude potrosio na obnovu imovine…tako vam je to sa niskoprofitabilnim tvrtkama koje imaju veliku imovinu….
sto ne znaci da nece narasti spekulativno na pricama “rekla koka da su fini kolaci”

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ovo je za ……. ne 1 nego za 0……Have a nice day!

marcello


Ovo je za ……. ne 1 nego za 0……Have a nice day!

Kolega

Pogledajte koliko su ove godine potrošili u investicijske aktivnosti, a koliko imaju cistog cash flow-a od poslovanja…isto pitanje i za prošlu godinu
tolika materijalna imovina a tolika mala profitabilnost…dugorocno neodrzivo ako pod hitno ne povecaju ROE…samo za ovo treba ici u skolu da bi se vidjelo
a price o podcijenjenosti ostavite za ekipu iz birtije

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

http://www.vecernji.hr/vijesti/premijerka-sisku-pustila-rad-nove-spremnike-janafa-clanak-214943

17. studenog 2010. 17:30 danas

Predsjednica Vlade Kosor s ministrom gospodarstva SR Njemačke

Predsjednica Vlade Republike Hrvatske Jadranka Kosor sastat će se s ministrom gospodarstva i tehnologije Savezne Republike Njemačke Rainerom Brüderleom, danas, 17. studenog 2010. godine, u 17.30 sati, u Banskim dvorima.

U nazočnosti premijerke Kosor, ministar gospodarstva, rada i poduzetništva Đuro Popijač i ministar Brüderle potpisat će Bilateralni ugovor o naftnim rezervama.

New Report

Close