JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Istine radi, kupovao sam JNAF po 2600 dokumentiranio na forumu, prodavao od 3200 do 3000.

Ima dokumentirano i prodaje na 28xx no nebitno. I ja se slazem da na ovim cijenama nema kupaca i veselo cekam ovo dosta nize. E sad jedino pitanje je koliko nize. Sto misle kolege jel’ 2000kn puno? Prosli put mi je tu ulaz ispao odlicna investicija.



Istine radi, kupovao sam JNAF po 2600 dokumentiranio na forumu, prodavao od 3200 do 3000.

Ima dokumentirano i prodaje na 28xx no nebitno. I ja se slazem da na ovim cijenama nema kupaca i veselo cekam ovo dosta nize. E sad jedino pitanje je koliko nize. Sto misle kolege jel’ 2000kn puno? Prosli put mi je tu ulaz ispao odlicna investicija.
[/quote]

Veleštovani kolega Alien, mislim da ste pretjerali, mislim da neće pasti na 2 000 kuna.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Jnaf nema šta trazit poreko book vrijednosti ako gledamo fundamente…
Jer ako imate povrat na glavnicu od cca 3 posto, a placate tu istu glavnicu 100 % njene vrijednosti, onda je bolje bubnut lovu u banku i imat kamatu 5, 6 %…

sve sto je iznad 1 book-a mora imat povrat na glavnicu preko 8 %, inace ne vrijedi te pare.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Jnaf nema šta trazit poreko book vrijednosti ako gledamo fundamente…
Jer ako imate povrat na glavnicu od cca 3 posto, a placate tu istu glavnicu 100 % njene vrijednosti, onda je bolje bubnut lovu u banku i imat kamatu 5, 6 %…

sve sto je iznad 1 book-a mora imat povrat na glavnicu preko 8 %, inace ne vrijedi te pare.

Kolega Aleksandre Kneževiću Knele, ste dobro………… a forcasti………..??? više ne vrijede?????

Čini mi se da je vaš najveći problem što rastežete kriterije kako vama paše, jednom je važan book, pa onda na drugoj dionici nije važan, pa su jednom važni ROE i ROA, pa drugom prilikom nisu, pa zarade nisu važne, pa onda jesu, pa ako firma radi gubitke -to je odlično ( kao na primjeru PTKM i ULPL ) i tako……….

Vi sindikalisti se morate žurno sastati i napraviti jedinstvene kriterije ulaganja………….ovo ovako više ne može…..vi se morate organizirati….
jbga ovako ispadate jako smiješni
[wink]

http://www.kucilooro.webs.com/




Istine radi, kupovao sam JNAF po 2600 dokumentiranio na forumu, prodavao od 3200 do 3000.

Ima dokumentirano i prodaje na 28xx no nebitno. I ja se slazem da na ovim cijenama nema kupaca i veselo cekam ovo dosta nize. E sad jedino pitanje je koliko nize. Sto misle kolege jel’ 2000kn puno? Prosli put mi je tu ulaz ispao odlicna investicija.
[/quote]

Veleštovani kolega Alien, mislim da ste pretjerali, mislim da neće pasti na 2 000 kuna.

lp
[/quote]

Uopcenestovani kolega Plavi, pitao sam ostale kolege a ne Vas. Vi mi niste mjerodavni jer po Vasim ulazima i izlazima za Vas sam prof.dr. za JNAF

Joj kolega Alien baš ste vi neki, nemojte podcjenjivati doprinos kolege Plavog, on vam je na Janafu izvrstan kontra indikator…………tzv. bbb-oscilator [wink]

Ja ga obavezno čitam da vidim kad će Lokalno Dno…………kad on napiše da prodaje obavezno tucite po prodaji [thumbsup]

Budući da kolega trenutno pljuje po Janafu rekao bih da treba pomalo dokupljivati………a kad se raspiše o poslovima Janafa i silnim forwardima onda sve rasprodajemo!!! OK??

http://www.kucilooro.webs.com/



Jnaf nema šta trazit poreko book vrijednosti ako gledamo fundamente…
Jer ako imate povrat na glavnicu od cca 3 posto, a placate tu istu glavnicu 100 % njene vrijednosti, onda je bolje bubnut lovu u banku i imat kamatu 5, 6 %…

sve sto je iznad 1 book-a mora imat povrat na glavnicu preko 8 %, inace ne vrijedi te pare.

Kolega Aleksandre Kneževiću Knele, ste dobro………… a forcasti………..??? više ne vrijede?????

Čini mi se da je vaš najveći problem što rastežete kriterije kako vama paše, jednom je važan book, pa onda na drugoj dionici nije važan, pa su jednom važni ROE i ROA, pa drugom prilikom nisu, pa zarade nisu važne, pa onda jesu, pa ako firma radi gubitke -to je odlično ( kao na primjeru PTKM i ULPL ) i tako……….

Vi sindikalisti se morate žurno sastati i napraviti jedinstvene kriterije ulaganja………….ovo ovako više ne može…..vi se morate organizirati….
jbga ovako ispadate jako smiješni
[wink]
[/quote]
Kolega Rambo S Čuturom

A¸gdje ste vidjeli da ja hvalim ptkm?

Nazalost, predsjednik uprave je najavio pad dobiti, meni se to ne svidja…

Ja sam lijepo napisao kad sam kupio jnaf i kad sam poceo prodavat…sve crno na bijelo

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Kolega Rambo S Čuturom

A¸gdje ste vidjeli da ja hvalim ptkm?

Nazalost, predsjednik uprave je najavio pad dobiti, meni se to ne svidja…

Ja sam lijepo napisao kad sam kupio jnaf i kad sam poceo prodavat…sve crno na bijelo

Kolega Liječeni Knele, da li je book važan ili nije važan………….dajte nam to malo elaborirajte……….i po koliko se vani trže naftovodi………..ako ne znate pitajte kolegu Đeronima [smiley]
[/quote]
Kolega Rambo s Čuturom

Vani naftovodi imaju povrat na taj book 10-12-15 %

Jnaf ne…

U tome je problem

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ne bi se tel mešat, al’ moram nešto reagirati….

Delux, sve je to OK, no ne uzimaš u obzir jednu činjenicu. A to je da je JANAF firma bez duga (zanemariv u odnosu na kapital)….Svi ti vanjski naftovodi rade s polugom, pa zato i ostvaruju takav ROE.






Apsolutno the best pick for long time on ZSE,imao 98 do pred neki dan,vraćam se uskoro,ne da mi se boriti kratkoročno sa SZIF,PREVELIKI SU KOČNIČARI,POZDRAV !

Još ako opet počne prodavati Dom Holding, ne bude dobro.
Treba čekati da se rasproda to, ako ovako nastave tamo negdje 2017. i onda ulaziti.
dobra dionica, ali ima kočničara koji štopa cijenu.

Nije mi niti ova najava pada dobiti baš dobra, ja sam očekivao rast dobiti, kad ono šipak.

lp

[/quote]

Užas jedan kako je trenutno taj Janaf prekupljen, jel tako kolega Moj Je Najveći?? Ipak ste vi najveći živući promašaj na ovoj dionici, jer ste prodavali na 2.830 a dokupljivali na 3.300 i 3.500 ( barem ste tako pisali na forumu )….
Pa sad me zanima gdje vi vidite Lokalno Dno na Janafu…….čisto da vidimo koliko ćete promašiti…….gdje ste se postavili vi a gdje g.Sindikalni povjerenik Mig-amer i kolege Knele i brat od Gubernatora?????……….vidim da je ovo koordinirana akcija širih razmjera, kao Hpb-brokeraj u stara dobra vremena
hihihihi

[wink]
[/quote]

Vidra, da li je to problem sa onime sa čime Vi imate problema ili nije , ja sada ne znam, ali nadam se da nije, ipak je tek 11:41.

Istine radi, kupovao sam JNAF po 2600 dokumentiranio na forumu, prodavao od 3 200 do 3 000, nešto sitno i ispod 3 000.
Nikakva koordinirana akcija, kakva koordinirana akcija, pratim kako prodaje SZIF koji još ima 5 200 komada za prodati.

Pitanje za vas:

Ako se vidi da Slavonac prodaje, a vidi se, zašto ih nitko nije kontaktirao i ponudio da kupi tih 5 200 komada??

Mogu ponuditi odgovor?

Mogu, ok:

Zato što očito nema interesa za tih 5 200 komada koje Slavonac prodaje, barem ne po ovim cijenama.
Ja sam realan i samo prenosim realno stanje stvari, ako mislite da u nećemu griješim, napišite.

Šteta i da je najavljen pad dobiti za 2010, ja sam očekivao rast, kad ono šipak.

lp

[/quote]

Kolega Moj Je Najveći, još su mi u sjećanbju vaši prekrasni postovi u kojima ste glorificirali Janaf i govorili da ćete ga braniti na 3.500 kuna???!!!

Kamo nestade taj vaš vispreni entuzijazam, poslovanje je vidim nikad bolje, pa mi nije jasna ta vaša neobična mudrost sa dokupom na 3.500 kn a prodajom na 2.830 kn??

Recimo ipak za arhivu, da sam ja za razliku od vas prodavao na 3.650 kn a kupovao ( možda baš od vas ) poslije na 2.8xx….

Nego niste mi odgovorili gdje Vaš uvaženi Sindikat svinjskih polovica vidi cijenu Janafa, naravno u sklopu trenutnih oklonosti ( SZIF i slično )………..nemojte se bojati……….slobodno se izjasnite, nećemo vas držati za riječ, vaša riječ ionako ništa ne vrijedi [lol]

3 x lp
[/quote]

Veleštovani kolega vidra iliti kucilo oro i još 169 nickova, kad smo već kod dokumentiranja:

http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=vidra&f5=0&a=1&c=2&si=2&w4=8&pg=115

Pa vi ste prodali JNAF na 2 000 kuna, evo sve je ovdje dokumentiralo, koga vi zafrkavae kolega, zašto zamarate mene i cijeli forum.

P.S. naravno da nisam išao to tražiti po forumu, poslao mi je to jedan gospodin ili gospođa.

lp i zdravi veseli bili

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ne bi se tel mešat, al’ moram nešto reagirati….

Delux, sve je to OK, no ne uzimaš u obzir jednu činjenicu. A to je da je JANAF firma bez duga (zanemariv u odnosu na kapital)….Svi ti vanjski naftovodi rade s polugom, pa zato i ostvaruju takav ROE.

Kaj bu se zaduzio kad bi mu kamate bile veće od povrata na taj dug

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Flayeru

Tvrtke koje se zadužuju moraju imati veci povrat na aktivu nego sto su im kamate na zaduzenje, tj veci povrat na to zaduzenje nego kamate na isto…

A to Jnaf ne moze, jer on ionako ne moze radit kapacitetima koje ima, njegov problem su mali prihodi

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close