JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.vjesnik.hr/html/2010/02/06/Clanak.asp?r=gos&c=1

"………Kako bi osigurala dodatne i to što jeftinije količine nafte (uvozimo oko 80 posto) te smanjila ovisnost o uvozu iz Rusije, Hrvatska se mora uključiti i u velike međunarodne naftovode, jer je to najjeftiniji i najsigurniji način transporta nafte. Zato je Jadranski naftovod (Janaf) predložio Vladi regionalni razvoj tvrtke, što podrazumijeva spajanje s okolnim naftovodima i povećanje skladišnih kapaciteta. Osim toga, ove će godine omogućiti dvosmjerni transport nafte i na posljednjoj dionici od Siska do Omišlja nakon čega će cijela trasa Janafa biti reverzibilna. Time će se, recimo, riječkoj rafineriji omogućiti doprema ruske nafte i kopnenim putem, a ne samo tankerima…………"

mora, ali morala je i prije, pa nije, jer je tako odlučila politika.
u sudaru politike i ekonomije, uvijek strada ekonomija.
nadam se da će sad biti više sluha i pameti.

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو


Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira

Vrijednosni papir

* Važeći podaci za uredovni dan 05.02.2010 .

JANAF D.D./REDOVNA DIONICA JNAF-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HZMO 375.440 50,54 Zast. račun
2. INA D.D. 118.855 16,00 Osnovni račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 107.411 14,46 Osnovni račun
4. HEP D.D. 53.981 7,27 Osnovni račun
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 43.379 5,84 Zast. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 5.574 0,75 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.224 0,70 Skrb. račun
8. DOM HOLDING D.D. 2.527 0,34 Osnovni račun
9. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 1.939 0,26 Skrb. račun
10. UNION D.D. 1.567 0,21 Osnovni račun
Ukupno: 96,37

SZIF iskrcao 768 dionica u cca. 2 mjeseca. Čuvajte se, slijedi iskrcaj i dalje.

Neka se iskrcava cemu tolika panika ljudi moji ako cijena padne ja cu dokupiti ne vidim sto se dize tolika bura oko ove dionice.Neki su govorili da ce dionica pasti na 2000kn pa dobro sta ako padne nekima ce ta cijena biti zanimljiva i neki ce na toj cijeni uci u ovu dionicu,ja cu na toj cijeni dokupiti recimo jer sam ulazio na 2900kn.Oni koji su ulozili na kratki rok u ovu dionicu oni mogu biti zabrinuti,a mi koji smo ulozili na duze mislim da mozemo biti mirni.Koliko vidim dionica se vrti vec dugo oko 3000kn bez obzira na iskrcavanje SZIF.

Ni na kraj pameti mi nije izazivanje panike.Naprotiv samo informacije radi počeli su sa iskrcavanjem 70-tak po danu.a ne zaboravite da im treba cash u 5 mjesecu,a ulaz im je 1828 kuna !

Ako im treba tada cash kao sta kazes u 5mjesecu onda cu nesto gotovine ostaviti i pratiti do 5mjeseca tu dionicu pa kad mi bude zgodno dokupiti je, svi sretni i zadovoljni:).


Ni na kraj pameti mi nije izazivanje panike.Naprotiv samo informacije radi počeli su sa iskrcavanjem 70-tak po danu.a ne zaboravite da im treba cash u 5 mjesecu,a ulaz im je 1828 kuna !

puni ste informacija,vidim.oprezno s njima,mogli bi ih drukeri zloupotrijebiti.
znate li još nešto što nesmijemo zaboraviti?

Frankly my dear, I don't give a damn!

Apsolutno the best pick for long time on ZSE,imao 98 do pred neki dan,vraćam se uskoro,ne da mi se boriti kratkoročno sa SZIF,PREVELIKI SU KOČNIČARI,POZDRAV !

UHHHHHH

JNAF najavio pad dobiti u 2010

Planirani su ukupni prihodi u iznosu od 419,4 mil. kuna. Poslovni prihodi iz temeljne
djelatnosti, mjereno u USD, za 7,1% su veći u odnosu na ostvarenje u 2009. godini.
 Planirani su ukupni rashodi u iznosu od 310,3 mil. kuna što je za 0,5% manje u odnosu na
ostvarene rashode u 2009. godini. Poslovni rashodi povećani su za 2,4% u odnosu na
ostvarene poslovne rashode u 2009. godini.
 Planirana je bruto dobit za 2010. godinu u iznosu od 109,0 mil. kuna.
 Planirana su investicijska ulaganja u ukupnom iznosu od 400,0 mil. kuna.
 Planirana otplata kredita (glavnica + kamata) iznosi 9,4 mil. kuna.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Apsolutno the best pick for long time on ZSE,imao 98 do pred neki dan,vraćam se uskoro,ne da mi se boriti kratkoročno sa SZIF,PREVELIKI SU KOČNIČARI,POZDRAV !

Još ako opet počne prodavati Dom Holding, ne bude dobro.
Treba čekati da se rasproda to, ako ovako nastave tamo negdje 2017. i onda ulaziti.
dobra dionica, ali ima kočničara koji štopa cijenu.

Nije mi niti ova najava pada dobiti baš dobra, ja sam očekivao rast dobiti, kad ono šipak.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


UHHHHHH

JNAF najavio pad dobiti u 2010

Planirani su ukupni prihodi u iznosu od 419,4 mil. kuna. Poslovni prihodi iz temeljne
djelatnosti, mjereno u USD, za 7,1% su veći u odnosu na ostvarenje u 2009. godini.
 Planirani su ukupni rashodi u iznosu od 310,3 mil. kuna što je za 0,5% manje u odnosu na
ostvarene rashode u 2009. godini. Poslovni rashodi povećani su za 2,4% u odnosu na
ostvarene poslovne rashode u 2009. godini.
 Planirana je bruto dobit za 2010. godinu u iznosu od 109,0 mil. kuna.
 Planirana su investicijska ulaganja u ukupnom iznosu od 400,0 mil. kuna.
 Planirana otplata kredita (glavnica + kamata) iznosi 9,4 mil. kuna.




Apsolutno the best pick for long time on ZSE,imao 98 do pred neki dan,vraćam se uskoro,ne da mi se boriti kratkoročno sa SZIF,PREVELIKI SU KOČNIČARI,POZDRAV !

Još ako opet počne prodavati Dom Holding, ne bude dobro.
Treba čekati da se rasproda to, ako ovako nastave tamo negdje 2017. i onda ulaziti.
dobra dionica, ali ima kočničara koji štopa cijenu.

Nije mi niti ova najava pada dobiti baš dobra, ja sam očekivao rast dobiti, kad ono šipak.

lp

[/quote]
al se mjenja ploča ,,,,, [proud] nije dobro nikako….oce li bit dividende u pocinčanim cjevima????

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kolega Vidra…

Ja sam prije par dana napisao da jnaf moze na 5 k bez problema na spekulacijama, ali da je fundamentalno na fer cijeni…

Gledajuci fundamente nema razloga za rast.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]




Apsolutno the best pick for long time on ZSE,imao 98 do pred neki dan,vraćam se uskoro,ne da mi se boriti kratkoročno sa SZIF,PREVELIKI SU KOČNIČARI,POZDRAV !

Još ako opet počne prodavati Dom Holding, ne bude dobro.
Treba čekati da se rasproda to, ako ovako nastave tamo negdje 2017. i onda ulaziti.
dobra dionica, ali ima kočničara koji štopa cijenu.

Nije mi niti ova najava pada dobiti baš dobra, ja sam očekivao rast dobiti, kad ono šipak.

lp

[/quote]

Užas jedan kako je trenutno taj Janaf prekupljen, jel tako kolega Moj Je Najveći?? Ipak ste vi najveći živući promašaj na ovoj dionici, jer ste prodavali na 2.830 a dokupljivali na 3.300 i 3.500 ( barem ste tako pisali na forumu )….
Pa sad me zanima gdje vi vidite Lokalno Dno na Janafu…….čisto da vidimo koliko ćete promašiti…….gdje ste se postavili vi a gdje g.Sindikalni povjerenik Mig-amer i kolege Knele i brat od Gubernatora?????……….vidim da je ovo koordinirana akcija širih razmjera, kao Hpb-brokeraj u stara dobra vremena
hihihihi

[wink]
[/quote]

Vidra, da li je to problem sa onime sa čime Vi imate problema ili nije , ja sada ne znam, ali nadam se da nije, ipak je tek 11:41.

Istine radi, kupovao sam JNAF po 2600 dokumentiranio na forumu, prodavao od 3 200 do 3 000, nešto sitno i ispod 3 000.
Nikakva koordinirana akcija, kakva koordinirana akcija, pratim kako prodaje SZIF koji još ima 5 200 komada za prodati.

Pitanje za vas:

Ako se vidi da Slavonac prodaje, a vidi se, zašto ih nitko nije kontaktirao i ponudio da kupi tih 5 200 komada??

Mogu ponuditi odgovor?

Mogu, ok:

Zato što očito nema interesa za tih 5 200 komada koje Slavonac prodaje, barem ne po ovim cijenama.
Ja sam realan i samo prenosim realno stanje stvari, ako mislite da u nećemu griješim, napišite.

Šteta i da je najavljen pad dobiti za 2010, ja sam očekivao rast, kad ono šipak.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close