JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo kolega Flyeru, odličan post, čista desetka. Ja sam oduvijek bio fan ove dionice i odlučio sam vam se opet pridružiti.
Nažalost vidim da su gospoda sindikalisti drastično promijenili mišljenje i preporuku iz buy ( na 3.650 kn ) na sell na cijeni od 3.100.

Uncommon wisdom, moram priznati [tongue]

http://www.kucilooro.webs.com/


Da li fundamentalno JNAF danas vrijedi 3100 kn ???

Ne

Javilo se mnogo ljudi ovdje, no nažalost većina njih ima "excelku" u nju su ubacili izvješće i dobili brojke koje sad uspoređuju s drugim firmama. Veeeliko znanje….

ne znam jel se ovo tiče mene, ali ja sam najmanje pažnje posvetio tom multiplikatoru.


P/BV
Kada bi se kojim slučajem NIKE trgovao na ZSE-u, i izvješćivo našim izvještajima, postavlja se pitanje koliki bi mu bio BV. Naime, mene zanima koliko vrijedi sam logo NIKE ???
U kojem polju naših izvještaja to piše ??? Svi vi veliki znalci, jer to ima uopće negdje i da li je to zanemariv podatak za book ???
Ovdje možemo postaviti pitanje koliko vrijedi geostrateška pozicija JANAF-a ??? I gdje to u izvještaju piše ??? Toga nema u našim izvještajim, ali to ne znači da se ona ne računa pod book…

prvo, uspoređujete kruške i jabuke.
Nike i Janaf nemaju ama baš nikakvih dodirnih točaka.

druga stvar, gomila naših firmi ima prilično jak brand u van naše zemlje, koji takodjer nigdje u booku ne piše.
znate li uopće kako bi se računala vrijednost branda i koliko bi doprinosila BV?
Zvijezda, Frank, Kraš, Adris, ATGR, ATPL, Jamnica, Podravka, bez obzira što loše posluje, ima vrijedne brandove, koliko to diže njima BV?

pa se i dalje trže neke na 0,5BV neke i na manje .

geostrateška pozicija janafa??ma nemojte me nasmijavat,molim vas.
a koja je to, molit ću lijepo?svi pravci su nas zaobišli, sad je Mesić malo moljakao Ruse da postanemo barem slijepo crijevo, kad već nismo mogli nešto bolje.


P/E
Koliko zarađuje Janaf na koliki broj dionica….Nitko, tko je ovdje izbacivo brojke iz svoje Excelke nije uzeo u obzir ugovor koji Janaf ima s Handom…Dok ne otplate dionice nemaju upravljačkih prava. Tj.upravljačka prava su proporcionalna iznosu koji su otplatili…Prema tome kod Janafa danas ne računamo broj dionica koji će ovi otplatiti nego koliko su otplatili…Lijepo vam piše u polju Potraživanja za ukupni, a neotplaćeni kapital koliko HANDA treba platiti JANAF-u (još 536 mil) da ima te dionice koje znalci već danas uračunavaju u ovu multiplu…..

pričam ti priču…
ali ok, nek bude tako, koliki je forcast za PE?
20?
15?
10?

ali što je dobro u tome, kad već sad na burzi imate gomilu firmi sa PE 5-10?
u ovoj kriznoj godini!


No, ono što je bitno kod bilo koje dionica je njena buduća projekcija…U dionicu se ne ulaže na temelju onog što je danas već što će biti sutra. I na temelju toga se ona danas vrednuje…..Da li je netko ovdje izbacio neke buduće projekcije….
JANAF je npr. 2006 imao Poslovne prihode 290 mil a Poslovne rashode 274 mil….
Danas ima Poslovne prihode 449 mil., a Poslovne rashode 300 mil….Dakle prihodi su rasli 55%, a rashodi 9,5%….Kakvu to daje projekciju u budućnosti ??? i povavljam na temelju tog podatka dionica danas vrijedi ili ne vrijedi….

to je sve divno, lijepo krasno, i vrijedilo bi kad bi sve bilo na istim cijenama pa da kupujemo ono što ima bolji forcast.Usput NPM im za svaku pohvalu, ali druge stvari nisu.

ali zašto da danas kupujem janaf kad ima dionica koje sad nude ono što janaf nudi u dalekoj i maglovitoj budućnosti?
objasnite mi to?

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

ali zašto da danas kupujem janaf kad ima dionica koje sad nude ono što janaf nudi u dalekoj i maglovitoj budućnosti?
objasnite mi to?

Pa ne moraš, dapače očito to nije dionica za tebe. Jednostavno kupuj te s manjim P/E i svi sretni. Ja recimo P/E ne gledam, već organsko poslovanje. I očekivanja mogu promijeniti fundamente u dugom roku, samo će tad biti druga cijena koja će ti se još manje sviđati… [bye]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Gaaddaaffii:
to je sve divno, lijepo krasno, i vrijedilo bi kad bi sve bilo na istim cijenama pa da kupujemo ono što ima bolji forcast.Usput NPM im za svaku pohvalu, ali druge stvari nisu.

ali zašto da danas kupujem janaf kad ima dionica koje sad nude ono što janaf nudi u dalekoj i maglovitoj budućnosti?
objasnite mi to?

Bravo kolega Migamere, tako se druka prema dolje, da vas nema SZIF sindikalnih dokupljivača bi vas morao izmisliti……..sad vam još samo fali onaj čuveni "liži liži do 40.000 kuna", hehe
Jel to ta super-podcijenjena??? [bye]

http://www.kucilooro.webs.com/

kolega vergilije, napisao sam da PE može biti varljiv pokazatelj, nisam se bavio s njim toliko na janafu.iako, kad se crta podvuče, on je jedini bitan.

kolega vidra, što je točno druk i neistina?sa SZIFom nemam ama baš nikakve veze, uostalom, njima pašu afirmativni napisi poput vašeg i Flyerovog da se mogu po višoj cijeni iskrcat.

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

Glede ove dionice moram reći da isto tako mislim da će ona neko vrijeme biti na stand by-u….Isključivo zbog SZIF-a….Nemam je toliko u portfelju koliko sam je prije imao, ali uvijek je tu prisutna.

Postoji naznaka da će u skorom susretu s Putinom u Moskvi ova dionica dobiti veeliki plus….Onda će se zasigurno i SZIF maknuti s prodaje i poletit će gore. Ali, to je samo špekulacija….

Da ova dionica nema SZIF-a vjerojatno bi cijeli portfelj unutra ulupao.

Kolega Gadaffi nemam namjeru se s Vama raspravljat. Neke stvari ne vidite (geostrateški položaj), a neke rečenice su Vam same po sebi kontradiktorne.


kolega vergilije, napisao sam da PE može biti varljiv pokazatelj, nisam se bavio s njim toliko na janafu.iako, kad se crta podvuče, on je jedini bitan.

Lp


Glede ove dionice moram reći da isto tako mislim da će ona neko vrijeme biti na stand by-u….Isključivo zbog SZIF-a….Nemam je toliko u portfelju koliko sam je prije imao, ali uvijek je tu prisutna.

Postoji naznaka da će u skorom susretu s Putinom u Moskvi ova dionica dobiti veeliki plus….Onda će se zasigurno i SZIF maknuti s prodaje i poletit će gore. Ali, to je samo špekulacija….

Da ova dionica nema SZIF-a vjerojatno bi cijeli portfelj unutra ulupao.

Kolega Gadaffi nemam namjeru se s Vama raspravljat. Neke stvari ne vidite (geostrateški položaj), a neke rečenice su Vam same po sebi kontradiktorne.


kolega vergilije, napisao sam da PE može biti varljiv pokazatelj, nisam se bavio s njim toliko na janafu.iako, kad se crta podvuče, on je jedini bitan.

Lp
[/quote]

dakle, ako sam dobro shvatio, SZIF je glup, on ne zna da će se sastati u Moskvi, onda će prestati?

kolega flyer, ovdje je sve u : "postoji naznaka" "moglo bi" "poboljšat će se","forwardi" i tako dalje.
još jednom, po čemu je ova dionica vriijedna kupovine, ako sve što ona nudi u dalekoj maglovitoj budućnosti, imate kod gomile dionica odmah i sad po nižoj cijeni??

kažete ne zauzima vam toliko portfelja, neki dan ste je dokupili.
pa kažete neki dan prodali ste skoro sve, pa ste dan poslije ipak prodali samo pola, a ostavili samo janaf,a ADPL je pick, pa ste danas eto opet napisali na TA da ste većinu prodali, a sad vam ni janaf vam nije toliko značajan dio portfelja, iako ste kad ste prvi put prodali pola rekli da ste samo u janafu, a onda ste jučer ili prekjučer nadokupili.
nekonzistentni ste, ali nisam vam to htio citirati, da ne bi mislili da je nešto osobno, ili da nedajbože imam nešto protiv vas.

geostrateški položaj??
recite mi na koji je to naftovodni pravac priključen?
PEOP, Družbadria?koji su planovi?

ja koliko znam, ostali smo van svega, sad molimo da nas prikopčaju samo kao slijepo crijevo, a i to je pitanje.di je ta geostrategija?
nije valjda da ju samo vi i ja vidimo?

što se tiče nejasnoće, pretpostavljao sam da će vam to predstavljati smetnju.
objasnit ću:
P/E je varljiv ako je firma urazdoblji investicija, nije restrukturiana, nisu svi kotačići sjeli na svoje mjesto.kad imate recimo visoke prihode, malu dobit, očekuje se povećanje NPM i samim tim dobiti, ako ima lufta za to.na kraju, kad firma postane stabilna, restrukturina, bitan je samo P/E.
ne ni EBITDA, EBIT, sales, BV…ništa, samo EPS je bitno!kao recimo kod HTa.njemu ne smeta što je visoko na P/BV jer radi odlično.doduše, sad je i cijena malo poletjela.

ja sam otvoren za svaku dalju argumentiranu raspravu i s vama i s bilo kim i o bilo kojoj temi, ako će nam pomoći da napravimo maximalno dobre i kvalitetne odluke!

ako sam nešto pogriješio, molim da me ispravite.

Lijep pozdrav i vama

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو



kolega vergilije, napisao sam da PE može biti varljiv pokazatelj, nisam se bavio s njim toliko na janafu.iako, kad se crta podvuče, on je jedini bitan.

kolega vidra, što je točno druk i neistina?sa SZIFom nemam ama baš nikakve veze, uostalom, njima pašu afirmativni napisi poput vašeg i Flyerovog da se mogu po višoj cijeni iskrcat.



Bravo kolega Migamere, tako se druka prema dolje, da vas nema SZIF sindikalnih dokupljivača bi vas morao izmisliti……..sad vam još samo fali onaj čuveni "liži liži do 40.000 kuna", hehe
Jel to ta super-podcijenjena??? [bye]

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
jel ovo delirium tremens ili delirium paranoicus [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Kolega Mig&Migamer, ne znam što te muči……….jesi dobro……
Samo sam zahvalio na opravdanim kritikama koje upućujete napaćenoj investicijsko-forumaškoj zajednici i plašite ih praznom puškom dok ja stojim na bidu…………pa reko red je da se zahvalim na natčovječanskim naporima koje ulažete – HVALA VAM obojici – iako ja znam da ste samo jedan podvojeni, sa povremenim izmjenama passworda sa još jednim kolegom……ali nema veze sve je to za ljude, shvaćam ja vas i vaš očaj………….nije lako postati sindikalni povjerenik u današnje vrijeme

nemojte odustati dok ne natjerate Janaf na 2000 kuna……….ako je ikako moguće….. [pray]
[/quote]

Za to će se svemoćni SZIF pobrinuti, ne morate zahvaljivati. Eh šta ti je snaga krupnog kapitala!
The force is strong! [cool]

I like the smell of napalm in the morning.(Swinger/Trader-Trading my way to freedom!)

koga je poklopilo danas po 2950 [rolleyes] ????mrvicu sam bio nize , hmmmm ,drugi put ce bit vise srece…. barem se vidilo danas kakvi su dionicari ovdje….LOSI ,a cjena se tek odljepila od 3000 [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

da sizif izlazi iz ptkm samo je razlika sto mu je u ptkm ostalo nekih 12000kom a ovdje ima znatan udio


da sizif izlazi iz ptkm samo je razlika sto mu je u ptkm ostalo nekih 12000kom a ovdje ima znatan udio

Zadnja tri dana nisu prodavali…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

http://www.vjesnik.hr/html/2010/02/06/Clanak.asp?r=gos&c=1

"………Kako bi osigurala dodatne i to što jeftinije količine nafte (uvozimo oko 80 posto) te smanjila ovisnost o uvozu iz Rusije, Hrvatska se mora uključiti i u velike međunarodne naftovode, jer je to najjeftiniji i najsigurniji način transporta nafte. Zato je Jadranski naftovod (Janaf) predložio Vladi regionalni razvoj tvrtke, što podrazumijeva spajanje s okolnim naftovodima i povećanje skladišnih kapaciteta. Osim toga, ove će godine omogućiti dvosmjerni transport nafte i na posljednjoj dionici od Siska do Omišlja nakon čega će cijela trasa Janafa biti reverzibilna. Time će se, recimo, riječkoj rafineriji omogućiti doprema ruske nafte i kopnenim putem, a ne samo tankerima…………"

marcello

New Report

Close