JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
JNAF
860,00
860
1
850,00
870,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@gadaffi

gdje sam ja to napisao da book raste za 3000 kn? nije mi se dalo svađat s tobom ali ne volim kad se laže. rekao sam da će se u sljedeće 4 godine investirati toliko po dionici. novac je dijelom dobiven dokapom i promjene booka naravno nije bilo. normalno da ništa nije besplatno ali činjenica je da bi da radi punim kapacitetom janaf imao daleko više prihoda, a time i dobiti. o postocima neću.

a s obzirom na zaduženost mislim ni da digne poveću kredu za povećanje kapaciteta i ako oni budu zakupljeni otplata kredita nebi bila problem. Janaf na svakih 100 kn rashoda napravi 150 kn prihoda tako da s otplatom kredita uz uvjet da je novac ispravno potrošen nebi bilo problema.

a ako već pljujete po Janafu malo bi mogli znati više o nedavnom dokapu. radi se o gotovom novcu ili ukupno 7xx milja kn ako se ne varam.

ono što mi nije jasno kako se nekome da toliko pisati o dionici koju nema. pustite onda da živimo u iluziji da smo dobro uložili [cool]

djelomice si u pravu. što se tiče primjerice p/e janaf je debelo precijenjen. Ali činjenica je da se u sljedeće 4 godine ulaže još 3000 kn po dionici (koliko će tek onda book narasti), zaduženost teško da može biti manja, a i bez špekulacija ovo je super firma. A da ne govorim da će do sredine 2011. ako se ne varam sve skupa sjesti još 500 mil kn (ili jedan godišnji prihod) od HANDAe. Vani se dionice iz ovog sektora trže na bar 2 booka.

ok, krivo smo se razumjeli, ja se ispričavam.

dakle 3000kn /share gotovg novca ulazi u firmu?
što će se raditi s njim?

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

široki spred, mnogo prodavatelja, biče ovoga još po disknontu ćini mi se, još ako se Fedor-Fedja istrese ili republički sindikat SZIF [undecid]

I like the smell of napalm in the morning.(Swinger/Trader-Trading my way to freedom!)

@Gadaffi

Vi gledate trenutne fundamente, ja ne i nikad na temelju toga nisam ulagao….uvijek pokušavam dokučiti forward…..Kod Janafa mi se sviđa, kao što sam i napisao da povećava Poslovne prihode, a istovremeno smanjuje poslovne rashode….

a s obzirom na zaduženost mislim ni da digne poveću kredu za povećanje kapaciteta i ako oni budu zakupljeni otplata kredita nebi bila problem. Janaf na svakih 100 kn rashoda napravi 150 kn prihoda tako da s otplatom kredita uz uvjet da je novac ispravno potrošen nebi bilo problema.

ako mu banka posudi 100kn , koliko će Janaf zaraditi?
po trenutnim pokazateljima?

da ne govorim da što se imovina povećava da će biti teže napraviti isti povrat kao sa manjom imovinom.

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو



@Gadaffi

Vi gledate trenutne fundamente, ja ne i nikad na temelju toga nisam ulagao….uvijek pokušavam dokučiti forward…..Kod Janafa mi se sviđa, kao što sam i napisao da povećava Poslovne prihode, a istovremeno smanjuje poslovne rashode….

to je u redu.
ja pak nastojim kupiti firmu koja je već opravdala investiciju.tj. sad za 1 kn kupujem 2kn, a u budućnosti 3 ili više.

janaf sad košta 2,10kn za 2 kn uz mogućnost da vrijedi 3,5kn ili više kasnije.
to je pitanje što ko voli i teorije slaganja portfelja.
ja sam samo konstatirao da je u trenutnim tržišnim uvjetima JNAF iznad svoje fair cijene.

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو


Eh ti znaš koliko će Janaf vrijediti, daj se ispljuskaj hladnom vodom da dođeš malo k svijesti [cool]

vrejdit će upravo onoliko koliko su kupci dionica spremni platiti [cool]

I like the smell of napalm in the morning.(Swinger/Trader-Trading my way to freedom!)

Bravo kolega Gadaffi

Vidi se da ulažete u znanje…
Jnaf zbog svoje neprofitabilnosti ( premala dobit u odnosu na glavnicu) nemre fundamentalno opravdavat 1,5 booka da rak raka hebe.
Buduci da je Jnaf nisko zaduzen,kod njega ne moramo gledat ROA, dovoljno je ROE

Makar ovdje su fundamenti trenutno nebitni..
Mislim da vecina nije u jnafu zbog fundamenata

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



Bravo kolega, ne samo da će se farbati cijevi nego je sad i puno jasnije za koga će se raditi druga cijev naftovoda.
Da ne kažem da će onaj Dinkov nalog na 1000 kuna biti ne samo najbolji nego jedini prijatelj na bidu

za one koji aplaudiraju kolegi Fedyi, molio bih da mi objasne ovaj Kopernikanski obrat, ovaj čudesni salto mortale, budući je ovo post na ovoj temi od prije 2 tjedna.21.01.10.
molim prosvjetljenje šta se dogodilo u međuvremenu što je kolegu natjeralo na radikalnu promjenu mišljenja, Flyer, Daiwa, bilo tko.hvala!

[/quote]

Ja cu Vam objasnit

To je kolega Fedya napisao dok je još slušao što govori kolega Vidra
Kad je shvatio da je ovaj sve fulao, onda je i Fedya okrenuo plocu…
Nikada nije kasno priznati vlastite pogreške, pa tako i pohvala ovom prilikom za Fedyu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Problem janafa je nizak povrat na aktivu i prošlo poslovanje ne opravdava ovu cijenu. Ovdje (kao i svugdje drugdje uostalom) se kupuje budućnost koja može biti fantastična pod uvjetom da se ROA poveća iznad troška zaduženja (ili zaduženje padne ispod razine ROA) čime bi se otvorila mogućnost korištenja poluge za što u bilanci postoji ogroman prostor.

Ova dionica ima realan potencijal za nekoliko godina vrijediti bar 5 puta više. Nema puno takvih na tržištu….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Moje je mišljenje da svaka tvrtka koja dodje na cijenu knjigovodstvene vrijednosti mora nadalje imati ROE preko 5,5, da bi mogla koliko toliko opravdat tu cijenu..
Jer u suprotnom mogu i stavit novac u banku i imat sigurnih 5,5 %

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Mene zanima zašto je kolega Fedya prije par tjedana napisao da očekuje JNAF na 1 000 kuna i da to ništa ne valja, a sada kaže da je podcjenjen??

Ovo je smiješno da smiješnije ne može biti.
Dajte se kolega Fedya uozbiljite, znamo da ste novi na forumu, ali ipak morate paziti što pišete, nije ovo dječji vrtić pa da sad želite crtati sa bojicama, a za pet minuta sa flomasterima.

Odlučite se, želite li bojice ili flomastere.?
KAda se odlučite, dati ćemo vam papir pa crtajte.
Figurativno rečeno naravno.

Što se Janafa tiče, nema brige, imat ćete ga za kupiti i dokupiti kolega Fedya koliko vam god treba, vidite da Slavonski ZIF iz top 10 prodaje, ako ovako nastave do 2017. su vani.
Do tada smo vjerojatno u Europskoj uniji, samo ne znam kako će to vam pomoći?

BSN

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close