JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
JNAF
860,00
860
1
850,00
870,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


jesam li nešto krivo zaključio?

Jesi…U svom izlaganju namjerno sam govorio o EBIT, a tu nisu uračunati troškovi kamata…..

Ako misliš da ove nabrojane firme bi pobudile isti interes kod stranaca kao JANAF, onda nas dva imamo dijametralno suprotno mišljenje….no, OK to poštujem…mi nešto ovdje vidimo ti ne…



jesam li nešto krivo zaključio?

Jesi…U svom izlaganju namjerno sam govorio o EBIT, a tu nisu uračunati troškovi kamata…..

Ako misliš da ove nabrojane firme bi pobudile isti interes kod stranaca kao JANAF, onda nas dva imamo dijametralno suprotno mišljenje….no, OK to poštujem…mi nešto ovdje vidimo ti ne…

[/quote]

dakle priznaješ da si svjesno zamaglio činjenice.
pričaš o zaduženju, i nekakvim budućim prihodima od toga, a znaš da si to Janaf sa ovim poslovanjem ne može priuštit!
[lol] [lol]

poštujem i ja što ti ovdje špekuliraš sa preuzimanjem, u biti špekuliraš da bi moglo biti špekluacije o preuzimanju.to je u redu, to je moguće.koja je vjerojatnost za to je druga priča.
da si tako rekao na početku ne bi ni ulazili u raspravu.

ali nemojte mi prodavati M pod B kako poslovanje fundamentalno opravdava ovu cijenu, jer očito svi znate dobro da nije tako!

ono što ostaje je špekulacija.
dao Bog da neko preuzme janaf i upuca u burzu toliku lovu.
osobno mislim da ne postoji ni teoretska šansa za kupovinom.
davanje u zakup, najam na neki rok, da, ali prodaja, ne.
to je moje mišljenje i moguće da grijšim oko njega.dakako da se može desiti suprotno.

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

Janaf si itekako može priuštiti kredit kod bilo koje banke i to koliko oće…..Volio bi čut još 5-6 firmi s ZSE-a koja to mogu…Ma zapravo ne treba, da ne širimo ovu diskusiju…

Povećao je dobit u odnosu na lani cca. 120%…Ima li još takve firme na ZSE-u ?? Bar jedne….
I to bez dokapitalizacije jer većina love još nije sjela

U ulaganje za buduće poslovanje ulaže ogromne količine novaca ??? (tko još toliko ulaže)

+ špekulacija o ulasku Rusa……

Sve sumarum: meni dovoljno, tebi nije….Ja je imam, ti je nemaš, niti si je vjerojatno imao kad je bila na 2000 kn….

Na kraju, svi sretni i zadovoljni…


za janaf praktički uopće nije bitno koliko zarađuje, tako reć to je kolateral onoga što jedan takav naftovod u regiji zapravo predstavlja, naravno da janaf nema snagu ukrajinske mašinerije koja kad odluči zatvorit ventile na koljena baca pola europe, ali određenu snagu za regiju u kojoj transportira naftu ima, s time da taj utjecaj sve više raste – to je snaga janafa, to je cijena janafa

ovo je jedna od od onih firmi koja može više vrijediti kad recimo odluči ne raditi nego kad radi,
p/e…..ma da…….

[lol] [lol] [lol]
I rest my case
[/quote]

žao mi je što ne razumiješ… [bye]

Kolega Gadafi je malo ljut jer njegove ne rastu [lol] ipak to ga ne opravdava kad miješa kruške i jabuke, tj Tankersku plovidbu i Janaf. Kolega Gadafi nemojte kaj zamjeriti ali to vam nije isti biznis, tako da su vam usporedbe dosta promašene.
Trebalo bi Janaf usporediti sa drugim naftovodima a ne kompanijama koja ovise o BDIju [bye]

Pojedite si koju datulju [thumbsup]

….
ili još bolje, da te pitam šta bi bilo kad bi drveće hodalo?????
[/quote]
pa to bar svatko zna…

Kad bi drveće hodalo, šume bi se razilazile na sve strane.
Drveće bi hodalo, a mahale njihove grane.

Ma što se uopće osvrćete na tog kolegu. Tip nema pojma, jer da ima ne bi pričao takve gluposti kakve priča, dam se kladiti da je pun ko šipak brodara, koji redom rade s gubitkom i imaju "odlične" pokazatelje, barem za sad dok još nisu propali…
Uspoređuje Janaf koji je ostvario više dobiti nego svvi brodari zajedno, pa kakvog to ima smisla?
Pa čak i građevinari rade s dobiti, samo brodari proizvode gubitke……….
Treba li tu što dodati? Ja mislim da ne.

Dokup i samo dokup podcijenjenog Janafa koji do fer cijene treba porasti još barem 3k [thumbsup]
Imo

a kolege mi je žao jer je očito zaglavio u nekim nebulozama od firmi [cry]

Kitio sam ja i veće ulagače od vas na ovom forumu i opet ću!!!!

ne razumijem…ulaže se?
netko će vam dati 3000kn/share i neće tražiti ništa za uzvrat?
recimo JNAF-R-B, JNAF-P-A ili tako nešto?

netko će vam pokloniti 3000kn vama dioničarima, da si povećate BV?

ljudi jel se vi zajebavate ili ozbiljno pričamo?

Kolega, ozbljno bi pričali kad bi imali s kim pričati ozbiljno.Ti definitivno nisi netko koga se može shvatiti ozbiljno nakon svega što sam pročitao od tebe a naročito zato jer pišeš o nečem što ne poznaješ.
Handa dokapitalizira Janaf i dobiva 26% vlasničkog udjela koji se sad nalazi u nematerijaliziranim dionicama JNAF-R-B. Oznaka JNAF-R-B je samo privremena, do 2011 godine.
Kada budu isplaćene u potpunosti od strane HANDA-e biće konvertirane u redovne JNAF-R-A i biti će u vlasništvu Hande.
Janaf dobiva kapital koji koristi za povećavanje kapaciteta i shodno tome povećava prihode i dobit po dionici od koje koristi imaju svi dioničari.
Win-win situacija

Da bi reč reko na ovo sve što je Fedya-e napisao….Moram priznat kolega, ugodno ste me iznenadili !!!

Dovoljno je reći da je ovaj impresivan rezultat JANAF ostvario ( 74% ukupnih prihoda ) transportom SAMO 6,9 milijuna tona nafte ( kapacitet transporta je 20 milijuna tona ). Kakvi će tek rezultati biti kada se to udvostruči – kakvi će tek rezultati biti kada se udvostruče skladišni kapaciteti?


Dovoljno je reći da je ovaj impresivan rezultat JANAF ostvario ( 74% ukupnih prihoda ) transportom SAMO 6,9 milijuna tona nafte ( kapacitet transporta je 20 milijuna tona ). Kakvi će tek rezultati biti kada se to udvostruči – kakvi će tek rezultati biti kada se udvostruče skladišni kapaciteti?

Tako je, to je poanta, i bez zaduživanja u mogućnosti su udvostručiti prihode i dobit, a onda još k tome treba dodati nove prihode od skladištenja derivata i nafte u novoizgrađenim spremnicima.
Ja bih rekao da je ovo favorit dionica za narednih tri-četiri godine i od nje očekujem velike stvari.
Naravno imam Janaf (glupo bi bilo da mislim toliko pozitivno o njemu a da ga nemam) i nikoga ne nagovaram da ga kupuje, ima nas dosta koji smo zainteresirani a količina slobodnih dionica je ionako ograničena.

Lijepo vi to sve pisete i vecina stvari stoji, ali dzaba.. potrosila se dionica, mnogo je rasla u zadnje vrijeme, morati cete pricekati malo za dalje.
A dugorocnim ulagacima je to, naravno, svejedno.

New Report

Close