JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo da sam ja ovo napisao o 1.100 kuna sad bi me napali svi dežurni drukeri!?
Ovako svi mudro šute jer je to iznio netko drugi………

Ja ću samo reći jednu činjenicu a to je da do 1.000 kuna gdje je navodno neki veči nalog, ima svega 118 komada…….
[thumbsup]


hm, navodno će danas kiša, ali ja ipak neću ponijeti kišobran u shopping…
zar stvarno mislite da prije "tog većeg naloga" nema i onih koji se ne vide ???
još samo nešto: JNAF po 1.000 kn… haha , zar netko ozbiljan može tako nešto i pomisliti ?

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Kad izgleda najgore onda je vrijeme za kupnju…Ja sam se danas toga držao ušlo je i po 2850 i po 2900….Uf, koja dionica….
A svi čekamo nešto za Božić….Ovo je unaprijed samom sebi ispod bora…

zašto drži zarobljenu lovu na tom nalogu od 1000 kuna?

Kune nisu problem, kuna nema

što se babi snilo,….

njihov izvor podataka Il Piccolo
http://www.livno-online.com/svijet/13120-hrvatska-zbog-krize-prodaje-brijune-i-janaf [cool]


što se babi snilo,….

njihov izvor podataka Il Piccolo
http://www.livno-online.com/svijet/13120-hrvatska-zbog-krize-prodaje-brijune-i-janaf [cool]


Ako sam dobro računao ispada da bi država prodala JNAF, po cijeni od oko 2.600,00kn. Molio bi upucenije da bace računicu…
Dakle procjenjuje se vrijednost na 1.825.000.000,00kn (državni udio)

Država ima oko 700.000 dionica (?)

(Imam JNAF…)

Iz napisa o posjeti 10. listopad 2009. Predsjednica Vlade RH posjetila JANAF-ov Terminal Sisak
…Veliki investicijski ciklus u kojem se JANAF d.d. trenutno nalazi obuhvaća izgradnju neophodnih dodatnih spremničkih kapaciteta budući da postojeći ne zadovoljavaju rastuće potrebe tržišta, omogućavanje reverzibilnog (dvosmjernog) transporta nafte kako bi sve rafinerije na trasi JANAF-a imale mogućnost opskrbe naftom i iz sjevernog pravca tj. Mađarske (za sada je dvosmjerni transport nafte moguć na relaciji sjevernog pravca do Siska, a početkom iduće godine će biti moguć i do Omišlja na Krku) te modernizaciju kompletnog naftovodnog sustava u cilju povećanja pouzdanosti i sigurnosti transporta čime se gotovo u potpunosti eliminira rizik onečišćenja okoliša."

ovo je već jako stara vijest, ali nije na odmet ponoviti, jer bi netko to sada kupio po 1.000 !? prošla baba s kolačima…[undecid]



što se babi snilo,….
njihov izvor podataka Il Piccolo
http://www.livno-online.com/svijet/13120-hrvatska-zbog-krize-prodaje-brijune-i-janaf [cool]

Ako sam dobro računao ispada da bi država prodala JNAF, po cijeni od oko 2.600,00kn. Molio bi upucenije da bace računicu…
Dakle procjenjuje se vrijednost na 1.825.000.000,00kn (državni udio)

Država ima oko 700.000 dionica (?)

(Imam JNAF…)
[/quote]

ma to bubaju brojke bez ikakve veze. država ima ukupno oko 520.000 dionica (ili ukupno 70% ako se ne varam) što ispada oko 3500 po dionici. Ako se dobro sjećam u nekim novinama su pisali i o prodaji najafa za 1,5 mlrd s tim da se proda dio iznad 50% vlasništva (a gdje su novinari navodno netočno naveli da je država vlasnik 84%… valjda 100-16 od INA kao da mali dioničari ne postoje??). Po toj računici ispada 5500 po dionici… ali ne bih uzimao te natpise ozbiljno

Dotična vijest je stara….tada je icijena JNAF-a bila puno manja (kad je vijest iscurila)….
No, razno razne špekulacije će sve više biti prisutne s obzirom da se bliži posjet Moskvi….a gdje ima dima….
uostalom ne ide Kosorica đabe, a Rusi su pokopovli veliki kolač naftne industrije u regiji, pa zašto da im sad netko drugi doprema naftu ?


Kad izgleda najgore onda je vrijeme za kupnju…Ja sam se danas toga držao ušlo je i po 2850 i po 2900….Uf, koja dionica….
A svi čekamo nešto za Božić….Ovo je unaprijed samom sebi ispod bora…

kolega Flyer, pa vi samo dokupljujete JNAF… a nista htjeli ništa prodati po 3600 jer "imate previše dionica". Moram priznati da još nikad nisam čuo konstrukciju "neću niti malo otpustiti jer imam previše". Pa baš zato ga je i trebalo otpustiti. Mislim… ako nečeg imate previše… izgleda da i vi imate štampariju novca za dokupljivanje JNAF-a kao i kolega Vidra za dokup Tehnike i HDEl -a

nemam ja ništa protiv JNAF-a ,da me ne bi netko krivo shvatio, i smatram da vrijedi više nego je trenutna cijena, ali ne mogu ne komentirati činjenicu da samo dokupljujete. Stvarno ste onda bogat čovjek. Pravi Buffetovac [undecid]

s poštovanjem,

guvernerov mlađi brat,

GUBERNATOR

Nisam na 3600, al jesam ispod….
U svakom slučaju daleko iznad ove cijene…..ovo je novi ulazak…

BTW, ipak nemam tolko love…

Znači niste prodavali po 3600 jer ste imali previše, ali ste zato prodavali po 3300 jer ste imali premalo? Nisam baš shvatio sve ovo…

kako god, dakle nemate štampariju, to sam samo htio provjeriti.

srdačan pozdrav,

G M B, GUBERNATOR

Ne da mi se ulaziti u ovu glupu diskusiju, jer si počeo s neargumentiranim tvrdanjama. A to je da ja non stop dokupljujem….
Činjenice su da sam ušao na 2068 i od tada nisam niti jednom dokupio do preko 3k. Tada sam u silaznim putanjama možda jednom ali minorno na količinu koju sam imao.
Kad sam skroz izašao, na 3k sam počeo ponovno kupovat i jučer i na 2850 i 2900…

Eto toliko, nadam se da sam s ovim zadovoljio tvoju znatiželju i zaključio ovu diskusiju…

New Report

Close