JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


radi se o tome da nalozi po 100 komada (možda vaši) nisu stvarno na prodaju nego su tu iz drugih razloga

Hipotetički gledano – što ako su to moji nalozi, imam namjeru prodati jer sam davno ušao i usput pomalo kljucam bid jer mi je i 3500 boli glava od profita?

Vjerujte, ima takvih pozicija (treba pratiti sda u cijelosti) pa možete točno komparirati tko je skupljao na kojim cijenama, koliki mu je prosjek i kada je počeo izlaziti.To se zove sukcesivna analiza dioničara.

Burza je ozbiljan posao (novci su u pitanju – ponekad i veliki) koji zahtjeva detaljnu analizu svih dostupnih podataka i veliko ulaganje u znanje. Sve ostalo je kladionica.
[/quote]

Hipotetički gledano, gospodine viribus, isplativije je postaviti veliki nalog na bid i onda kljuckati ‘skakače’. Naravno, takav sistem zahtijeva veću količinu gotovine i spremnost na dokup. Stavljanje velikog naloga na ask obično spušta cijenu dionice pa taj način smatram pomalo egzibicionističkim, ali priznajem da ima smisla, uz uvjet da i na toj nižoj cijeni "boli glava od profita".

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


još jednom: ne nasjedajte …. !!!
žao mi je malih koji prodaju s minusom… zbog straha ili utjecaja s ovog foruma…

Eto vidite kako su ovi koji su nasjeli bolje prošli od vas koji ste pročitali foru na asku.
Oni su sad u kešu a vi ćete biti sutra na 3000.
I kako došlo,tako ošlo

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Al su sad svi važni…pišu na forumu i daju savjete drugima…sigurno se hvale u školi….

No OK, to mi ne smeta jednostavno to ignoriram….ali najgore što čitajući ove retke ljudi lažu…
Evo neki dan onaj dečko viribus napiše ovdje da postoje dva forumaša s preko 500 dionica…A ja svaki tjedan u SDA gledam stanje na JNAF-u….Neću ovdje reć ko kupuje ili prodaje, samo da najjači privatnjak u ovoj dionici ima puuno manje…a to je čovjek koji to već drži godinama…

Što zar je kolega pao ispod 500 komada, a sjećam se kao da je bilo jučer se hvalio sa 900 komada?
Kad ih rasprodade, tijekom kojeg perioda?

Nego jeste li provjerili skrbničke račune? Kako s njima stoji stvar?
Rekao bih da je onaj moj post od prije dva dana bio više nego na mjestu, iako su me neki nickovi kritizirali.
Ali opet to je u neku ruku normalno jer se radi većinom o friško pečenim ulagačima, a znanje se da steći relativno brzo, dok s iskustvom to nije moguće.

Zna li netko možda koliko je tečaj dolara utjecao na prihode i dobit?

http://www.kucilooro.webs.com/



još jednom: ne nasjedajte …. !!!
žao mi je malih koji prodaju s minusom… zbog straha ili utjecaja s ovog foruma…

Eto vidite kako su ovi koji su nasjeli bolje prošli od vas koji ste pročitali foru na asku.
Oni su sad u kešu a vi ćete biti sutra na 3000.
I kako došlo,tako ošlo
[/quote]

Draga moja, evo prije otvaranja burze, vrlo vjerojatno je da ovi koji su jučer prodali po 3500 neće moći danas kupiti po istoj cijeni … !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.



evo, pojavili se i drugi veliki nalozi (2 naloga po 100 komada na ASKu) … samo slijepac ne vidi o čemu se tu radi… !!!

– o čemu se tu radi ???????
– bila bih vam zahvalna na objašnjenju.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Evo kolega da vam ja to pokušam plastično objasniti.
To mi u Dalmaciji zovemo BUCANJE, a skraćeno pojašnjenje je kada hoćete potisnuti malu ribu u mrižu. Oni veliki komadi su vam Bucalo, oni koji se pripadnu pa prodaju su vam male ribe a mriža vam je oni koji se namiste dolje puno niže i kupuju.I Bucalo i mriža su u rukama ribara.
Nadam se da sam bio jasan.

Korekcija nakon onakvog rasta je preporučljiva, zdrava i normalna, da bi se mogao nastaviti daljnji rast što ova kvalitetna firma i zaslužuje.

Korkyra



još jednom: ne nasjedajte …. !!!
žao mi je malih koji prodaju s minusom… zbog straha ili utjecaja s ovog foruma…

Eto vidite kako su ovi koji su nasjeli bolje prošli od vas koji ste pročitali foru na asku.
Oni su sad u kešu a vi ćete biti sutra na 3000.
I kako došlo,tako ošlo
[/quote]


još jednom: ne nasjedajte …. !!!
žao mi je malih koji prodaju s minusom… zbog straha ili utjecaja s ovog foruma…

Eto vidite kako su ovi koji su nasjeli bolje prošli od vas koji ste pročitali foru na asku.
Oni su sad u kešu a vi ćete biti sutra na 3000.
I kako došlo,tako ošlo
[/quote]

nema teorije da ovoga danas bude po 3000

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Netko je utukao 500.000 kn na otvaranju… A sutra stiže izvješće…

3.650,00 79 10:00:24
3.649,27 4 10:00:24
3.640,00 5 10:00:24
3.639,99 8 10:00:24
3.639,97 8 10:00:24
3.637,27 3 10:00:24
3.635,00 4 10:00:24
3.634,99 4 10:00:24
3.634,00 5 10:00:24
3.629,50 1 10:00:24
3.628,00 2 10:00:24
3.627,00 1 10:00:24
3.600,00 7 10:00:24
3.600,00 5 10:00:24

Dobro da je onak prodao svojih 91 komad, sad mu je sigurno puno lakše.
A i onaj koji je kupio je vjeropjatno sretan.

Sraća je ono ćemu bi trebali težiti svi na ovome svijetu a sreća nije samo u bogatstvu.

lp [rolleyes]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zadnje iskrcavanje slijedi jer 1.000.000,00 puta se dogodilo, buy on rumors sell on news…

mali ispravak, ipak su neki uspjeli kupili po 3500 (uključujići mene) ali ne i niže… što je daleko od predviđanih 3000.
a sutra će i po 3700 biti teško kupiti…. !!!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Limun:
Oporavak svjetskog gospodarstva donosi rast cijena sirove nafte

29.10.2009 10:20:00 | Powered by RBA analitičari
Posljednjih nekoliko mjeseci nastavlja se trend rasta cijena nafte nakon što su kraj 2008. i posebno početak 2009. obilježile relativno niske cijene. Cijena sirove nafte (WTI) s isporukom u sljedećem mjesecu na robnoj burzi u New Yorku u listopadu se kreće između 69 i 81 dolara po barelu, što su nešto više razine cijena u odnosu na prethodnih nekoliko mjeseci. Štoviše, u promatranom mjesecu cijena sirove nafte premašila je 81,3 dolara po barelu što je njena najviša razina u posljednjih godinu dana.

Početkom mjeseca Međunarodna organizacije za energiju (IEA), korigirala je na više očekivanu svjetsku potražnja za naftom u 2009. i 2010. godini. Prema njihovim očekivanjima potražnja za sirovom naftom u 2009. godini mogla bi dosegnuti 84,6 mb/d (što je za 200 kb/d više se od prethodne procjene) te 86,1 mb/d u 2010. godini (350 kb/d više od ranijih očekivanja). Razlog tome su nešto optimističnije zadnje prognoze MMF-a o ekonomskom oporavku te povoljniji preliminarni pokazatelji s tržišta Sjeverne i Južne Amerike te Azije. Ukupna ponuda nafte narasla je u rujnu na 84,9 mb/d., a generirana je prvenstveno rastom ponude zemalja koje nisu članice OPEC-a, dok ponuda zemalja OPEC-a od početka 2009 raste niskom stopom.

Iako bi se prema gore navedenim podacima dalo zaključiti da se svjetsko gospodarstvo počinje oporavljati, još je prerano za takve zaključke s obzirom da mnogi drugi pokazatelji upućuju na još uvijek veliku neizvjesnost. Osim toga, nije potpuno jasno koliko je rast cijena sirove nafte, koji je inače u pozitivnoj korelaciji s rastom gospodarstva, posljedica povećane potražnje za naftom kao proizvodnom sirovinom, a koliko špekulacijama s obzirom na činjenicu da je dolar na povijesno najnižim razinama u odnosu na euro.

Naime, deprecijacija dolara je jedan od najznačajnijih faktora porasta cijena nafte pa smanjenje vrijednosti dolara potiče ulaganje u robu denominiranu u dolarima, koja postaje jeftinija ulagačima koji drže druge valute. U narednom razdoblju očekuje se daljnji rast cijena sirove nafte budući da se bliži zimsko razdoblje koje donosi i povećanu potražnju za energentima, dok eventualni rast vrijednosti dolara neće imati tako velik utjecaj na kretanje cijena sirove nafte kao što ima njen pad.

[color=blue][b]Dovoljno... nikad nije dovoljno.[/b][/color] [i][/i]

New Report

Close