JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
JNAF
860,00
860
1
850,00
870,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dajte vi prvi izračunajte book da vidimo to čudo od matematike…………meni se čini da ste vi matematiku polagali preko veze?

nhf

dajte ga vi izračunajte da vidimo vašu matematiku sa vezom

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



El Febo, 28.10.2009. u 00:05
dionica je redovna i u SDA se vodi kao R-B.

Tek sam sada pročitao, znači da sam u pravu , ipak nije serija A.
Nisam pod neredovnom serijom ni mislio na povlaštene dionice ,
već na drugu seriju ali s nekima ovdje ne vrijedi raspravljati.
Aj živjeli. [yawn]

laku noć
[/quote]

Jel ima kakve razlike u pravima između serija?
[/quote]

da li će serija B biti dostupna na tržištu?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



@febo… ali svejedno se radi o tome da sad imaš manji postotak u vlasništvu firme nego prije. s druge strane firma vrijedi više pa si na istom. win win situacija. book ostaje isti jer su i po booku dokapitalizirali…

Da. Ona priča o puno boljem P/B naravno ne drži vodu. Ali to ne znači da ovaj dokap nije odlična stvar za JNAF.
[/quote]

Hvala bogu netko sa znanjem [pray]………….a naravno da je dokap odlična stvar (ako ga bude)………..u situaciji u kojoj je Država i Proračun moglo bi to i nestati na mirovine i plaće

Pogotovo ako nekim slučajem rokne Vlada?

SAd kad malo bolje pogledam, vidim da nisam dovoljno ulagao u znanje kod Janafa.
Nisam obratio pozornost, i to onu dužnu, oko iznosa ovoga dokapa.

Pa oni su kapital i rezerve povečali, tj biti će vidljivo tek u bilanci za nevjerojatnih 35 %!
Tada, kod PBZ-a i to još 2006. je to bilo povećanje od 16 %.

Ovo meni govori da sutra treba podignuti naloge za kupnju, tko mi je kriv kad nisam ulagao u znanje.

[sealed]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

El Febo, 28.10.2009. u 00:08
Hvala bogu netko sa znanjem ………….a naravno da je dokap odlična stvar (ako ga bude)………..u situaciji u kojoj je Država i Proračun moglo bi to i nestati na mirovine i plaće

Pogotovo ako nekim slučajem rokne Vlada?

još uvijek čekam da izračunate taj book

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




ConOBrien, 28.10.2009. u 00:08
dionica je redovna i u SDA se vodi kao R-B.

Tek sam sada pročitao, znači da sam u pravu , ipak nije serija A.
Nisam pod neredovnom serijom ni mislio na povlaštene dionice ,
već na drugu seriju ali s nekima ovdje ne vrijedi raspravljati.
Aj živjeli. [yawn]

laku noć
[/quote]

Jel ima kakve razlike u pravima između serija?
[/quote]

da li će serija B biti dostupna na tržištu?
[/quote]

Vjerojatno ne ako ih Handa neće odmah staviti na ask [lol]
Al mislim da to ne igra ulogu. Ako ima jednaka prava kao i serija A to su efektivno iste dionice.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


SAd kad malo bolje pogledam, vidim da nisam dovoljno ulagao u znanje kod Janafa.
Nisam obratio pozornost, i to onu dužnu, oko iznosa ovoga dokapa.

Pa oni su kapital i rezerve povečali, tj biti će vidljivo tek u bilanci za nevjerojatnih 35 %!
Tada, kod PBZ-a i to još 2006. je to bilo povećanje od 16 %.

Ovo meni govori da sutra treba podignuti naloge za kupnju, tko mi je kriv kad nisam ulagao u znanje.

[sealed]

Opet dezinformacije…………….povećati će kapital i rezerve u apsolutnom iznosu ………….ali po dionici, kapital i rezerve će se smanjiti u odnosu na sadašnji book value…..

Joj što ima neznalica ovdje…………….idem do Sheratona baciti koju partiju pokera………..tu bez veze gubim vrijeme [smiley]

El Febo, 28.10.2009. u 00:10
Vjerojatno ne ako ih Handa neće odmah staviti na ask
Al mislim da to ne igra ulogu. Ako ima jednaka prava kao i serija A to su efektivno iste dionice.

znači ponuda se neće povećati, za razliku od nekih uobičajenih ex-dokap perioda u kojima su sudjelovali svi dioničari ili ne kužim matematiku? [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



SAd kad malo bolje pogledam, vidim da nisam dovoljno ulagao u znanje kod Janafa.
Nisam obratio pozornost, i to onu dužnu, oko iznosa ovoga dokapa.

Pa oni su kapital i rezerve povečali, tj biti će vidljivo tek u bilanci za nevjerojatnih 35 %!
Tada, kod PBZ-a i to još 2006. je to bilo povećanje od 16 %.

Ovo meni govori da sutra treba podignuti naloge za kupnju, tko mi je kriv kad nisam ulagao u znanje.

[sealed]

Opet dezinformacije…………….povećati će kapital i rezerve u apsolutnom iznosu ………….ali po dionici, kapital i rezerve će se smanjiti u odnosu na sadašnji book value…..

Joj što ima neznalica ovdje…………….idem do Sheratona baciti koju partiju pokera………..tu bez veze gubim vrijeme [smiley]
[/quote]

Jao nemaš pojma, a već kad moram reći upravo si ti pisao i kod dokapa PBZ-a da to ne valja.
Isto je bio dokap uz isključenje ostalih dioničara po tržišnoj cijeni.
Pa smo otišli sa 800 na 2 000 u vrlo kratkom periodu.

Umjesto što ideš na poker i tamo isto gubiti novce, bolje ulaži u znanje, neka ti kolega governur posudi par knjiga ili dođi kod mene na instrukcije.

Za tebe je povečanje kapitala i rezervi za 35 % nebitno i loše?
Ima li takav sličan promjer na našoj burzi gdje je kod neke firme kapital i rezerve povečani 35 ( tridesetpet) %?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ConOBrien, 28.10.2009. u 00:16
Vjerojatno ne ako ih Handa neće odmah staviti na ask
Al mislim da to ne igra ulogu. Ako ima jednaka prava kao i serija A to su efektivno iste dionice.

znači ponuda se neće povećati, za razliku od nekih uobičajenih ex-dokap perioda u kojima su sudjelovali svi dioničari ili ne kužim matematiku? [lol]
[/quote]

Neće se povećati ponuda dionica na burzi ali će ukupni kapital janafa biti podijeljen na više dionica/dijelova.

Da pojasnim. Imamo firmu s BV od 100 kn podijeljenu na 100 dionica. Netko dokapitalizira 50kn i za to dobije 50 dionica. BVPS je ostao isti. Firma sada ima 150kn kapitala podijeljeno na 150 dionica.

Ovdje je situacija malo drugačija jer dokap koliko me sjećanje služi ide po 2700kn (da sad ne googlam) a BVPS je do sada bio 3100. Što znači da će novi BVPS biti nešto niži a time i P/B nešto viši (nepovoljniji) nego prije dokapa.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Gospodo, serija R-B je nematerijalizirana i ne može se s njom raspolagati na bilo koji način dok se ne isplate u potpunosti.
Oznaka JNAF-R-B je samo privremena, do 2011 godine.
Kad budu isplaćene u potpunosti od strane HANDA-e biće konvertirane u redovne JNAF-R-A

Postoji još jedan problem kod izračunavanja booka… ono što nisam siguran dali će se povećanje odmah vidjeti budući da će handa u ratama uplaćivati sredstva (tj da li će book odmah biti prikazan kao povećan ili tek po uplatama). Postoji dosta detaljno određeno prava glasa HANDAe u pozivu na glavnu skupštinu. koliko sam ja čitao, prava su ista. NHF ali neznam kako netko može govoriti o povećanju BVPS. book će biti veći ali će i dionica proporcionalno toliko biti više = isti BVPS. u svakom slučaju jedna od boljih dokapa po firmu i dioničare. ako ćemo tako gledati HANDA je kupovala dionicu po 2700 dok smo mi ostali mogli kupovati po 2100 i manje kad se saznalo za dokap. end of story.

New Report

Close