JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 01:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
JNAF
860,00
860
1
850,00
870,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kolega book postaje manji jer je trenutno nešto preko 3.000 kuna, a Handa ga dobiva za 2.700 kn po dionici, dakle book value po dionici će pasti……………a ne porasti na 4.000 kao što neki pišu

ne postaje manji jer se povećava aktiva za iznos uplaćenog casha i pasiva za isti iznos povećanja vlasničke glavnice.

Kolega, razočarali ste me, osnove računovodstva, 1. godina studija.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Kolega book postaje manji jer je trenutno nešto preko 3.000 kuna, a Handa ga dobiva za 2.700 kn po dionici, dakle book value po dionici će pasti……………a ne porasti na 4.000 kao što neki pišu

to je sve nebitno.ono što je bino je forward. A to znači da firma ima još veću delaveragiranu kapitalnu bazu, na koju može lakše dograditi još više aktive iz kredita kako bi se financirale sve one silne milijarde investicija koje su u planu kroz sljedećih nekoliko godina. Ne kužim zakaj svi brijete na taj BV. Gledajte NMP, anticipirajte povećanje budućih prihoda i primjenite. I onda se neki čude zakaj je na visokom P/E. Je kak da ne, vrištao sam vam kad je bila na šestomjesečnom P/E 20 pa me kao i obično proglasiše drukerom. Kak da ne, vi bi high growth play na ttm P/E ispod 10… kak da ne. Odite u Albaniju po to…

I'LL BE BACK



Kolega book postaje manji jer je trenutno nešto preko 3.000 kuna, a Handa ga dobiva za 2.700 kn po dionici, dakle book value po dionici će pasti……………a ne porasti na 4.000 kao što neki pišu

ne postaje manji jer se povećava aktiva za iznos uplaćenog casha i pasiva za isti iznos povećanja vlasničke glavnice.

Kolega, razočarali ste me, osnove računovodstva, 1. godina studija.
[/quote]

Dajte se kolega ne sramotite bez veze………………pa vi ne znate izračunati osnovne elementarne pokazatelje………….čak ste tvrdili da Handa poklanja 714 milijuna kuna
Pobogu pa zar ste vi srednješkolac………..ili ste završili prometni fakultet?

El Febo, 27.10.2009. u 23:54
Dajte se kolega ne sramotite bez veze………………pa vi ne znate izračunati osnovne elementarne pokazatelje………….čak ste tvrdili da Handa poklanja 714 milijuna kuna
Pobogu pa zar ste vi srednješkolac………..ili ste završili prometni fakultet?

Tako je završio sam prometni fakultet sa stipendijom Volovske banke, uostalom izvještaj izlazi za koji dan pa ćemo vidjeti promijene na imovini i kapitalu.
Ajde vi meni nacrtajte shemu uplate kapitala u tvrtku i promijene na bilanci uslijed tog događaja.
Možda previše očekujem…. [yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


book ostaje isti jer su i po booku dokapitalizirali…

da se ispravim… BVPS se nešto smanjuje jer su dokapitalizirali po 2700 kn, ali neću cincariti pa ću reći da je to po booku. u svakom slučaju ovdje sigurno nitko ne gubi. nova emisija dionica je redovna i u SDA se vodi kao R-B.



book ostaje isti jer su i po booku dokapitalizirali…

da se ispravim… BVPS se nešto smanjuje jer su dokapitalizirali po 2700 kn, ali neću cincariti pa ću reći da je to po booku. u svakom slučaju ovdje sigurno nitko ne gubi. nova emisija dionica je redovna i u SDA se vodi kao R-B.
[/quote]

Zašto je redovna ako bi svi dioničari trebali imati jednak položaj u procesu dokapitalizacije….ili?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Dajte vi prvi izračunajte book da vidimo to čudo od matematike…………meni se čini da ste vi matematiku polagali preko veze?

nhf

Što se tiče dokapitalizacije po tržišnoj cijeni ca. mislim da je tada bila čak i manja, o tome sam vodio rasprave na temi PBZ kada je bila sl. dokapitalizacija većinskih dioničara po tržišnoj cijeni sa velikim iznosom kapitala.

Isto su se neki smijali.

Evo vam linka:

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1106&pg=1

I što se desilo, pa nije taj kapital kikiriki, koji ulazi u bilancu.

Cijena je sa 800 kuna otišla na 2 000 kuna, nažalost došla je kriza i sve ostalo.
SAmo kod PBZ je to bila jedina stvar tada pozitivna, kod Janafa ima dosta toga.

Pametnome dovoljno.
Ulažite u znanje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ConOBrien, 28.10.2009. u 00:01
O kakvom se razvodnjavanju kapitala ovdje točno radi?

Nikakvom, neto efekt nula iako mi nije jasno kako onda ovdje svi dioničari nemaju jednakopravni položaj u postupku dokapitalizacije.
[/quote]

Nije jedini primjer. Na KABI je to npr školski odigrano. Ako skupština izglasa može se pravo dati i samo jednom čovjeku.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

El Febo, 28.10.2009. u 00:02
dionica je redovna i u SDA se vodi kao R-B.

Tek sam sada pročitao, znači da sam u pravu , ipak nije serija A.
Nisam pod neredovnom serijom ni mislio na povlaštene dionice ,
već na drugu seriju ali s nekima ovdje ne vrijedi raspravljati.
Aj živjeli. [yawn]

laku noć

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


@febo… ali svejedno se radi o tome da sad imaš manji postotak u vlasništvu firme nego prije. s druge strane firma vrijedi više pa si na istom. win win situacija. book ostaje isti jer su i po booku dokapitalizirali…

Da. Ona priča o puno boljem P/B naravno ne drži vodu. Ali to ne znači da ovaj dokap nije odlična stvar za JNAF.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


ConOBrien, 28.10.2009. u 00:03
dionica je redovna i u SDA se vodi kao R-B.

Tek sam sada pročitao, znači da sam u pravu , ipak nije serija A.
Nisam pod neredovnom serijom ni mislio na povlaštene dionice ,
već na drugu seriju ali s nekima ovdje ne vrijedi raspravljati.
Aj živjeli. [yawn]

laku noć
[/quote]

Jel ima kakve razlike u pravima između serija?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close