JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne znaš šta si propustio

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ne znaš šta si propustio

O kako ne. Propustio sam masnu pusionu [lol]

Ajde ajde ima i drugih dionica pa tamo probaj cimat ljude.
Ovdje su te prozreli več izgleda kolega..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Ovo se odnosilo na kolegu delboya naravno.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Pogledajte samo što ima na ovom linku pa če vam biti jasno

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=525&pg=828

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=05c92150-d444-4f9d-89b1-6e1c2e3f0611



upravo suprotno kolega. cijena nakon dokapitalizacije pada i to barem za 50% nisam ja nikamo zakasnio a to ćeš vidjeti uskoro. štoviše prodavao sam ga iznad 2000 kuna i uzeo 80% u par tjedana što je odlično za ova krizna vremena. p/E im je visok za regiju, a bogme i za ostale pipeline-stocks u svijetu, a ova dokapitalizacija nije onakva kakvu ste očekivali. osim svega, družbe adrija neće biti. nisam rekao da je ovo loša firma, samo kažem da je prenaglo narasla na krilima špekulanata koji već gledaju kako da prodaju. no kupnja ne brza i to će dovesti do prodaje cijene. prvo će padati lagano, a onda naglo, kako špekulanti budu spoznavali da im prodaja po zamišljenoj cijeni ne ide. cijena dionice je jedno, a firma je nešto drugo. vi radite kako znate, ja sam se istovario neki dan jer ovaj trend na ovaj način je neodrživ. a o dokapu više neću, puno sam napisao i ostajem iza svakog slova. mali su popušili, a dugoročno iza 2012 je previše za većinu špekulanata. zato:=(

DELBOY mislim da si u krivu jer svakom dokapitalizacijom dolazi svježa lova u neku firmu i povečava vrijednost te firme i tako i vrijednost dionce
[/quote]

Mislim da je krajnji trenutni efekat na dionicu (njen Book Value) neutralan jer u zamjenu za cash kompanija izdaje novu seriju dionica, dakle povećava njihov broj.
Naravno ukoliko svježa sredstva od dokapitalizacije, kompanija pametno uloži (širenje na tržištu, nabava kapitalne imovine etc.) dugoročno bi efekat od dokapitalizacije trebao biti pozitivan za dioničare.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Tako je kolega a što se tiče gdje lova ide:

temeljni kapital povećava se radi osiguranja financijskih sredstava potrebnih za izgradnju skladišnih kapaciteta za skladištenje nafte i naftnih derivata.

Znači povečavaju se kapaciteti jer JANAF nemože zadovoljiti koliko se od njega traži
možemo samo zamisliti kolika če još veča biti dobit kada mu kapaciteti porastu
700 milja u skladišne kapacitete e pa to je puno kapaciteta..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi
Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


….. p/E im je visok za regiju, a bogme i za ostale pipeline-stocks u svijetu, a ova dokapitalizacija nije onakva kakvu ste očekivali. ….

p/E? pa da…baš gledam naftovod u Ingušetiji i pokušavam nagovoriti brokersku kuću da investiramo [lol]

Prodajem jeftino, kupujem skupo.

Što je slijedeće protiv Janafa? Svijetski rat 2012? Meteor? Ovčja šuga? [lol]

Prodajem jeftino, kupujem skupo.

bok Janafaši evo prošao još jedan dan i preživjeli smo krenulo je gadno dolje ali uspjeli smo se održat mislim da bi sutra mogli nazad na 2000kn i više pogledajte malo kvartalna izvješća drugih dionica većina u minusu sa poslovanjem jedino Janaf ima dobre rezultate samo nas zeza likvidnost a to je razlog što je mali broj dionica slobodanih u opticaju nekih 4 posto a to je u jednu ruku dobro

New Report

Close