JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta mislite hoće li Lukoil ići u dokapitalizaciju JANAF-a?


dok ne odu ovi paničari i igrači igre "tko zadnji magarac" ja vam se ne vraćam.

Oni gube. [wink]


Nema tu navlačenja čista matematika jako dobra zarada + velika ulaganja=uspjeh

Janaf nije imao lošeg izvješća kroz krizu niti kakvih drugih problema

Pa ako je IGH u dva dana otišo 25 %

Zašto nebi i JANAF koji je financijski stabilniji i

puno manje u opasnosti od krize

A što se tiče paničara i igrača oni kada odu

cjena će biti puno višlja pa kome paše više da plača

neka se ukrcava tada

meni pak više paše po ovoj cijeni …

Neče tu još dugo biti varjacija ovo je dionica super kvalitete

to što na burzi sada cimaju pojedinci sve če nestat u netrag kada uđu fondovi

a ovdje će bome debelo uči….

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

moli boga da ti fondovi ne uđu, jer oni nebudu ulazili po 2000 kuna nego po 1000, a onda će ti stalno izvoditi igrice s cijenom.

...povijest se ponavlja...


Šta mislite hoće li Lukoil ići u dokapitalizaciju JANAF-a?

kakvo glupo pitanje! kako bi Lukoil izvršio dokap kad ga uopće nema u top 10 koji drže oko 95% Janafa!! pa čak i da je tamo, ne bi zapad (NATO, EU USA) dozvolili tako nešto.
nevjerojatno kakvim se manipulacijama pojedinci služe ne bi li nadrukali rast neke dionice!

sta nema AZ nesto preko 5000 komada ??osim toga nemogu fondovi uci velikim udjelom jer na slobodnom trzistu je oko 5% udjela…bar koliko je meni poznato ispravite me ako grijesim…bitno da je tvrka stabilna i da nece osjetiti udar krize kao sto smo vidjeli u FI dobit je veca nego ocekivana,i povecaje se a znamo koliko je vrijedila dionica….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



Šta mislite hoće li Lukoil ići u dokapitalizaciju JANAF-a?

kakvo glupo pitanje! kako bi Lukoil izvršio dokap kad ga uopće nema u top 10 koji drže oko 95% Janafa!! pa čak i da je tamo, ne bi zapad (NATO, EU USA) dozvolili tako nešto.
nevjerojatno kakvim se manipulacijama pojedinci služe ne bi li nadrukali rast neke dionice!
[/quote]
kolega nato zapad ili netko bi morao onda dati vise,neznam kako mislite zabraniti nekomu da iznese ponudu????sta mislite da ce biti natjecaj za dokap i tamo ce stajati zabranjena kupnja rusima i arapima,samo za domace tvrtke,to kolega ond nije slobodno trziste,i nije u skladu sa zakonom,koliko mi je poznato dokap ide za najboljeg ponudjaca…ponavljam drzavi ce biti u interesu da zadrzi janaf pod svojim nadzorom,i vjerojatno ce to i napraviti,samo po kojoj cijeni 2700 je cijena koja moze ali i nemora biti konacna ali jedno je trenutacno sigurno ona je najniza,bar kao cijena dokapa…

@kozmo
kako mislis da lukoil itko osim drzave je u 95% janafa jer ga banekako oko tog postotka drzi drzava,samo negdje oko 5% dionica je na slobodnom trzistu….a po kuljama koje se dijele svima koji pisu pozitivno da se zakljuciti da vas ima dosta koji bi kupovali,pa kupujte,tko vam brani,…ja gledam brojeve,a brojevi u FI su za mene vise nego dobri,i stoga znam sta imam i nedam ispod cijene..ima onih koji ce i dati,stoga na asku su jos uvijek podcijenjene dionice… [thumbsup] [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



Šta mislite hoće li Lukoil ići u dokapitalizaciju JANAF-a?

kakvo glupo pitanje! kako bi Lukoil izvršio dokap kad ga uopće nema u top 10 koji drže oko 95% Janafa!! pa čak i da je tamo, ne bi zapad (NATO, EU USA) dozvolili tako nešto.
nevjerojatno kakvim se manipulacijama pojedinci služe ne bi li nadrukali rast neke dionice!
[/quote]

Na tvom primjeru ponovno se potvrđuje teza da nema glupih pitanja ali ima glupih odgovora.
Ovaj tvoj je krema gluposti; Čudim se kako te sile zapada nisu zaustavile Lukoil kada je kupovao najveću rafineriju na Mediteranu; kako ga nisu zaustavili na Dunavu nego su ga pustili u HR pa sada ima terminal u Vukovaru.

Važeći podaci za uredovni dan 30.04.2009 .

JANAF D.D./REDOVNA DIONICA JNAF-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HZMO 375.440 50,54 Zast. račun
2. INA D.D. 118.855 16,00 Osnovni račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 107.411 14,46 Osnovni račun
4. HEP D.D. 53.981 7,27 Osnovni račun
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 43.379 5,84 Zast. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 6.342 0,85 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.224 0,70 Skrb. račun
8. DOM HOLDING D.D. 2.527 0,34 Osnovni račun
9. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 1.939 0,26 Skrb. račun
10. UNION D.D. 1.567 0,21 Osnovni račun
Ukupno: 96,48

Ostatak samo 3,52 %!

[angry]

marcello

Impresivan rast dobiti Janafa od 131,7 posto

Business.hr/Hina
30.04.2009 11:13

Neto dobit Jadranskog naftovoda (Janaf) u prvom tromjesečju ove godine iznosila je 18,98 milijuna kuna, što je za 131,7 posto više od dobiti iz istog prošlogodišnjeg razdoblja, objavio je Janaf u financijskom izvještaju na Zagrebačkoj burzi.
Janaf je tijekom prva tri mjeseca prevezao 1,9 milijuna tona nafte, što je za 23,3 posto više nego u istom razdoblju prošle godine i 14,3 posto više od plana.

Pritom je povećan transport u odnosu na plan za sve kupce osim za Naftnu industriju Srbije, gdje se bilježi pad za 8,4 posto od planiranih količina. Krajem 2008. godine JANAF je ponovo počeo transportirati naftu za rafineriju u Bosanskom Brodu te su u prvom kvartalu 2009. prevezene značajno veće količine od planiranih.

Ukupni prihod Janafa u prva tri mjeseca ove godine iznosio je 124,1 milijun kuna i bio je veći za 50,9 posto u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje.

Poslovni prihodi u ukupnom iznosu od 119,3 milijuna kuna, veći su za 50,1 posto nego u istom razdoblju prošle godine.

Impresivan rast dobiti Janafa od 131,7 postoPrihodi od transporta nafte mjereni u američkim dolarima, veći su za 39,5 posto uImpresivan rast dobiti Janafa od 131,7 posto odnosu prethodnu godinu i za 10,1 posto u odnosu su na plan. U kunama, prihodi od transporta nafte veći su za 68,9 posto i za 37,2 posto od planiranih prihoda. Na povećanje prihoda značajno su utjecala povoljna tečajna kretanja.

Dubravko Tkalčić, predsjednik Uprave JanafaPrihodi od skladištenja nafte veći su u odnosu na prethodnu godinu za 69,6 posto, dok su u odnosu na plan povećani za 18,7 posto. Prihodi od skladištenja derivata veći su od ostvarenih u prethodnoj godini za 4,2 posto. Prihodi od skladištenja nafte i naftnih derivata, u iznosu od 35,3 milijuna kuna čine 30,1 posto prihoda od temeljne djelatnosti.

Ukupni rashodi povećani su za 39,4 posto, na 100,4 milijuna kuna. Unutar njih, poslovni rashodi od 95,6 milijuna kuna, veći su za 37,9 posto nego prošle godine, a njihov nominalni rast od 26,2 milijuna kuna uglavnom je rezultat rezerviranja za sudske sporove, kaže se u izvještaju.

Janaf je dioničko društvo u većinskom državnom vlasništvu koje upravlja naftovodnim sustavom projektiranim i izgrađenim od 1974. do 1979. godine. Uz transport, osnovne djelatnosti tvrtke su skladištenje nafte i naftnih derivata.

Sustav Janafa izgrađen je kao međunarodni sustav transporta nafte od luke i terminala Omišalj do domaćih i inozemnih rafinerija u istočnoj i srednoj Europi. Projektirani kapacitet cjevovoda iznosi 34 milijuna tona nafte godišnje.

——————————————————————————–

marcello

Hvala kolega marcello

Ostatak samo 3,52 %! znači zato se promet guši ovom dionicom .

Veliki su se nakrcali pa neče prodati a nama 3,52% da se igramo sa time

Nisu oni ni blesavi ne bih se čudio da pograbe do zadnje

ali moje bome neče dobiti…. [thumbsup]

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio


ali moje bome neče dobiti…. [thumbsup]

Eno puno groblje nezamjenjivih na Ini. [rolleyes]

Osim što je vlasnik terminala i naftovoda JANAF je i operator naftovoda i terminala.
Interes HR će biti zaštićen ako HR kompanije imaju 25%+1 dionicu; slično kako se riješava za LNG terminal. Trenutačna vlasnička struktura je neodrživa, a tko će ući – vidjeti će se.
Naravno svatko realan u vlasničkoj strukturi vidi kompanije koje se bave trgovinom naftom i naftnim derivatima na prostorima CE i SE Europe. A ako cijena bude dobra naravno treba prodati.

New Report

Close