JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na vijestima ništa o sastanku.Razlog?

Korkyra

Sve se zbiva u tišini i pregovori i radovi i Družba.

A biće opet tobogana, netko će uduplati sve, a neko će pola izgubiti

Hell is Empty and all the Devils are Here

Hrvatsko izaslanstvo na čelu s potpredsjednikom Vlade Damirom Polančecom danas je u Moskvi, nakon pet godina, obnovilo rad Međuvladine rusko-hrvatske komisije za trgovinsko-gospodarsku i znanstveno-tehničku suradnju. Već sutra trebao bi biti potpisan niz načelnih dogovora.

Očekivano, u glavnu temu razgovora prometnuo se energetski sektor. Iznova su aktualizirani projekti transporta ruske nafte preko hrvatskog teritorija (Družba Adria) te uključivanja Hrvatske na plinovod Južni tok, koji, zaobilazeći Ukrajinu, ispod Crnog mora, pa preko Bugarske i Srbije zasad tek traži put do zapadnoeuropskih tržišta. Premda upozorava na ovisnost Hrvatske o ruskom plinu, Vladino izaslanstvo na pregovorima je od Gazproma tražilo (i prvi put dobilo) zeleno svjetlo za povećanje isporuke sa sadašnjih 1,15 na 2,6 milijardi kubičnih metara na godinu.

Vlada svoju strategiju objašnjava povećanom potražnjom koja bi trebala pratiti razvojne planove do 2020. godine. Pritom se, objašnjava Polančec, dogovaraju i alternativni dobavni pravci, među ostalim, i iz Alžira. Hrvatskoj 31. prosinca 2010. godine istječe ugovor o nabavi zemnog plina od ruskog Gazproma, no koliko ćemo ubuduće plaćati – još nije poznato. S obzirom na nedavne najave ruskog vrha, očekuje se dvostruko viša cijena plina za našu regiju.

Na kasnijem druženju s hrvatskim poduzetnicima u Rusiji Polančec je izrazio i nadu da će strateška suradnja između Hrvatske i Rusije pridonijeti povoljnijem statusu hrvatskih tvrtki na recesijom uzdrmanom, ali i dalje perspektivnom ruskom tržištu.

Hell is Empty and all the Devils are Here

@budd
sitna dušo, jučer ti je vrijedio 500, da bi zatim kupio, a danas već drukaš…

Kune nisu problem, kuna nema


Sve se zbiva u tišini i pregovori i radovi i Družba.

Ima li kojih novosti iz Rusije? [rolleyes]



@budd

sitna dušo, jučer ti je vrijedio 500, da bi zatim kupio, a danas već drukaš…

Sitna duša si ti. Prvo sam kupio (provjeri na što smo tržili), potom rekao da ide na 500 kn, a potom prenio tekst iz večernji.hr. Inače, često nakon što kupim počnem govoriti kako to ide na 10% cijene. To sam radio uvijek na svim dionicama

Hell is Empty and all the Devils are Here



@budd

sitna dušo, jučer ti je vrijedio 500, da bi zatim kupio, a danas već drukaš…

Čovjek vidi da sve tone pa se s ovim krenio kockat, ako izgubi ok i tak bi i izgubio na svim drugima, a ovdje bar može biti veliki špekulativni rast, po meni razumljivo, pomalo kockarski, ali razumljivo i sam razmišljam o nečem takvom

Surround all arround when it hits the ground

Činjenica je da Janaf brzo postiže visoke cijene…no, pojedini dioničari nemaju vremena čekati
družbu ….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ima li novosti iz Rusije.Zna li netko nešto.
Niti u jednim vijestima ništa o Rumenjigeu, sve nešto obavijeno šutnjom.

Korkyra

"…Također je rekao da je hrvatska vlada ponovo zainteresirana za sudjelovanje u transportu ruske nafte i zemnog plina na tržišta Zapadne Europe. Polančec je naglasio kako su stvoreni politički, a vjeruje se i tehnički uvjeti za ostvarivanje projekta Družba Adria, te hrvatskog ogranka plinovodnog sustava Južni tok kojim Rusija nastoji zaobići Ukrajinu pri dostavi zemnog plina Europi…" [thumbsup]
Večernji list,19.02.2009.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen


Ima li novosti iz Rusije.Zna li netko nešto.
Niti u jednim vijestima ništa o Rumenjigeu, sve nešto obavijeno šutnjom.

…bili, bilo…101-ica vijesti, jučer ok 19 h čini mi se, ekonomski report by RP…veli ruski lik..btw pregovarali su s ruskim ministrom za izvanredne situacije nešto Šojgu se zove….tolko o ozbiljnosti posla i ko nas je primio…reko lik…mi smo spremni…nešto blablabla…al je onda spomenuo, smijući se kroz brk, one zeleni aktiviste(valjda Vjerana-koji u ovom "poslu" zastupa Amere ili koga već) kao ak se oni javei opet naprave hajku…da ne tražim…odite na 101 i skinite si jučerašnju emisiju…možda nisam prenio od riječi do slova…al tak sam ja shvatio…znači dok se ne rješimo Vjerana i sličnih…štani…ili je to patka za masu…

New Report

Close