JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas u tiskanim medijima piše o JANAFU i Družbi Adira.
Revizibilni cjevovod Sisak-Omišalj je 1. faza i poćinje se brzo graditi.
A o Družbi se politički poćinje ponoovo pregovarati sa rusima.

ipak kreće Družba Adria

U iščekivanju državne odluke o Družbi Adria Janaf će unutar postojeće cijevi Omišalj-Sisak do kraja godine omogućiti reverzibilan transport nafte kapaciteta pet milijuna tona godišnje, što je ujedno i prva faza Družbe Adria.
‘Hrvatska je zainteresirana da konačno počne koristiti svoj povoljan geopolitički položaj između Rusije i kaspijske regije s jedne strane i zapada s druge strane. Družba Adria nije sigurna dok nije potpisana, ali je sigurno da ćemo je uskoro u Moskvi razmatrati’, kaže Branimir Horaček, pomoćnik ministra za energetiku u Ministarstvu gospodarstva.

Sastanak rusko-hrvatskog muđuvladina povjerenstva, glavnog tijela za gospodarske odnose dviju zemalja, zakazan je za 17. i 18. veljače u Moskvi, a uz Družbu Adria bit će riječ o opskrbi plinom i naftom, piše Business.hr.

No, u iščekivanju državne odluke o Družbi Adria Janaf će unutar postojeće cijevi Omišalj-Sisak omogućiti reverzibilan transport nafte, čime bi se i riječka rafinerija mogla opskrbljivati ruskom naftom s kopna.

U Janafu kažu da će kapacitet prijenosa od Siska do Omišlja već krajem ove godine iznositi pet milijuna tona godišnje, što je ujedno i bila prva faza Družbe Adria.

Družba Adria protivile su se ekološke udruge zbog zagađenja balastnih voda. U predizbornoj kampanji 2004. Družba Adria bila je važna predizborna tema, a HDZ se protivio projektu, što je kulminiralo odbacivanjem Studije utjecaja na okoliš 2005. zbog nedovoljno detaljne procjene rizika.

fly robin fly


ipak kreće Družba Adria

U iščekivanju državne odluke o Družbi Adria Janaf će unutar postojeće cijevi Omišalj-Sisak do kraja godine omogućiti reverzibilan transport nafte kapaciteta pet milijuna tona godišnje, što je ujedno i prva faza Družbe Adria.
‘Hrvatska je zainteresirana da konačno počne koristiti svoj povoljan geopolitički položaj između Rusije i kaspijske regije s jedne strane i zapada s druge strane. Družba Adria nije sigurna dok nije potpisana, ali je sigurno da ćemo je uskoro u Moskvi razmatrati’, kaže Branimir Horaček, pomoćnik ministra za energetiku u Ministarstvu gospodarstva.

Sastanak rusko-hrvatskog muđuvladina povjerenstva, glavnog tijela za gospodarske odnose dviju zemalja, zakazan je za 17. i 18. veljače u Moskvi, a uz Družbu Adria bit će riječ o opskrbi plinom i naftom, piše Business.hr.

No, u iščekivanju državne odluke o Družbi Adria Janaf će unutar postojeće cijevi Omišalj-Sisak omogućiti reverzibilan transport nafte, čime bi se i riječka rafinerija mogla opskrbljivati ruskom naftom s kopna.

U Janafu kažu da će kapacitet prijenosa od Siska do Omišlja već krajem ove godine iznositi pet milijuna tona godišnje, što je ujedno i bila prva faza Družbe Adria.

Družba Adria protivile su se ekološke udruge zbog zagađenja balastnih voda. U predizbornoj kampanji 2004. Družba Adria bila je važna predizborna tema, a HDZ se protivio projektu, što je kulminiralo odbacivanjem Studije utjecaja na okoliš 2005. zbog nedovoljno detaljne procjene rizika.

Pripreme za Družbu Adria se odvijaju bez puno galame.


solidna dionica koja će odraditi…već je bilo prije 3 dana i zašto mislite da neće još jednom poletjeti između 2500 i 3000?

meni izgleda da će prije sletjeti…negdje oko 1000 kn [bye]

Kupnja – JNAF-R-A
3 1.564,00
6 1.563,00
10 1.561,02
8 1.561,01
5 1.550,00

Prodaja – JNAF-R-A
4 1.848,00
7 1.898,00
5 1.899,00
18 1.900,00
12 1.952,00

slušajte vi svojeg delboya koji vam je rekao da ne srljate. čemu kupovati po ovakvim cijenama kad je podrška na kupnji gotovo nikakva. očito su neki iskoristili dobre vijesti da se brzo iskrcaju sa 60-90% prinosa u mjesec dana . nije loše. no, nakon toga uvijek dolazi otriježnjenje. polako. bit će prilike da kupite ali nema smisla po ovim cijenama jer kriza je u punom jeku. a da će se ovdje zaraditi, tu nema dvojbe. samo , imate li vi strpljenja za burzu? to je pitanje. ja imam vremena, a vi kako znate.

...povijest se ponavlja...

Koliko dugo će HANDA držati dionice JANAF-a bitno je pitanje ?

Kamo nestadoše oni hrabri kupci što su tukli po 2.200 kn, evo sad prilike po 1.5xx

I dalje vrijedi docap po 3 soma

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!


Kamo nestadoše oni hrabri kupci što su tukli po 2.200 kn, evo sad prilike po 1.5xx

I dalje vrijedi docap po 3 soma

Kupuje se kupuje kolega, ali polagano. Ta sad smo na cijeni od 12.01., kada se još nije niti znalo za dokap. Gdje ćete ljepše

Hell is Empty and all the Devils are Here

dali se skida sa aska?

Kune nisu problem, kuna nema


dali se skida sa aska?

[lol] [lol] [lol]

vama još nije jasno da su vaš ošišali kao….ma znate i sami. rekao sam vam neki dan da će kupci na 2500 kn spušiti u kratko vrijeme -50%, sad su već na -40%.
znam da vam sada ovo izgleda kao jeftino na 1500, ali razmislite malo tko bi i zašto ovu dionicu trebao gurati gore prema 2000? zato jer će država raditi dokap po 3000 kn? ma dajte, to su spike za malu djecu koju su vam uvaljali majstori da vam uvale JNAF po 2500. nisa vjerovao da ovakve fore još uvijek prolaze na ZSE, ali izgleda da stalno dolaze nove mušterije. morat ću to zapamtiti [thumbsup]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Tako, kako vas je janaf iznenadio, i u jednome danu povećao cijenu za 100%, tako će vas uskoro i cijelo tržište iznenaditi. Nema te tehničke, a niti fundamentalne analize koja vam unaprijed može bilo što reći. Sve te analize mogu vam samo potvrditi što je bilo prošlih dana.
Tehnički analitičar sređuje podatke koji mogu pomoći investitorima da donesu razumne procjene tržišta. Međutim, organizirani podaci mogu samo dobro poslužiti da se opiše što su tržišta do sada učinila, ali ne i ono što će učiniti. [thumbsup]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen



dali se skida sa aska?

[lol] [lol] [lol]

vama još nije jasno da su vaš ošišali kao….ma znate i sami. rekao sam vam neki dan da će kupci na 2500 kn spušiti u kratko vrijeme -50%, sad su već na -40%.
znam da vam sada ovo izgleda kao jeftino na 1500, ali razmislite malo tko bi i zašto ovu dionicu trebao gurati gore prema 2000? zato jer će država raditi dokap po 3000 kn? ma dajte, to su spike za malu djecu koju su vam uvaljali majstori da vam uvale JNAF po 2500. nisa vjerovao da ovakve fore još uvijek prolaze na ZSE, ali izgleda da stalno dolaze nove mušterije. morat ću to zapamtiti [thumbsup]
[/quote]
—-ima ovaca ošišanih, a i čupavih [lol] [lol] [lol]

Kune nisu problem, kuna nema

New Report

Close