JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
JNAF
860,00
860
1
850,00
870,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

mijesanje krusaka jabuka?!
1. usporedjujes dokapitalizaciju redovnim i povlastenim dionicama
2. prava iz povlastene su nesto sto je tema za doktorski rad, a ti ocito ne razumijes osnove, sve zavisi od statuta
— ne bi bilo lose da proucis pricu oko povlastenih zabe…, ne bih se cudio da negdje u "prijelaznim i zvrsnim odrebama stoji : povlastene dionice se zamjenjuju za redovne 2011 god u omjeru povlastena:redovna — 1:3
3. dividenda za povlastene ne znaci dividendu za redovne, pogledaj cros i cebu

da se razumijemo, jedino sto ja govorim je
ako imas dionice JANAF-a, pazi da ne budes namagarcen,
-privatno izdanje dionica firme koja prakticno nema duga i ovakav bullshit u objasnjenju smrdi na…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Cijena nije loša.
Da je bila javna ponuda u ovin tržišnim uvjetima ne bi prošla.
Onaj tko kupuje zna zašto kupuje.

ok, svi se slažemo da janaf vrijedi puno više od sadašnjih cijena. ali, ova dokapitalizacija je sumnjiva. ove cijene su takve kakve jesu zbog krize koja će potrajati do tko zna kada. ovakvi skokovi i onda postavljanje 2 naloga na kupnji po 1530 i po 1400 kuna je uvijek znak koji nalaže velik oprez. ljestvica se pomiče prema gore i netko, čim se nakupi dovoljno naloga na kupnji, istresa sve što ima bjesomučno naivnim kupcima. naravno, mogući su razni scenariji, ali ovo na kraju zaista je bilo nepotrebno. slažem se, jednom će se sve to čistiti na svim dionicama, ali malo je bolestan ovakav rast i onda poslije pogledati koliko je komada prošlo. be careful guys…dugoročno nema zime, a kratkoročno – e , to morate pitati markova i co.

...povijest se ponavlja...

TAj koji "istresa" morati če puno toga objasniti…, opreza treba bez daljnjeg.

Uhljebe na ulicu!!!!!


-privatno izdanje dionica firme koja prakticno nema duga i ovakav bullshit u objasnjenju smrdi na…

Ovo je vani sasvim normalno prikupljanje kapitala, a kod nas je razlog za sumnju!!!
Nije ni čudno što nam je ZSE takav kakav jest.

Hahaha, ovo je presmiješno, nakon što se doznalo zbog čega sam ja Janaf LKRI i LKPC uvrstio u best buy (pa se javila neka Ivana08, sa nekim svojim trkeljanjem) vidim da se još dušebrižnika našlo objašnjavati neke "zablude".
E pa nema tu nikakvih zabluda drage kolege, nije ovo Ingra, ovo je Janaf, koji po mom mišljenju vrijedi 10 puta više od postojeće cijene.

Iskreno, ja sam se nakrcao, a vi kako hoćete. Ipak pacijentima sa tupika Ingra bih molio da ne rješavaju svoje frustracije na ovoj (dragocjenoj) temi.

Pogledajte multiple, pa Janaf je džabe, a iskrcavanja ne dolaze u obzir, to rade samo oni koji nemaju pojma što drže u rukama.
Unaprijed hvala

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ



-privatno izdanje dionica firme koja prakticno nema duga i ovakav bullshit u objasnjenju smrdi na…

Ovo je vani sasvim normalno prikupljanje kapitala, a kod nas je razlog za sumnju!!!
Nije ni čudno što nam je ZSE takav kakav jest.
[/quote]

I da dometne, radi se o dogradnji dodatnih spremnika od oko 1 milijun m3; znači radi se prostor za neku od rafinerija u Mađarskoj ili Slovačkoj. Također tu se mogu držati obavezne rezerve nafte koje od 2012. moraju pokrivati 90 dana potrošnje. Po meni je jasno da će zakupci spremnika kako postojećih tako i novih ući u dokapitalizaciju.

@ vipy

Dokapitalizira se tvrtka koja ima MCap miljardu kuna sa 800 milijuna kuna. Oni koji ju dokapitaliziraju, za to dobivaju 25% povlaštenih dionica. Jesi li ti slijep ili ne želiš vidjeti da je to dobro za tebe. Naravno, ako imaš dionice.

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!




-privatno izdanje dionica firme koja prakticno nema duga i ovakav bullshit u objasnjenju smrdi na…

Ovo je vani sasvim normalno prikupljanje kapitala, a kod nas je razlog za sumnju!!!
Nije ni čudno što nam je ZSE takav kakav jest.
[/quote]

I da dometne, radi se o dogradnji dodatnih spremnika od oko 1 milijun m3; znači radi se prostor za neku od rafinerija u Mađarskoj ili Slovačkoj. Također tu se mogu držati obavezne rezerve nafte koje od 2012. moraju pokrivati 90 dana potrošnje. Po meni je jasno da će zakupci spremnika kako postojećih tako i novih ući u dokapitalizaciju.
[/quote]

@sava

koji ti jarac ti znas kako se radi vani?!

@crveni

kad se radi dokpaitalizacija, onda se prethodno radi procjena vrijednosti da se definiraju odnosi.
u svakom slucaju, u normalnim drzavama se to radi na principu da se vrijednost definira procjenom DCF, a ako DCF daje manju vrijednost od knjigovodstvene – REVALORIZIRANE KNJIGOVODsTVENE VRIJEDNOSTI, onda se ide po book value.

1. pitanje je ovdje da li je book value stvarna vrijednost neto asseta, da li su stope amortizacije u povijesti bile OK, ili bile brze od fizickog ili ekonomskog troska imovine.
2. Kako je Polances najavio, i drzava ce sudjelovati u dokapitalizaciji s unosom zemljista, – PO KOJOJ VRIJEDNOSTI CE SE OVO UNOSITI U KAPITAL?
3. kakve ce prava imati povlastene dionice? imaju li pravo na zamjenu u redovne, po kojem omjeru, koliika je dividenda za povlastene, da li je kumulativna?

Ukratko, u ovom slucaju dokapitalizacija ide po minimalno mogucoj cijeni, u razvijenim drzavama ima hrpa sudskih presuda koje upravo rjesavaju ovakve igrice. U hrvatskoj postoji nesto slicno kod slucaja siemens na ustavnom sudu i ovo novije sa JDBA

da se vratim na bit, jedino sto hocu reci jest da mali dionicari otvore oci jer ova prica smrdi
svim dionicarima zelim srecu i da paze na svoja prava!

nemam dionice, a da ih imam sigurno ne bih bio slijep zato sto sam oprezan i sto ne vjerujem po defaultu dvojcu Polancec – Markov

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

HANDA i morh dokapitaliziraju. Reče Polančec za vijesti…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


HANDA i morh dokapitaliziraju. Reče Polančec za vijesti…

Da, sa imovinom MORH-a. Sad ne kužim… jer ide _cash_ u JNAF il "imovina"? Jel ima neko da je to skužio? Hvala vam.

I'LL BE BACK



HANDA i morh dokapitaliziraju. Reče Polančec za vijesti…

Da, sa imovinom MORH-a. Sad ne kužim… jer ide _cash_ u JNAF il "imovina"? Jel ima neko da je to skužio? Hvala vam.
[/quote]

Imovina od morha koja se ne koristi, po sadašnjoj tržišnoj vrijednosti koliko sam shvatio. HANDA valjda cash. Morat će ovih dana dati više informacija, nije mi jasno čemu tajnovitost tolika…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close