JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Cekam vas da mi prodate,na bidu sam navalite [thumbsup]

Ako vidima da potpora popušta i cijena ode ispod 175 kn, ja iskrcavam sav JDPL po bidu tako da ćeš se fino nakrcati jer ga imam dosta. [tongue]
[/quote]
Rado cu te docekat.

Ako je 1q bijo donekle dobar i BDI se kreco od 700 do 1500,pa sada je BDI 3500 i 2q mora biti bolji od 1q i za jadroplov i atlansku,a strpljivi ce to docekat.


TNPL izbacila puno lošije izvješće, pad prihoda i dobiti… Mislite li da neće slično biti i s ostalim brodarima?

Večina flote TNPL su tankeri, koji imaju loše vozarine. Imaju i 6 bulkera, i mislim da su upravo bulkeri zaslužni što tnpl nije u većem minusu… Osim toga, oni su uz atpl najveći hr brodar, ovaj izvještaj je po meni li-la, ni dobar ni loš…


Ako je 1q bijo donekle dobar i BDI se kreco od 700 do 1500,pa sada je BDI 3500 i 2q mora biti bolji od 1q i za jadroplov i atlansku,a strpljivi ce to docekat.

Od kada se ti kolega svrstavaš u strpljive čim cijena malo skoći ti se prvi iskrcaš i pohvališ cijelom forumu?!?

BDI 3499 UP 24
BCI 5704 UP 140
BPI 3362 DOWN 85
BSI 2091 DOWN 1
BHSI 884 UP 2

izgleda da će brodari vanka u – opet
drys u premarketu trenutno -1,77%
zasad brana na 180 drži [thumbsup]
no bojim se kak će bit sutra………


izgleda da će brodari vanka u – opet
drys u premarketu trenutno -1,77%
zasad brana na 180 drži [thumbsup]
no bojim se kak će bit sutra………

Ova cijena od 180 je najgora moguća, niska je za prodati (svi znamo da će ovo na 200) i skupa za kupiti jer smo ga već vidjeli i niže prije tri tjedna (150).



izgleda da će brodari vanka u – opet
drys u premarketu trenutno -1,77%
zasad brana na 180 drži [thumbsup]
no bojim se kak će bit sutra………

Ova cijena od 180 je najgora moguća, niska je za prodati (svi znamo da će ovo na 200) i skupa za kupiti jer smo ga već vidjeli i niže prije tri tjedna (150).
[/quote]

stotka. sve si rekao kako je trenutno psihologija mase.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



izgleda da će brodari vanka u – opet
drys u premarketu trenutno -1,77%
zasad brana na 180 drži [thumbsup]
no bojim se kak će bit sutra………

Ova cijena od 180 je najgora moguća, niska je za prodati (svi znamo da će ovo na 200) i skupa za kupiti jer smo ga već vidjeli i niže prije tri tjedna (150).
[/quote]

Da nadopunim Rekvijema…
Ovo što si napisao je klasična filozofija (rekao bih trilema) kod ulaganja.

Tržište se jako lijepo ponekad zna poigrati sa psihom ulagača.
Razmotri samo sve činjenice i špekulacije koje si naveo ukoliko stvarno cijena JDPL uskoro dosegne 200kn (u što osobno također vjerujem, ali nebitno za ovu priču):

a) možeš kupiti dionicu odmah sad po 180kn, rastom na 200kn zarađuješ 10%
b) možeš čekati i eventualno kupiti dionicu po 150kn, rastom na 200 kn zarađuješ 30%
c) možeš čekati i na kraju ništa ne kupiti, cijena ne padne i naraste na 200 kn, zarađuješ 0%.

Svatko tko je pročitao bilo kakvu knjigu o psihologiji kod ulaganja će primjetiti da se investitori često suočavaju s ovakvim problemima. I svaki autor takve knjige uvijek sugerira koristiti razum ispred emocija. Glavne emocije su strah i pohlepa. E sada, između opcija a, b i c odaberi koje su plod emocija, a koja je plod razuma…




izgleda da će brodari vanka u – opet
drys u premarketu trenutno -1,77%
zasad brana na 180 drži [thumbsup]
no bojim se kak će bit sutra………

Ova cijena od 180 je najgora moguća, niska je za prodati (svi znamo da će ovo na 200) i skupa za kupiti jer smo ga već vidjeli i niže prije tri tjedna (150).
[/quote]

Da nadopunim Rekvijema…
Ovo što si napisao je klasična filozofija (rekao bih trilema) kod ulaganja.

Tržište se jako lijepo ponekad zna poigrati sa psihom ulagača.
Razmotri samo sve činjenice i špekulacije koje si naveo ukoliko stvarno cijena JDPL uskoro dosegne 200kn (u što osobno također vjerujem, ali nebitno za ovu priču):

a) možeš kupiti dionicu odmah sad po 180kn, rastom na 200kn zarađuješ 10%
b) možeš čekati i eventualno kupiti dionicu po 150kn, rastom na 200 kn zarađuješ 30%
c) možeš čekati i na kraju ništa ne kupiti, cijena ne padne i naraste na 200 kn, zarađuješ 0%.

Svatko tko je pročitao bilo kakvu knjigu o psihologiji kod ulaganja će primjetiti da se investitori često suočavaju s ovakvim problemima. I svaki autor takve knjige uvijek sugerira koristiti razum ispred emocija. Glavne emocije su strah i pohlepa. E sada, između opcija a, b i c odaberi koje su plod emocija, a koja je plod razuma…
[/quote]
broj 2.razum ,čekati ispod 150 kn ,nema potrebe letiti i srljati u kupovinu ,buduči da nas čeka još dosta neizvjesnosti u razvoju situacije kod nas ,a ta slika razuma i suzdržanosti se lijepo vidi u cijenama građevinara u zadnjih mijesec dana .Strpljen -spašen




izgleda da će brodari vanka u – opet
drys u premarketu trenutno -1,77%
zasad brana na 180 drži [thumbsup]
no bojim se kak će bit sutra………

Ova cijena od 180 je najgora moguća, niska je za prodati (svi znamo da će ovo na 200) i skupa za kupiti jer smo ga već vidjeli i niže prije tri tjedna (150).
[/quote]

Da nadopunim Rekvijema…
Ovo što si napisao je klasična filozofija (rekao bih trilema) kod ulaganja.

Tržište se jako lijepo ponekad zna poigrati sa psihom ulagača.
Razmotri samo sve činjenice i špekulacije koje si naveo ukoliko stvarno cijena JDPL uskoro dosegne 200kn (u što osobno također vjerujem, ali nebitno za ovu priču):

a) možeš kupiti dionicu odmah sad po 180kn, rastom na 200kn zarađuješ 10%
b) možeš čekati i eventualno kupiti dionicu po 150kn, rastom na 200 kn zarađuješ 30%
c) možeš čekati i na kraju ništa ne kupiti, cijena ne padne i naraste na 200 kn, zarađuješ 0%.

Svatko tko je pročitao bilo kakvu knjigu o psihologiji kod ulaganja će primjetiti da se investitori često suočavaju s ovakvim problemima. I svaki autor takve knjige uvijek sugerira koristiti razum ispred emocija. Glavne emocije su strah i pohlepa. E sada, između opcija a, b i c odaberi koje su plod emocija, a koja je plod razuma…
[/quote]
Odlično razmišljanje kolege, ali stvari nisu tako jednostavne. Osobno mislim da smo narednih deset dana u minus trendu osobito kod brodara jer FFA sugerira pad BDI-a idući tjedan, slaba je likvidnost, malo će doći do hlađenja i na stranim burzama (Amerika, Azija već danas u crvenom), pada i cijena nafte već dva dana. Kad govorim o očekivanjima do kraja kolovoza onda sam optimista i očekujem ponovo rast CROBEXA preko 2000, generalno očekujem nastavk pozitivnog sentimenta i trenda na svjetskim burzama, naravno sve to ide u valovima i moramo biti svjesni da poslije kiše dolazi sunce i obrnuto…

@lacoste
Ne sugeriram apsoultno ništa, svatko će odlučiti na način koji mu odgovara…

Samo hint: što izvode onda svi trgovci koji kupuju/prodaju po 180 kn, ako će sigurno pasti na 150kn?
Ništa na ovoj burzi nije sigurno, pa niti pad na 150kn niti rast na 200kn. Sve je ovdje puno neizvijesnosti, ali ako se situacija krene raščlanjivati prema psihološkim parametrima i aspektima dobivamo upravo ono što sam govorio.

Odgovor koji kaže da se treba čekati 150 kn sugerira dvije stvari:
a) strah da će dionica ipak još pasti, konkretno oko 15%,
b) pohlepno gledanje situacije, tj. očekivanje vrlo velike zarade ako dionica doista padne još 15%.

Pitanje je samo da li se ovaj odgovor gleda iz pozicije čovjeka koji je u dionicama ili u cashu, ali jedno je sigurno, da se radi o odluci koja je strogo vezana za emocije…

New Report

Close