JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svaka čast na trudu kolege


da nije bilo ostavke drive kanadera, danas bi bili oko 230-240 kunića.[rolleyes]

Vidjeli ste šta je bilo kad je Sanader dao ostavku ,kaku su to veliki igrači iskoristili.Nalazimo se u njihovom stroji za mljevenje mesa i kako oniodluče tako če nam biti .Zto pamet u glavu i sretno trgovanje

krivo racunate tecajne, ne racunaju se na dobit majko mila.
Odmah na tecaj pod hitno.

Pogledaj stanje casha u dolarima recimo pa pretvori u kune na 31.03.2009. i isto to pretvori na 30.06.2009.

To je samo jedan dio.
Nemozete tako racunati tecajne..

Dobit ce biti veca od 1 mil dolara ali ona nije vazna uopce kao sto nije ni sada nego generirani cash.
Tu je jdpl bio najbolji u 2008 makar to nitko nije kuzio.

Mene jedino brine preplacanje 2 broda i odljev toga casha i onda revalorizacija istih po fer cijeni koja je manja nego sto bi ih platili i ta razlika gubitak odnosno smanjenje kapitala.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


samo kupuj,prodavatelja koliko hočeš

Kollega ja sam kupio 2500 komada oko 160, ali ne bježim ni sada od dokupa, konačno danas sam uzeo još 200 komada i sada sam već u plusu (doduše jutros sam se malo iskrcao pa sam morao to vratiti nazad).

opa pa ti si se iskrcavao ,a drukaš danima pa lijepo uvalio kolegama

iskrcao 2000kom,a kupio200


31.3. SAD 840 USD 1 5,643171 5,660151 5,677131
29.6. SAD 840 USD 1 5,188893 5,204507 5,220121

dakle pad 10%. ako bi poslovali kao u 1 tromjesječju- s 28.7 mil kuna dobiti tad bi značilo da i zbog tečajnih razlika isti iznos bio 25,8 milja, dakle ukupno cca 54,5.

Jedino je pitanje da li su poslovali isto. Pojma nemam o isteku nekih dobrih ugovora, ako imaš više info BLUe- podijeli.

Nije baš to točan izračun. U izvještaju postoje pozitivne i negativne tečajne razlike. Po tvojoj računici u prošlom Q negativnih tečajnih razlika nije smjelo biti, ali ipak ih je bilo…
Moja računica je sljedeća:
Dobit od prodaje 60.000 + fin. prihodi 27.000 = 87.000
Rashod 52.000 + fin. rashodi 5.000 = 58.500

Znaći pozitivne/negativne tečajne razlike su donjele dobit od 22.000. Razlika u tečaju od nove godine do kraja 3 mj. je cca 8% plus. Ako uzmemo u obzir da je od trećeg mj. do kraja 6mj. tečaj padao u prosjeku za 4%, po meni bi pozitivne/negativne tečajne razlike trebale biti u razini od 11.000.

Dobit iz redovitog poslovanja trebao bi biti cca na razini prošlog ili malo veći. Moja kalkulacija je da će biti kumulativno oko 32.000…

Naravno sve će ovisiti o dobiti iz čistog poslovanja.

Naravno sve je u tisučama Kn.

Ovo je stav autora, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica JDPL…


Mene jedino brine preplacanje 2 broda i odljev toga casha i onda revalorizacija istih po fer cijeni koja je manja nego sto bi ih platili i ta razlika gubitak odnosno smanjenje kapitala.

Ako se ne varam neznamo po koliko su rentani, pa nemožemo niti zaključiti po koliko su plačeni ukupno. No ostaje činjenica da su

a) napravljeni, plaćeni, vozili x godina pod jdpl
b) prodani
c) uzeti u najam
d) dobiveni natrag bez ikakvog otkupa (barem tako piše)

Komplicirana računica nije ali u njoj ima puno x faktora…

Dali je vrijednost brodova uračunata u sadašnji financijski tok?

sve u svemu odlićna firma ,kao i dionica [thumbsup]


sve u svemu odlićna firma ,kao i dionica [thumbsup]

Baš se veslim kada tebi mogu dati stotku, inače uvijek pizdiš nešto protiv.

sad svi iščekujemo kretanje bdi-a

vidjet čemo tko je današnji sretnik ,kupci ili prodavatelji

New Report

Close