JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ajde jedva čekate da malo skoči da se možete iskrcati ,samo najveći problem je taj što svi tako razmišljate.Jer ne vjerujem da ima među vama trenutno koji dionicu u ovom trenutku želi zadržati više od 190kn

ja sam rekao na 190kn , a več sad na 180kn je nastao ogroman pritisak


BDI okrece u plus http://reports.platou.com/FixtureReport/Pages/BulkFixtures.aspx [cool]

Radi se o futuresima, pričekajmo do 14i po sati

Ova dionica se u zadnijh 10 dana već 4 puta trgovala između 170-180 dva dana u padu i sada dva dana u rastu ( u četvrtak i danas), samo je to kolega former91 zaboravio.

svi smo se uvjerili šta su veliki napravili kad su potaknuli onaj strmoglavi pad sa 195 na 149 ,zato oprez u ova turbulentna vremena.Nekad se treba zadovoljiti i sa manjom zaradom


svi smo se uvjerili šta su veliki napravili kad su potaknuli onaj strmoglavi pad sa 195 na 149 ,zato oprez u ova turbulentna vremena.Nekad se treba zadovoljiti i sa manjom zaradom

lijepo smo skočili kako sam se nadao ali nadam se da to nije sve… [rolleyes]

ps.
kolegi koji me na pvt pitao neki dan…
– nadam se da niste prodali i sada se veselite.

NE TREJDAJTE OVDE————ostat ce te kratki rukava.

rast uz veliki promet


svi smo se uvjerili šta su veliki napravili kad su potaknuli onaj strmoglavi pad sa 195 na 149 ,zato oprez u ova turbulentna vremena.Nekad se treba zadovoljiti i sa manjom zaradom

Kolega bez rizika nema profita! Stvarno je "nerazumno" kupovati dionicu koja je pala 80 u godinu i nešto dana i 40 % u zadnjih mjesec dana, uz to je trnutno negdje na 45% BVS (BVS 385 kn)

europa i dalje zelena,fjučersi isto .bolje da je ovako po malo ali konstantno.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

… uglavnom komplicirate i razmišljate na sitno!
lipanjske/srpanjske korekcije su posljedica prevelikog/neopravdanog
rasta tijekom ožujka/travnja/svibnja… svijet se osvjedočio da oporavak
ipak ide sporije.
današnji rast burzi zahvaljujemo prvenstveno izvještaju goldman sacha (među
najvećim invest bankama) za 2q. wall street određuje kretanja na svim burzama,
a jučer je skočio jer svjetski centar financija u ovom razdoblju voli prvenstveno
dobre vijesti iz bankarskog sektora. nakon alcoe (aluminijski gigant) i sada
goldman sacha nadajmo se pozitivnim vijestima i ostalih većih korporacija iz
amerike. to će značiti i nama zelenilo na burzi.
uz gore navedeno i očekivani rast bdi-a ide u prilog rastu brodarskih dionica, uključujući
jdpl. lokalni čimbenici su također od značaja, a kako se čini nakon nespretnog premijera
izgleda da smo dobili premijerku-željeznu damu, tj. naznake finacijske discipline i
kontrole. a to nam na burzi najviše treba.
ukratko, moguće je da ulazimo u povoljno razdoblje za investicije, ali koje ne može niti
neće trajati dugo (kamoli stalno!). so, stand by all and be ready for action.

spretno i sretno ulaganje svima


svi smo se uvjerili šta su veliki napravili kad su potaknuli onaj strmoglavi pad sa 195 na 149 ,zato oprez u ova turbulentna vremena.Nekad se treba zadovoljiti i sa manjom zaradom

Čekaj, nisam pratio… koji su to veliki bili izlazili? Kolega, nema velikih u ovoj priči, pad je bio opravdan zbog straha od situacije u zemlji nakon ostavke malog Ivice s Didom koji ga nije ničemu naučio, i ničeg drugog. To je rješeno i ja ne vidim razloga da se ne bi vratili tamo gdje smo bili, a kao što sam rekao, s obzirom na zaradu u q1 i referentne multiple trebali bi biti i puno više.IMHO naravno

Kad izlazi 2q izvješće obično?


rast uz veliki promet

veliki rast ali promet ne… [thumbsup]

New Report

Close