JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



da sigurno idemo na na 1×0- 1×5

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1


Dragi kolega ANRICOM ti si danas prodao( to si bar izjavio na forumu) i sada drukaš za pad.
Korekcija USA brodara nije velika s obzirom na njihovu volatilnost i očekivana je poslije jučerašnjeg rasta, konačno JDPL je danas imao veću korekciju već večina USA brodara trenutno. Rast se odvija uvijek u valovima, dok je korekcija na ZSE obično slobodan pad.
[/quote]

brodari vanka uglavnom su završili u zelenome, kažu na forumima da je to zato jer se očekuje rast BDI-a cijeli idući tjedan [thumbsup]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


da sigurno idemo na na 1×0- 1×5

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1


Ne kužim, pa svi su u zelenom????
Kaj si daltonista postao?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!




da sigurno idemo na na 1×0- 1×5

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1


Dragi kolega ANRICOM ti si danas prodao( to si bar izjavio na forumu) i sada drukaš za pad.
Korekcija USA brodara nije velika s obzirom na njihovu volatilnost i očekivana je poslije jučerašnjeg rasta, konačno JDPL je danas imao veću korekciju već večina USA brodara trenutno. Rast se odvija uvijek u valovima, dok je korekcija na ZSE obično slobodan pad.
[/quote]

brodari vanka uglavnom su završili u zelenome, kažu na forumima da je to zato jer se očekuje rast BDI-a cijeli idući tjedan [thumbsup]
[/quote]
Kolega može li link tih foruma, molim.


ja sam svoje sve danas riješio


da sigurno idemo na na 1×0- 1×5

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1


DSX 13.21 +0.09 (0.69%)
DRYS 5.27 +0.01 (0.19%
evo, i ja svoje danas riješio , od 3 zicera JDPL i još jedan maloproje riješeni [smiley]
Sada idem spavati, laku noć [yawn]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kolega ANRICOM, ne se sekiraš,evo sad će BDI up, u petak, pozitivni trend, itd…, samo je citirani forumaš zaboravio reći koje godine! [lol]

Kolega ja sam to najavio prije par dana na sreću preokret trenda je nastupio već u četvrtak, jer ja sam JDPL očekivao preko 170 u petak a ona je skočio u četvrtak, također je ATPL već u četvrtak prešla 1000, a ULPL je došla do 600. Zahvaljujući tom dobrom previđanju trendova moja dva portfelja margin i vlastiti su porasli preko 10% na tjednoj razini. Zato bolje prati trendove i pravilno investiiraj i zarađuj već što drukaš za pad.

ja ne drukam za pad ,i želim ti puno sreće da ti jdpl naraste na 180 da se možeš ljepo iskrcati ili do svog targeta koji si postavio.Taj koji druka si ti kolega , ja sam samo rekao da sam izašao jer sam smatrao da sam dosta zaradio i postavio sam si nove targete.


ja ne drukam za pad ,i želim ti puno sreće da ti jdpl naraste na 180 da se možeš ljepo iskrcati ili do svog targeta koji si postavio.Taj koji druka si ti kolega , ja sam samo rekao da sam izašao jer sam smatrao da sam dosta zaradio i postavio sam si nove targete.

Kolega ANRICOM ja tebe ne smatram drukerom niti da drukaš za pad jučer sam se više šalio, jer si cijelo virijeme pričao kako si prodao. Također mi se čini da baš nisi ni izašao van iz JDPL i želm ti naravno puno uspjeha na ZSE!

Dobar si kolega ,ali stvarno sam izašao

anricon je zakon,

jest da često izađe prerano i onda druka, ali koliko ga ja pratim manje više uvijek prodaje sa plusom i ako ništa drugo iskren je.

A i sami znate da ako USA krene gore i BDI sa njima da će i naše dionice rasti u nebesa i obrnuto, bez obzira kaj tko ovdje piše ili crta.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@glikos1
kolega DATA je u pravu kad vam kaže da nemate osnove za pozitivni druk što se i pokazalo na kraju tjedna.I ja bi volio da od sutra krene pozitivni trend a ako se to i dogodi znam da je trenutan, jer oporavak tržišta je još daleko, kako sam kolegi jomiii-u rekao , ne vidi se ni kanoćalom.A dotle ću reagirati na svaki neosnovani druk da nebi ispao kao neosnovano navlačenje. Da je došlo do prijevremenih izbora to bi tek bio krah za burzu, jer biti bez vlade par mjeseci u ovo vrijeme kad treba brzo reagirati na trendove je vrlo pogubno a opet ne znači da do njih neće doći u izvjesno vrijeme. Brodova na tržištu još uvijek ima previše.

Evo danas čitam na blombergu kako su dionice emerging marketsa preskupe jer se trguju u vrijednosti 15,4x dobiti po dionici, dok je navodno omjer u odnosu na S&P-u prosjek 14x, pa poželio izračunati za JDPL.
Samo za info, na cijeni od 167 kuna, jdpl se trguje 9,5x dobit po dionici, dakle znatno ispod prosjeda i EM i S&P-a. Kad bi se trgovao po prosjeku S&P-a bio bi na 246,12 kn a na prosjeku EM- 270,73 kn.
evo link:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=acwFuGDS22d8

… za one koji nemaju prilike, ili nisu čitali slobodnu dalmaciju od subote – predsjednik uprave papić je
u svom interview-u dao relativno optimističnu sliku stanja/poslovanja jadroplova. akcent je bio na starosti (mladosti) flote, prodaji broda "ist", potvrdi poslovne politike kojom se nije išlo u prenagle investicije u proteklom razdoblju, novogradnjama, ocjeni da se tržište oporavlja (primjer njihova bulka koji je početkom god. bio unajmljen za 6k usd/dan, a danas za duplo više) itd.

uspješno ulaganje svima

New Report

Close