JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ajmo se malo igrati TA ionako je već sve zapalo u apatiju….

dosta buy signala, a posebno je interesantan SMA 200 koji se tako fino odbio…..


Veoma je moguce da ide prema 200 bez imalo korekcije.



DRYS u PRE-MARKETU raste preko 5%, nije loš orjentir za USA brodare, a naravno i za nas.

DRYS trenutno jedan od rijetkih brodara u USA u plusu, većina se crveni.
Crveni se cijeli USA market u globalu.
Crobex jedan od rijetkih u Europi u malom plusu, inače europa odradila negativan dan.
BDI i dalje u negativnom trendu, malo doduše umanjen ali ipak negativan.
Političku korekciju smo mislim odradili, na tržištu vozarine miruju( trenutno nemam boljih info.), pa kako sad da u petak očekujem pozitivni trend?
[/quote]
Zašto očekivati preokret trenda BDI-a u petak? Zato što to pokazuje FFA za dry na balticexchange.
Zašto očekivati preokret trenda z a brodare na burzi? Preokret trenda BDI-a u pravilu povuče i cijene dionca brodara. MMF predviđa snažniji oporavak gospodarstva u 2010 već što je to ranije prognozirao, ta je vijest već povukla cijenu nafte prema gore nakon 7 dana korekcije, sada bi mogle pozitivno odreagirati i burze i uljepšati kraj tjedna (za sada USA futuresi zeleni) Teško je tražiti neke čvrste dokaze za rast ili pad jer burza i makroekonomija imaju neku svoju logiku, zato se bavimo ovim predviđanjima.




DRYS u PRE-MARKETU raste preko 5%, nije loš orjentir za USA brodare, a naravno i za nas.

DRYS trenutno jedan od rijetkih brodara u USA u plusu, većina se crveni.
Crveni se cijeli USA market u globalu.
Crobex jedan od rijetkih u Europi u malom plusu, inače europa odradila negativan dan.
BDI i dalje u negativnom trendu, malo doduše umanjen ali ipak negativan.
Političku korekciju smo mislim odradili, na tržištu vozarine miruju( trenutno nemam boljih info.), pa kako sad da u petak očekujem pozitivni trend?
[/quote]
Zašto očekivati preokret trenda BDI-a u petak? Zato što to pokazuje FFA za dry na balticexchange.
Zašto očekivati preokret trenda z a brodare na burzi? Preokret trenda BDI-a u pravilu povuče i cijene dionca brodara. MMF predviđa snažniji oporavak gospodarstva u 2010 već što je to ranije prognozirao, ta je vijest već povukla cijenu nafte prema gore nakon 7 dana korekcije, sada bi mogle pozitivno odreagirati i burze i uljepšati kraj tjedna (za sada USA futuresi zeleni) Teško je tražiti neke čvrste dokaze za rast ili pad jer burza i makroekonomija imaju neku svoju logiku, zato se bavimo ovim predviđanjima.

[/quote]
Kad se za predviđanja dijele stotke a za konstatacije i pitanja jedinice onda mogu zaključit da je na dijelu navlakuša

Konstatirati da je loše nije problem, to svi znamo i osjećamo. Predvidjeti nešto pozitivno i pronaći malo svijetla u ovom mračnom tunelu nije lako i iziskuje puno veći napor, nego samo pričati o moru negativnosti koje nas okružuje.

Ovdje upišite svoj komentar…


Ovdje upišite svoj komentar…

Kolega ANRICOM u utorak si kuko što nisi prodao na 165, nadam se da ti sada nije žao.

evo ja prodajem polako ,zadovoljan sam sa zaradom

Imali igdje jace kupovine ko na jadroplovu [cool]


evo ja prodajem polako ,zadovoljan sam sa zaradom

Lazes!!!!!!!!!!!!!!


evo ja prodajem polako ,zadovoljan sam sa zaradom

Baš si me preduhitrio, htio sam te pitati da li si još uvijek tu….





DRYS u PRE-MARKETU raste preko 5%, nije loš orjentir za USA brodare, a naravno i za nas.

DRYS trenutno jedan od rijetkih brodara u USA u plusu, većina se crveni.
Crveni se cijeli USA market u globalu.
Crobex jedan od rijetkih u Europi u malom plusu, inače europa odradila negativan dan.
BDI i dalje u negativnom trendu, malo doduše umanjen ali ipak negativan.
Političku korekciju smo mislim odradili, na tržištu vozarine miruju( trenutno nemam boljih info.), pa kako sad da u petak očekujem pozitivni trend?
[/quote]
Zašto očekivati preokret trenda BDI-a u petak? Zato što to pokazuje FFA za dry na balticexchange.
Zašto očekivati preokret trenda z a brodare na burzi? Preokret trenda BDI-a u pravilu povuče i cijene dionca brodara. MMF predviđa snažniji oporavak gospodarstva u 2010 već što je to ranije prognozirao, ta je vijest već povukla cijenu nafte prema gore nakon 7 dana korekcije, sada bi mogle pozitivno odreagirati i burze i uljepšati kraj tjedna (za sada USA futuresi zeleni) Teško je tražiti neke čvrste dokaze za rast ili pad jer burza i makroekonomija imaju neku svoju logiku, zato se bavimo ovim predviđanjima.

[/quote]
Kad se za predviđanja dijele stotke a za konstatacije i pitanja jedinice onda mogu zaključit da je na dijelu navlakuša
[/quote]
Kolega ako ti nije dovoljno što je u mjesec dana JDPL pao sa 250 na 150 pa moraš drukati za pad, onda ti neće biti nikada dovoljno jeftin.


evo ja prodajem polako ,zadovoljan sam sa zaradom

ne želim se pridružiti prodaji i druku na dolje jer sam danas još dokupio nešto više od 500 kom. (prvih 250 u 10:00) no ako si odlučio prodavati trebao si pričekati oko 14 sati…[rolleyes]
a da ti ipak još ne kupuješ ?
jer ne izgledaš mi k’o netko koji bi tako lako propustio očito… [rolleyes]

New Report

Close