JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sutra treba biti pamaetan i izdržati jutarnji pritisak, ovih 159 je blizu dna, no ronit ćemo sutra i da 150 i penjati se do 170. Kraj tjedna donosi oporavak za brodare i mijenja se trend BDI-a.

Vrlo optimistično,a moram reći i poželjno, pa…. [thumbsup]

Od 150-160 ima oko 6000 komada na kupnji, sada se neisplati ići van, a nitko ne udara po asku iznad 160. Jučer su i USA brodari relativno dobro stajali (u minusu ali ne dubokom) čeka se očito preokret trenda i rast BDI-a.

Kaj mislite, kako će se eventualne privatizacija brodoogradilišta, koja su najavljena za već slijedeći tjd, imati utjecaj na gradnju brodova za JDPL u domaćem škveru. Teoretski, ne bi trebalo biti zastoja u proizvodnji ali nikada se ne zna. Koliko sam primjetio, sentiment vezano uz cijenu navedenih novogradnji nije baš najpozitivniji, naravno, ukoliko stvarno konačna cijena ne bude ovisila o faktorima koje su navedeni u zadnjem izvješću, kada bi se konačna cijena naknadno formirala.

Kada se uopće planira da bi ta novogradnja mogla vidjeti svijetlo dana u normalnom slučaju?

NIkakvog utjecaja.

Novogradnja 466 dolazi vrlo uskoro koliko znam
467 pola godine poaslije.

Uglavnom za godinu dana bi trebale oboje biti u floti…

Do tada se nece rijesiti nista relevantno vezano za brodogradilista.

Tenderi jos nisu izdani a od toga pa do preuzimanja imas barem 1 god.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

fala na razmišljanju blue

kada ste već spomenili privatizaciju brodogradilišta, da li netko nešto zna o eventualnoj privatizaciji JDPL?


Kaj mislite, kako će se eventualne privatizacija brodoogradilišta, koja su najavljena za već slijedeći tjd, imati utjecaj na gradnju brodova za JDPL u domaćem škveru. Teoretski, ne bi trebalo biti zastoja u proizvodnji ali nikada se ne zna. Koliko sam primjetio, sentiment vezano uz cijenu navedenih novogradnji nije baš najpozitivniji, naravno, ukoliko stvarno konačna cijena ne bude ovisila o faktorima koje su navedeni u zadnjem izvješću, kada bi se konačna cijena naknadno formirala.

Kada se uopće planira da bi ta novogradnja mogla vidjeti svijetlo dana u normalnom slučaju?


porinuće planirano za polovinu 8.mj.,računajmo još tri mj.opremanja, znači otprilike krajem godine u floti.
Proteže se mišljenje da bi početkom slijedeće godine moglo doći do oporavka tržišta pa ako to bude tako onda tajming za jdpl novogradnje i nebi bio tako loš. Normalno, za sad su to samo nagađanja, želimo im sve najbolje.
No kako će u bilanci prikazati uplate i kada ostaje da vidimo. Obično uplate brodogradilištima idu u fazama npr. nakon porinuća,primopredaje motora te samog broda itd…
Da li neko zna ako je u poslovanju išta od tog prikazano? Ili su se do sad kompenzirale subvencije?

Sada sam upravo izbrojao na asku stoji do 170 svega 1086 komada, što znać da jedan malo ozbiljniji nalog to sve počisti (cca 165.000 KN).



Kaj mislite, kako će se eventualne privatizacija brodoogradilišta, koja su najavljena za već slijedeći tjd, imati utjecaj na gradnju brodova za JDPL u domaćem škveru. Teoretski, ne bi trebalo biti zastoja u proizvodnji ali nikada se ne zna. Koliko sam primjetio, sentiment vezano uz cijenu navedenih novogradnji nije baš najpozitivniji, naravno, ukoliko stvarno konačna cijena ne bude ovisila o faktorima koje su navedeni u zadnjem izvješću, kada bi se konačna cijena naknadno formirala.

Kada se uopće planira da bi ta novogradnja mogla vidjeti svijetlo dana u normalnom slučaju?


porinuće planirano za polovinu 8.mj.,računajmo još tri mj.opremanja, znači otprilike krajem godine u floti.
Proteže se mišljenje da bi početkom slijedeće godine moglo doći do oporavka tržišta pa ako to bude tako onda tajming za jdpl novogradnje i nebi bio tako loš. Normalno, za sad su to samo nagađanja, želimo im sve najbolje.
No kako će u bilanci prikazati uplate i kada ostaje da vidimo. Obično uplate brodogradilištima idu u fazama npr. nakon porinuća,primopredaje motora te samog broda itd…
Da li neko zna ako je u poslovanju išta od tog prikazano? Ili su se do sad kompenzirale subvencije?
[/quote]
POlugodisnje ce sve pokazati.
U Q1 su samo prikazane mislim 10% avansa.
Bez debta

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

… ukoliko kojim slučajem ovaj koji se postavio na bidu s 990 kom prati ovaj forum onda mu ovim putem poručujem da se ponaša kao slon u staklarni, neznalica i (svjesno/nesvjesni) manipulator!
ne vrši pritisak niti na prodaju niti na ponudu, jedno je od osnovnih pravila. količina je primjerena za
npr dionicu ingr-e koja ima vrijednost ca 4x manju.
nek se prodavač upita zašto mu ponuda stoji zamrznuta!? kako kupac/kupci mogu reagirati gledajući
ovakav bid nego sa skepsom. ubija promet sebi i svima.
btw – hvala upućenima na korisnim informacijama glede unutrašnje strukture jadroplova. kako stvari
stoje za ovu dionicu nema straha. uostalom pogledajte najlikvidnija izdanja u današnjem konfuznom
trgovačkom danu pa da vidite kako brodari izvlače (po koji neznam put) …
sretno ulaganje svima/pozdrav


… ukoliko kojim slučajem ovaj koji se postavio na bidu s 990 kom prati ovaj forum onda mu ovim putem poručujem da se ponaša kao slon u staklarni, neznalica i (svjesno/nesvjesni) manipulator!
ne vrši pritisak niti na prodaju niti na ponudu, jedno je od osnovnih pravila. količina je primjerena za
npr dionicu ingr-e koja ima vrijednost ca 4x manju.
nek se prodavač upita zašto mu ponuda stoji zamrznuta!? kako kupac/kupci mogu reagirati gledajući
ovakav bid nego sa skepsom. ubija promet sebi i svima.
btw – hvala upućenima na korisnim informacijama glede unutrašnje strukture jadroplova. kako stvari
stoje za ovu dionicu nema straha. uostalom pogledajte najlikvidnija izdanja u današnjem konfuznom
trgovačkom danu pa da vidite kako brodari izvlače (po koji neznam put) …
sretno ulaganje svima/pozdrav


Počistit će mo mi ovog na 161,50 sa 990, za svaki slučaj i mi smo formirali nalog od 1000 kom na 155.

Kad bi se taj nalog sa 155 pomaknul na 161 mozda bi ovaj na 161,5 nestal.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close