JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pusti te priče – naša burza je magla i tu nema pomoći…




Što se događa sa dobiti JDPL ako USD počne padati?

eto šta se događa…

Kako sam se prevario ušavši po 160 kn [angry]

kako sam se prevario što prošli tjedan nisam sve prodao…
[/quote]

što si se prepao? Ako znaš zašto si je kupovao, onda znaš da je ne trebaš prodavati. Ako ne znaš zašto si je kupovao, naravno da u magli lutaš.
Mogu ti reći da mi neće biti lako ako ovo nastavi u slobodnom padu



Ovo je Laserov post mislim da nekaj govori

ANALIZA – Prema statistici top 10 Središnjeg Klirinškog Depozitarnog Društva čini se da su neki od velikih investitori nastavili akumulirati value dionice Adrisa, Atlantske plovidbe, HT-a, Jadroplova, Kraša i Podravke.

izgleda da veliki ipak skupljaju ono kaj valja .dobro oni su za razliku od 90% forumaša dugoročni investitori.

čisto kao infa možda nekome bude i putokaz.

Niste ni ćitali dvje strane u nazad a kamoli da imate JDPL

drukeri!!!

Lkoliko vas samo ima odjednom nisam prije
sreto na JDPL
[/quote]

Znači ti beskrajno vjeruješ tamo nekom tipu kojem znaš samo nick na forumu, a ne bi sam provjerio tko u prvih 10 kupuje a tko prodaje. Ja slučajno pratim prvih 10 i znam da nikakvi "veliki investitori" nisu kupovali Jadroplov. Jedini tko je kupovao (ali i prodavao) je skrbnički račun PBZ-a. Pretpostavljam da je to PBZ Investor ili kako se već zove taj sistem preko kojeg trguje masa. Od "velikih igrača" u zadnjih mjesec dana je jedino HPB Global prodao nešto, a ostaje upitno koliko bi se oni mogli uopće nazvati velikim igračem.

A tebi sretno s tvojim burzovnim guruom.





Što se događa sa dobiti JDPL ako USD počne padati?

eto šta se događa…

Kako sam se prevario ušavši po 160 kn [angry]

kako sam se prevario što prošli tjedan nisam sve prodao…
[/quote]

što si se prepao? Ako znaš zašto si je kupovao, onda znaš da je ne trebaš prodavati. Ako ne znaš zašto si je kupovao, naravno da u magli lutaš.
Mogu ti reći da mi neće biti lako ako ovo nastavi u slobodnom padu
[/quote]
Šta si se prepao a tek si par dana unutra.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Neko je pitao dali prodaja Ista ide u drugi Q, ja mislim da će u treći Q.

Ja sam kupio po 160, pa sad još po 152. Pa negdje mora stati ovaj pad.

Kako jadroplov nema puno veze sa Sanaderom, mislim da je trenutno bolja investicija od ostalog

Mislim da ova burza nema veze ni s čim, nikad neznaš što je bitno dali BDI, politika, ekonomija i sl…
Sve ovisi o većim invest. koji povedu manje kao guske u magli…Samo veći se na vrime povuču a manji nagrabuse…Nedavno JDPL na 220 a ATPL na 1350 a di smo danas…






Što se događa sa dobiti JDPL ako USD počne padati?

eto šta se događa…

Kako sam se prevario ušavši po 160 kn [angry]

kako sam se prevario što prošli tjedan nisam sve prodao…
[/quote]

što si se prepao? Ako znaš zašto si je kupovao, onda znaš da je ne trebaš prodavati. Ako ne znaš zašto si je kupovao, naravno da u magli lutaš.
Mogu ti reći da mi neće biti lako ako ovo nastavi u slobodnom padu
[/quote]
Šta si se prepao a tek si par dana unutra.

Nije mi ugodno kolega gledati kako svaki dan gubim po 25000 kn , pozitivnih naznaka još nema na vidiku.Mogao sam još sačekati ali eto nisam bio strpljiv ,koliko vidim ide to još dosta dole

Vjeruj, nije niti meni lijepo gledati, ali vjerujem niti drugima. No, stvarno ako znaš da dionica vrijedi, onda ju imho treba čuvati. Danas se trend pada na početku zaustavio, i slijedi oporavak, opet IMHO. Nisam niti ja bio strpljiv kada sam je ponovno kupovao, ali moglo je biti i drugačije pa bi si ruke odgrizao, osim toga, rekao sam i da ne izlazi iz nje bar 2 godine(osim ako se nešto drastično ne dogodi) tako da me nije briga što se sada radi manja korekcija, bitno je da je likvidna, mnogo likvidnija nego prije par godina.

Tko zna, kad je država u krizi i treba joj svaka lova, valjda će se netko sjetiti da jdpl ima keša gdje je država vlasnik većine dionica, možda se odluče i povuči dividendu u povećem iznosu…. čisto radi spekulacije na glas razmnišljam [rolleyes]

I što mi je posebno drago, mirovinci nisu unutra a niti neki fondovi nisu ozbiljnije, dakle neko veće povlaćenje iznosa nije realno za očekivati. Margini su odavno popucali tako da niti toga više nema. A najslađe mi je što konačno stojimo bolje od atpl što se odavno trebalo dogoditi.


Neko je pitao dali prodaja Ista ide u drugi Q, ja mislim da će u treći Q.

Zašto tako misliš ako smijem pitati?



Neko je pitao dali prodaja Ista ide u drugi Q, ja mislim da će u treći Q.

Zašto tako misliš ako smijem pitati?
[/quote]

pretpostavljam zato što smo u trećem kvartalu [proud]

Q2 ide prodaja ista.
Nema veze kada se naplati.
Po meni…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close