JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





ja sam se samo ravnao po onome što su dotični napisali da će je nagurat na 160 a eto kako vidim tu smo i što sad slijedi….?

Ja sam taj sto je reko da ce na 160,a sada je target cc 20 dana 250
[/quote]
daj mi ,molim te, bar jedan razlog za to viđenje [pray]
[/quote]

Na 250 kn P/Bv = 0,58…to je samo jedan razlog….Ako želiš još ima ih….
[/quote]
Mislim da ste sa ovim omjerom dobro diskontirali JDPL.Izračun BV odnosi se na vrijednost flote
prema stanju na svjetskom tržištu vozarina ,kao i procijene cijene brodova za 31.12.S obzirom na porast BDI sigurno
bi BV Jadroplova u ovom trenutku trebao biti i veći od knjigovostvenog,tj trebalo bi ubaciti
NAV.U ovom trenu taj izračun bi trebao biti na ovu cijenu ispod o,50.
Svjetski brodari se trže na cijenu od 1 do 1,3NAV.I daleko su u lošijoj situaciji s obzirom na veću zaduženost,jer vjerovatno ne postoji ni jedan brodar ni u svijetu ni kod nas koji u ovom trenu ima
više keša od ukupnih zaduženja.
Ipak ova eventualna buduća cijena od 250 za strpljivog ulagača bi predstavljala izvrsnu priliku za zaradu.
ATPL na 900 JDPL 400.To bi bio fair omjer.

Jesu stigle kakve dobre vijesti iz Jadre , vidim preslagivanje na ponudi , 210 komada stoji na kupnji… Samo nek se kupuje 😉

mogla bi pozitivna blokada

evo nas pred blokadom a jučer kapitalizirao [cry]

Kao sto sam i najavijo sada sljedi target 250 kuna,bez ikakvih korekcija,slicno kao na hdel-r-a

Ne daju…Koji je razlog? [proud]

u prvih 12 min. više od pola mil. kn. prometa, [thumbsup]


evo nas pred blokadom a jučer kapitalizirao [cry]

Jos ti nije kasno da udjes.

ako tako nastavi kupim si mali motorin…
hvala na povjerenju…..

Kupovao sam JDPL dok je bio 95 kn pa prodao na 116 pa drugi dan kupio po 119 a onda prodavao po 134 i 138 prošli tjedan. A danas 168 kn [embarass], grizem se do bola…

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

Mislim da će ipak ubrzo u blokadu, neć izdržat navalu 🙂

ja ga čekam na 400-500, nije mi bitno čekao godinu ili dvije…….
prosjek 206, a kupovao od 93 do 5xx…….

New Report

Close