JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/azija-brodari-predvode-porast-cijena-dionica,45786.html Doslo vrjeme da se mirno plovi i dobro zaradjuje lova,mislim da BDI mogo do 3000 bez korekcije


20.05 ANATOLI
Ship Name ANATOLI
DWT 47,116
Built 1998
Flag GRC
Draft 11,6160
TCT 47,116 98 19-20/5 USD 31,500 DAILY NORDEN

Pretpostavljam da brodovi s ovakvim ugovorima osvaruju veće prihode od rashoda. Dal može netko potvrdit?

Naravno.Čisto laički gledano , ako podijeliš sve rashode JDPL u USD po brodu sa brojem dana dobiješ red veličine od 15-16.000 USDpd.
31.500 USD pd je u ovom trenutku fenomenalna cijena , ali i iznimka.Bio bih sretan da handy-ji JDPL ovih dana voze i po prosječno dvostruko nižim TC-ima , jer bi to značilo plus iz poslovanja.

Ide u blokadu… 🙂

ne daju

Neka nam Jadro samo mirno plovi i svaki dan nek gricne 4-5 kuna i ja sretan…

Svi cemo se divit ubrzo ovoj dionici

do koje cijene po vama je dobar i siguran ulaz u jadra? i to s dva razdoblja : godina i dvije


do koje cijene po vama je dobar i siguran ulaz u jadra? i to s dva razdoblja : godina i dvije

Do 200 kuna ti je prejeftin,ja sam nedavno uso u ovu dionicu,imam i HDEL-R-A, koja tinja i koja ce eksplodirat,a jadroplov ce ic njezinim stazama ubrzo,nepitaj me za razlog.

imam i ja jdpl, ušao sam sitno na 119 ali sam mislio malo podebljati ga,sve čekam da se malo korektira a on ko lud sam u jednom smjeru. da ne govorim o hdel

Jadroplov za razliku od Hdel ima utemeljen i stalozen rast, za nju stvarno nema straha, sve joj ide u prilog, flota , BDI , njezina uprava… Ima tri vrlo zdrava pokretacha. Hdel je tesko komentirat jer ovo kaj se desava je abnormalno, vrlo nezdrava situacija koja ce potrajat vrlo kratko. Vrlo riskantna situacija koja ce se uskoro promjeniti. Ostavi jdpl jos mjesec dana pa ces bit pametniji, vjerujem da ce tad vec biti 200 tinjak kuna i vrlo vazna stvar, domace stanje i domaca kriza nece okrznuti ovu dionicu jer je okrenuta Americi, Kini i stanju na nekim drugim poljima. Definitivno nije dionica za daytrade….

premarket u crvenom, futuresi i europa isto, čini mi se da bi poslijepodne moglo uslijedit iskrcavanje


premarket u crvenom, futuresi i europa isto, čini mi se da bi poslijepodne moglo uslijedit iskrcavanje

Ako je gledati po prometu več sad je u tijeku iskrcaj,tj.ukrcaj…po onoj "il’ je čaša poluprazna ili polupuna".. sve ovosi jeli netko optimist ili pesimist..

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

New Report

Close