JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

doći će na naplatu FI, na prvi zeleni dan. ne se bojte.

I'LL BE BACK

Izvjesce je i prosli kvartal bilo jako dobro..
To sto neki neznaju razliku izmedju cashflowa i dobiti njihova stvar.
Sve vise se na burzi realno gledaju izvjesca i nema sumanutog kupovanja.

Uglavnom dobit kod JDPL mi nista ne znaci, nit ima utjecaja na dividendu dok se ovako revlozira imovina niti na free cashflow.

Sta, maknuti ce mortizaciju jer su sada brodovi po nizoj cijeni i imati vece pozitivne tecajne razlike.
Isto kao i prosli kvartal…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Lopina

Ma nisam pesimist. Recimo da realno gledam na neke stvari a ne euforično kao pojedinci. Najavljuju pozitivno izvješće . A i +2kune je pozitivno.
Nemamo druge nego sačekati. Uzalud diskutirat o tome,nit ne želim s tim razbijat glavu..
Kad dođe vrime za gori. Ići će ona s izvješćem il bez njega.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Blueman, apsolutno se slažem sa tobom i napomenuo sam na GFI da je izvješće jedno od najjačih na burzi. A ono što mnogi ne znaju i ne žele znati je da JDPL ima jači povrat na kapital od ATPL iz redovnog poslovanja (prijevoza roba) iako ima kraću polugu (sigurniju bilancu) i to otkad pratim brodare. Jako me zanima cash flow za 1Q. A cijela priča, uz uključene i negativne konotacije, u odnosu na cijenu dionice je IMHO je totalni value bet.

I'LL BE BACK

Dosta je zagonetki,osobno nemam nista protiv dionice,ali morate odluciti jesteli dugorocni investitori ili trejdate,i tu je sva kvaka,jer sad se zauzimaju pozicije za buducnost,a ovaj brodar ce jednog dana i u privatizaciju,kupijo sam po 109 i prodo po 132,ako bi pala ispod 120,najvjerovatnije cu uzeti,i ovi sto su placali po 130+ nemorate prodavat svoje dionice kao da ce potop,potop je bijo i nema ga vise,svjedno vam jeli pala na 120 ili 110,oporavak sljedi na svim dionicama dugorocno.


Dosta je zagonetki,osobno nemam nista protiv dionice,ali morate odluciti jesteli dugorocni investitori ili trejdate,i tu je sva kvaka,jer sad se zauzimaju pozicije za buducnost,a ovaj brodar ce jednog dana i u privatizaciju,kupijo sam po 109 i prodo po 132,ako bi pala ispod 120,najvjerovatnije cu uzeti,i ovi sto su placali po 130+ nemorate prodavat svoje dionice kao da ce potop,potop je bijo i nema ga vise,svjedno vam jeli pala na 120 ili 110,oporavak sljedi na svim dionicama dugorocno.

Stvar je samo u tome što smo svi durogočni investitori koji bi htjeli kratkoročno profitirati. 🙂

ATPL loše loše .. zani me šta će nam donest JDPL??

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

donest će puno dobrog

ako bude kao što se nagađa ,mogli bi i preko 150

sad dijele ovi jedinice koji su jučer prodavali ,prošlo je vrijeme trejda .Sad se dionica drži na duge staze


ako bude kao što se nagađa ,mogli bi i preko 150

Naravno da ce i preko 150 ali brale daj vremenski okvir.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

kad će to izvješće?

New Report

Close