JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


bit će zanimljivo nakon izviješća

Samo ukoliko bude pozitivan i trend u trenutku objave,naravno uz povoljno izvješće,inace…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(



bit će zanimljivo nakon izviješća

Samo ukoliko bude pozitivan i trend u trenutku objave,naravno uz povoljno izvješće,inace…
[/quote]

čini mi se da se trend upravo okreće a često se znalo dogoditi da burza reagira suprotno od izvješća. onda idu objašnjenja tipa kupuje se budućnost i sl.

BDI +79, ili +3.5%

jdpl -3,79%

dobro doši na zse




bit će zanimljivo nakon izviješća

Samo ukoliko bude pozitivan i trend u trenutku objave,naravno uz povoljno izvješće,inace…
[/quote]

čini mi se da se trend upravo okreće a često se znalo dogoditi da burza reagira suprotno od izvješća. onda idu objašnjenja tipa kupuje se budućnost i sl.
[/quote]
Negativan današnji finiš je potaknuo investitore na rasprodaju i većina koji imaju strah od eventualnog lošeg
izvješća je panično rasprodavala.zvrsna prilika za najjeftiniji ulaz zadnjih dana.
Pozitivno izvješće bi moglo znaćajno utjecati na rast ove dionice jer su se ti nesigurni istresli.
Ipak puno nas ćeka izvješće i namjerava skupljer prodati na temelju pozitivnog izvješća.A vrapci
na krovovima već cvrkuću da je izvješće dobro i moglo bi nas biti puno koji bi htjeli kapitalizirati
dobit,pa rasta ne mora ni biti.Obrnuto očekivanje kod ATPL.
Mogli bi se svi skupa razočarati.Ali i to je dio ovog posla.

Ma nema tu nikakve koristi od izvješća ako dođe u krivi moment.
Pod to smatram, trenutni pad svjetskih indeksa.
Ako crobi ide dole ide i jdpl bilo izvješće pozitivno il negativno.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Optimist 1
Više bi ti odgovaralo ime Pesimist 1.
Ako bude dobar sentiment pozitivno izvješće dodatno diže letvicu i rast je veći od prosjeka.
A ako je sentiment loš,dobro izvješće djeluje kao amortizer manjeg pada.Volim biti u dionici koja
me iznenadi dobrim izvešćem,kao što je napravila LPLH.
Ne treba zanemariti ni to da je JDPL bio jedini brodar koji je u prvom kvartalu 2008.ostvario gubitak.
Poslovanje sa dobiti,iako se o tome priča,bi bilo veliko iznenađenje za 1Q2009.

Nadam se da nećeš mjenjati ime.
Samo sam se šalio!

Izvori kazu doduse nesluzbeno da je izvjesce pozitivno ako ga teta i barba ne dotjeraju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Izvori kazu doduse nesluzbeno da je izvjesce pozitivno ako ga teta i barba ne dotjeraju.

Zanima me cash flow.. ako bude dobar .. to je dobar znak
[thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


A vrapci na krovovima već cvrkuću da je izvješće dobro i moglo bi nas biti puno koji bi htjeli kapitalizirati dobit,pa rasta ne mora ni biti.Obrnuto očekivanje kod ATPL.
Mogli bi se svi skupa razočarati.Ali i to je dio ovog posla.

Ja se, primjerice sjecam nikad boljeg u povijesti izvjesca na 3Q prosle godine od ATPL pa to nekak nije pomoglo da se pad zaustavi. Samo zato sto je bio krivi timing.



A vrapci na krovovima već cvrkuću da je izvješće dobro i moglo bi nas biti puno koji bi htjeli kapitalizirati dobit,pa rasta ne mora ni biti.Obrnuto očekivanje kod ATPL.
Mogli bi se svi skupa razočarati.Ali i to je dio ovog posla.

Ja se, primjerice sjecam nikad boljeg u povijesti izvjesca na 3Q prosle godine od ATPL pa to nekak nije pomoglo da se pad zaustavi. Samo zato sto je bio krivi timing.
[/quote]
alien kolega nemoj uzimati za isto korekciju i propadanje trzista,sentiment tad i sad je puno drugaciji a bome i razlika u cijenama… tad se ova dionica trzila po oko razine NAVa sad je daleko ispod te razine…tak da…..ne kazem da ce je lansirati ili nesto slicno FI, nije mi ni bitno samo sam htio napomenuti neke razlike…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



A vrapci na krovovima već cvrkuću da je izvješće dobro i moglo bi nas biti puno koji bi htjeli kapitalizirati dobit,pa rasta ne mora ni biti.Obrnuto očekivanje kod ATPL.
Mogli bi se svi skupa razočarati.Ali i to je dio ovog posla.

Ja se, primjerice sjecam nikad boljeg u povijesti izvjesca na 3Q prosle godine od ATPL pa to nekak nije pomoglo da se pad zaustavi. Samo zato sto je bio krivi timing.
[/quote]
Tada izvješća nisu bila niti bitna jer su prikazivala stanje prije recesije, sada su puno bitnija jer pokazuju kako se firma posluje kroz recesiju. Dobar ili loš rezultat iz redovitog poslovanja pravi razliku između dobrih ulaganja i loših.

New Report

Close