JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bravo žuti brz si ko munja [thumbsup]

KUPNJE 8.195 PRODAJE 8.737
oće li to + blokadica danas [lol]

jel ovdje u tijeku ukrcaj ili iskrcaj [wink]

Tech, da li mozda znas uvjete po koliko bi JDPL preuzeo sve brodove od Dohle-a na isteku sale and leaseback-a?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Tech, da li mozda znas uvjete po koliko bi JDPL preuzeo sve brodove od Dohle-a na isteku sale and leaseback-a?

Kad JDPL otplati leasing radi se aktualna procjena trzisne vrijednosti brodova. Ukoliko brodovi vrijede vise nego u momentu kad je leasing zakljucen, isplacuje se razlika PD. To je takozvani kapital gain. Sad je cijena brodova niska i bilo bi dobro zakljuciti leasing jer na racunu ima dovoljno novca da se to moze napraviti. Neznam da li Uprabva to razmatra ali pretpostavljam da su im kocnica dva preskupa supramaxa koje grade po suludim uvjetima za danasnje trziste.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

THNX, znam da im isticu 2011-2012 tako nekako ovisno o brodu pa sam nesto kalkulirao koliko je to cash outflowa za vlasnike dionica.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


o ne, blueman je unutra! [lol]

Ima mene od 420 pa na 550 pa na 600 pa prodao po 805 sve pa kupio opet po 570 po prodao po 320 i sada skupljam od 150.
Tako nekako…

Mislim da sale and lease back ugovori isticu ubrzo jer nemogu biti na duzi rok od 10 god. (mogu ali ti nitko nece dati).
Uzasno me zanima kako ce se to racunovodstveno prikazati.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ide luda kuća dalje i dalje.ima li ko (žuti) kakav info o bdi-u za danas


ide luda kuća dalje i dalje.ima li ko (žuti) kakav info o bdi-u za danas

A što ti vrijedi bdi, ako ode gore ode i jdp u blokadu,i to je to za danas.
Nego mi se čini da se netko postavio na ovih 9,9% pred blokadu,i fino rasprodaje. za korekciju.
Ja odobno nemam hrabrosti kupovati na ovim razinama, ne jdpl nego općenito.
Svaka čast onome tko kupi,ako ovo ode još gore bez korekcije.

idući tjedan će bit bolje...

[/quote]

A što ti vrijedi bdi, ako ode gore ode i jdp u blokadu,i to je to za danas.
Nego mi se čini da se netko postavio na ovih 9,9% pred blokadu,i fino rasprodaje. za korekciju.
Ja odobno nemam hrabrosti kupovati na ovim razinama, ne jdpl nego općenito.
Svaka čast onome tko kupi,ako ovo ode još gore bez korekcije.

[/quote]

ide to barem do 150
[thumbsup]

e kad bi čovjek znao da li će biti uopće brzo korekcija

Prodao cijeli Jdpl.
Prosječna cijena 97,42.
Vidimo se dečki opet kad dođe na 100. [sealed]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

New Report

Close