JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S obzirom da sam smetnuo s uma činjenicu da su brodari oslobođeni poreza, ovakvo izvješće ima smisla, jer ionako ničemu ne služi osim mlaćenju prazne slame, pa je tim i jasnije kako je prošlo reviziju. [lol]
U svakom slučaju dobro posluju (bolje od ostalih brodara), a to što će svakih tri mjeseca pretumbavati vrijednost imovine samo je dokaz da je nekome u računovodstvu jako dosadno, pa radi ono što nebi trebao. [lol]

Druga je opcija da su fingirali gubitak kako bi izbjegli plaćanje poreza u slučaju buduće prodaje brodova ili imovine, ako uopće i za to plaćaju porez. Svejedno što je, izvješće nema nikakvog smisla što se vidi i po (ne)reakciji burze.

Vidim da se mnogi slažu da je u najmanju ruku čudno zadnje FI JDPL.

Ponovit ću da ne želim ulaziti u dublje analize iz više razloga, a jedan od njih je da postoje ljudi koji taj posao rade za novac i koji će vam sve to objasniti, kao i što možete dobiti ako bi vam država danas prodala sve svoje dionice po ovoj cijeni.

Zašto je izvješće takvo kakvo je, možete potražiti odgovore kad postaviti jedno pitanje koje su Rimnjani postavljali kad ne bi znali sve odgovore.

To pitanje glasi : " Qui bono "

Periculum in mora.

ma dio, kad ovi naši brodari i ne bi bili oslobođeni od tog poreza, jadroplov bi ga s ovakvim rezultatom platio. nisu poreznici baš tak smotani. onaj dio koji je završio direktno u zadržanoj dobiti (oko 120 mil. kn, kad se odbije dobit iz 2007) bi se nadodao na ovaj minus od 44 mil kuna i porezna osnovica bi bila 76 mil kuna. na to bi se platio porez 20% odnosno oko 15 mil kn. nisam jedino siguran za ovih 94 mil kuna rashoda od vrijednosnih usklađenja da li bi se to izuzelo, pa porez bio još veći, ali vjerojatno ne bi, pa je to to.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

@Tech
kad si već povukao to pitanje prodaje … ajde onak hipotetski … kad bi imao novaca puuuno puuuno i kad bi ti netko ponudio da kupiš jadroplov, koju cijenu bi bio spreman platiti po dionici? evo, ne moraš ga čak niti uzeti da bi s njim brodario kroz krizu, nego čak možes danas kupiti, pa rasprodati svu imovinu u sljedećih par mjeseci i likvidirati firmu. koliko bi bio spreman dati po dionici?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

@ Tuna
Ne bjezim od odgovora ali treba malo promisliti. Zurim na poslovnu veceru pa ce mo to ostavit za sutra. Zaboravim li podsjeti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Aha proradilo. Zadovoljstvo mi je biti prvi forumas koji je i sluzbeno otkrio identitet. Ima jos zainteresiranih. Sta nas bude vise rasti ce i vrijednost odnosno vjerodostojnost rasprava na forumu. Dobro mi dosli u drustvo [smiley]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Pozdrav ljudi. Samo da se pohvalim kako sam danas postao dionicar najboljeg brodara u Hrvatskoj. Izasao iz DLKV i IGH i kupio ovu po meni vrlo vrlo perspektivnu dionicu. U razdoblju smo gdje će likvidnost tvrtki odigrati presudnu ulogu i zato sam pobjegao iz DLKV. Inace mi je posao vezan uz analizu financijskih izvještaja i stvarno ne bih nikada kupio nesto sto je fundamentalno na staklenim nogama. Financijsko izvješće za JDPL daje totalnu pogresnu sliku o stvarnom stanju tvrtke. Ljudi, pogledajte malo bilancu društva a ne samo račun dobiti i gubitka i sve će Vam biti jasno. I jedna jako bitna stavka koju inače tvrtke vole napuhavati kako bi iskazale sto manju dobit – AMORTIZACIJA. Pozdrav svima.

Unaprijed se ispricavam ako slucajno kasnije izadje jos koji report za neki od JDPL brodova. Trenutno je samo vidljivo za Trogir: [tongue] [lol]

TROGIR TCT 44,382 01 3-10/4 USD 16,000 DAILY

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Jadroplov ima zdravu bilancu i ako u drugoj polovici godine krene oporavak gospodarstva, vozarine će početi rasti. Rekord možda više nikad neće doseći, ali da če BDI preći 3000 bodova nema sumnje.
Profitabilnost brodara tada neće doći u pitanje, a cash koji imaju dati će im dodatnu zaradu jer nisu toliko opterećeni kamatama. Ovaj izvještaj se može tumačiti na više načina ali jedno je sigurno – sakrili su dobit. Što je tomu razlog? Možda prodaja. Država bi vrlo lako mogla objaviti natječaj, a jedini kupac bi mogla biti TNPL. U stvari kupila bi JDPL za 0 kuna, jer sumnjam da bi u ovoj situaciji ponudili više od 200,00 kuna, a brodovi bi im ostali gratis.


Unaprijed se ispricavam ako slucajno kasnije izadje jos koji report za neki od JDPL brodova. Trenutno je samo vidljivo za Trogir: [tongue] [lol]

TROGIR TCT 44,382 01 3-10/4 USD 16,000 DAILY


ne brini sakai čuvam leđa [thumbsup] [lol]

hahahahahhahahaahahhahahah
03.04
MOSOR
Ship Name MOSOR
DWT 42,584
Built 2001
Flag CRT
Draft 10,9870
TCT 42,584 01 9-11/4 USD 9,000 DAILY VIA WC INDIA

[lol] [lol] [lol]

Naravoucenije: nikada previse opreznosti [tongue]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close