JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako to da ne vjeruješ u brodare—u banani su—–a veruješ u luke (LKPC) koji bi trebali živjeti od brodova. Nije li to malo paradoksalno.

Pogledaj malo dalje od vrha cipela. Stanje u pomorstvu nije moj drive za ulazak u ovu dionicu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@ Tuna

Pa i nisam siguran. Ovde bi mogao preselit citav paket a kako bi cijena bila pogodovana nista od rasta. Sa novim lisicama dionicari se bas i nebi osladili.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Kako to da ne vjeruješ u brodare—u banani su—–a veruješ u luke (LKPC) koji bi trebali živjeti od brodova. Nije li to malo paradoksalno.

Pogledaj malo dalje od vrha cipela. Stanje u pomorstvu nije moj drive za ulazak u ovu dionicu.
[/quote]

[lol] [lol]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Moram se slozit s ovim, izvjesce stvarno nije lose. Amortizaciju su povecali za 37 mil kuna, a vrijednosno uskladjenje imovine za 93 mil. Dakle, radi se o trosku, ali ne i o izdatku. Pa cash pozicija se povecala za 94 mil kuna (sad iznosi cca 200 kn po dionici). Drustvo je ostvarilo operativnu dobit, pa cak i u 4. kvartalu (o trendovima u 2009. ne raspravljam, vidjet cemo sto ce biti).
Jedini motiv za ovakvo izvjesce (vec je netko to spomenuo) je u neplacanju poreza na dobit, to mi jedino logicno izgleda.


Moram se slozit s ovim, izvjesce stvarno nije lose. Amortizaciju su povecali za 37 mil kuna, a vrijednosno uskladjenje imovine za 93 mil. Dakle, radi se o trosku, ali ne i o izdatku. Pa cash pozicija se povecala za 94 mil kuna (sad iznosi cca 200 kn po dionici). Drustvo je ostvarilo operativnu dobit, pa cak i u 4. kvartalu (o trendovima u 2009. ne raspravljam, vidjet cemo sto ce biti).
Jedini motiv za ovakvo izvjesce (vec je netko to spomenuo) je u neplacanju poreza na dobit, to mi jedino logicno izgleda.

Jok sjedi 1. Kakav porez na dobit?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Moram se slozit s ovim, izvjesce stvarno nije lose. Amortizaciju su povecali za 37 mil kuna, a vrijednosno uskladjenje imovine za 93 mil. Dakle, radi se o trosku, ali ne i o izdatku.

[thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


…LKPL [smiley]

[lol] [lol] [lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



…LKPL [smiley]

[lol] [lol] [lol]
[/quote]



Moram se slozit s ovim, izvjesce stvarno nije lose. Amortizaciju su povecali za 37 mil kuna, a vrijednosno uskladjenje imovine za 93 mil. Dakle, radi se o trosku, ali ne i o izdatku. Pa cash pozicija se povecala za 94 mil kuna (sad iznosi cca 200 kn po dionici). Drustvo je ostvarilo operativnu dobit, pa cak i u 4. kvartalu (o trendovima u 2009. ne raspravljam, vidjet cemo sto ce biti).
Jedini motiv za ovakvo izvjesce (vec je netko to spomenuo) je u neplacanju poreza na dobit, to mi jedino logicno izgleda.

Jok sjedi 1. Kakav porez na dobit?
[/quote]
Kako kakav porez na dobit? Nema dobiti – nema poreza.
A teorija o tome da se ovim izvjescem firma "sminka" za potencijalnu prodaju mi bas ne drzi vodu.
Svako tko se iti malo kuzi u stvari ce pogledati kakav je EBITDA tvrtke, a ne kategoriju neto dobiti.
Nastavno na ovo, mislim da je koncept TFI-POD-a kao izvjesca potpuno promasen (kako bi rekao punoljetni IS) – poglavito mislim na racun dobiti i gubitka – iz njega se na prvi pogled tesko moze ista iscitati.
Trebalo bi biti:
Redovni prihodi
+ Izvanredni prihodi
– Varijabilni direktni trošak
– Fiksni direktni trošak
A nakon toga:
– SGA (Sales, General & Administrative cost) ilitiga Opći i administrativni troškovi
Te dolazimo do velicine koja se zove EBITDA……

jesam li sad barem dvojku zasluzio ? 🙂

brodari u međunarodnoj plovidbi su oslobođen plaćanja poreza na dobit.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


brodari u međunarodnoj plovidbi su oslobođen plaćanja poreza na dobit.

ne bih rekao da su oslobođeni nego ga vjerojatno plaćaju u zemlji u kojoj dobit ostvaruju pa se primjenjuje odluka o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Nisam 100 % siguran za ovo ali ću provjeriti jer i mene to zanima.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

U pravu si..lapsus.
Ali vratimo se na ono sto je tvrka radila, a to po mom sudu nije lose kao sto je prikazano kroz velicinu neto dobiti.


jesam li sad barem dvojku zasluzio ? 🙂

Ma joke evo tebi i stotke ali koliko ja znam brodari su oslobodjeni poreza. Doduse ne pratim legislativu i neznam da li se nesto mjenjalo. Jedan nas kolega znalac (dosta mu je reklame[wink] )mi je na PM malo objasnio visoku stopu amortizacije . Sta se tice cudnih radnji i prodaja tu smo eksperti. Pogledaj kako Ina brine o ekologiji. Postavlja se iznad drzavnih zakona koji kazu da tankeri stariji od 20 godina ne mogu plovit nasim vodama. Ina ekoloski osvjestena spusta granicu na 14 godina. Zasto bas na 14 pitamo se. Zato sta Marasovi tankeri imaji 15 a Jezic ima nove. E sad otkud Marasu i Jezicu tankeri pitanje je za neku drugu pricu. I zato kad kazem da se mozda mlada sminkala ne odbijaj to apriori. Mi smo Alisina zemlja cudesa.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close