JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja bome jesam kupio danas na 113, spustio sam ulaz na cca 120, kontam da će sad otići na 100 pa da spustim ulaz na 115, onda još dolje na recimo 80 pa da spustim ulaz na 100, a onda mogu prodati po 50 sa minimalnim gubitkom [lol]

I ja sam nešto po 113.x ali se nadam da ipak neće po toj matematici ići dalje.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

[sealed]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Evo vam jdpl ispod 100 kn a vi i dalje pljucajte po Techmanu.
Pozdrav Tech. [sealed]

Već sat i pol nitko nije kupio niti jednu dionicu.
Treba još malo pričekati pa će biti i po 90-ak kunića, ali i to je skupo s obzirom na iduće dane.
Čekam. [wink]


[sealed]

Poštovani gospodine Techman,

recite mi kako imate obraza i kako Vam nije neugodno svaki dan postati na temama o brodarima kad Vam brodari nisu interesantni.
Na što nam pokušavate ukazati da što prije prodamo?
Zar niste rekli da više nećete pisati i u koju svrhu služe Vaši postovi?

Vijesti o brodarskim kompanija možemo pronaći i bez Vas stoga molim Vas Vaše vrijeme pokušajte koristiti malo konstruktivnije jer nikakav razlog nemogu pronaći da shvatim svrhu Vašeg pisanja a ta je da se naslađujete jer pada ili želite kupiti što je jeftinije moguće a oba su ispod svakog nivoa.

Postanjem stranih brodara u pree-marketu prije nekoliko dana kada je značajno pao smatram rušenjem i ono malo kredibiliteta što je ostalo kod Vas.

Stoga znajte da u pisanju u brodarskom sektoru kredibiliteta sigurno više nemate.

Poštovanje gospon Techman!

ENTENTINIS TRGUJE SA 5 KUNA I ZATO DRUKA PREMA DOLE DA BI KUPIO I NEKU DRUGU DIONICU OSIM POUNJA!

Shipping Index Surge Signals Commodity Currency Gains (Update1)
Email | Print | A A A

By Ye Xie and Candice Zachariahs

Feb. 17 (Bloomberg) — Shipping costs have more than doubled this year, so it may be time to buy kroner, Aussies and loonies.

The 147 percent jump in ocean-transport prices is evidence that China’s $580 billion stimulus plan will lift raw materials, said Ihab Salib, who oversees $3 billion at Federated Investments Inc. in Pittsburgh. That would benefit countries exporting them, so Salib is “actively trading” Norway’s krone and Australian and Canadian dollars, nicknamed Aussies and loonies.

Salib and other currency traders have started using the Baltic Dry Index’s global gauge of raw-material shipping costs to help make such decisions. The index and the value of a basket of those three resource-rich countries’ currencies are increasingly moving in tandem — 96 percent of the time in the past year, up from 84 percent in the past decade, data compiled by Bloomberg show.

“Historically, the Baltic Dry Index is a good leading indicator for commodity prices,” said Salib, who declined to detail his investments. “Commodities are very depressed right now, and they offer good long-term value. Once they come back, these currencies should do well.”

The shipping gauge is a sign that China’s stimulus spending on housing, highways, airports and power grids will have impact beyond its borders. By Feb. 28, it will have spent 25 percent of its stimulus budget, Deutsche Bank AG said Jan. 20, predicting the country’s economy will grow at a 12 percent annual rate between the fourth and first quarter, after shrinking 2.3 percent between the third and fourth.

Eto danas smo u postotku pali manje od atpl-a, manji promet, ljudi čuvaju cijenu na razini preko 100.Nadam se da nećemo ispod tako brzo. Ako se ovi sa dividendama sjate na nas odosmo i mi majko dole! [wink]

Pozitivno je da je uglavnom ask šupalj i što vjerojatno ne bi trebalo puno da se vratimo iznad 120kn.

Ali još jedan ili dva ovakva dana na tržištu i eto ti cijene ispod 100kn… [bye]


Pozitivno je da je uglavnom ask šupalj i što vjerojatno ne bi trebalo puno da se vratimo iznad 120kn.

Ali još jedan ili dva ovakva dana na tržištu i eto ti cijene ispod 100kn… [bye]

To što je ask šupalj ništa ne znači, čak je puno bolje kad je na asku jaka prodaja. Obično veliki nalog na asku zna biti plašljivac, kad dionica treba ići ide gore. Za sada sve ide doli, pa tako i JDPL ali ovaj pad je samo igrica da bi jeftino kupovali oni što su prodavali na većim razinama.
Ja ću kupiti JDPL kad osjetim da je kraj ove korekcije i držati dok ne počmu priče o mogućoj privatizaciji. Siguran sam da će se moći tada prodati bar po 200 kn, i da će to biti još ove godine.

Techmane nabaci malo statistike, ako je za pratit amere možeš sutra na ćevape [cool]


To što je ask šupalj ništa ne znači, čak je puno bolje kad je na asku jaka prodaja. Obično veliki nalog na asku zna biti plašljivac, kad dionica treba ići ide gore. Za sada sve ide doli, pa tako i JDPL ali ovaj pad je samo igrica da bi jeftino kupovali oni što su prodavali na većim razinama.
Ja ću kupiti JDPL kad osjetim da je kraj ove korekcije i držati dok ne počmu priče o mogućoj privatizaciji. Siguran sam da će se moći tada prodati bar po 200 kn, i da će to biti još ove godine.

Kako bilo da bilo, danas nije bilo drastičnog lupanja po bidu kao na nekim drugim dionicama. Fundamentalno mislim da nitko ne može naći opravdanje za cijenu ispod 100kn, ali panika radi svoje, ako tržište nastavi dolje onda će i JDPL, iako vjerojatno sporije od mnogih drugih.

Ja isto kao i ti računam na privatizaciju ali pitanje je kada će to biti i po kojoj cijeni. Ako situacija na brodarskom tržištu u svijetu bude loša tada možda neće moći naći kupca ni po cijeni ispod 200kn.
Da je JDPL pri ovim cijenama sigurnija oklada od nekih drugih dionica, u to vjerujem. Ali ništa nije 100% sigurno tako da se i ovdje možemo nasukati.

New Report

Close