JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



evo i naši pokušavaju povoljnije doći do novogradnji, ko kaže da su nesposobni…
Jadroplov vs. Brodosplit: Ako škver ne snizi cijenu, nema posla

Vaš link

A ha !! čudno da ovo nitko ne komentira! a trenutno je ovo daleko najbitniji moment za JDPL (osim što supramaxi index i dalje raste). A pisao sam o ovome još davno prije kad su mnogi te dealove uzimali zdravo za gotovo. Baš me zanima kako će se završit ova škver- Papić kombinacija, ali kako vidimo za sad ide na bolje (za JDPL). Go Papinjo!! [thumbsup]
[/quote]
Pa meni to baš i ne izgleda kao dobra informacija. Osim što je potpisao nepovoljan ugovor iz kojeg se sad želi izvući još i kaže ‘….a posao ne možemo zatvoriti vlastitim sredstvima, jer toga novca nemamo…’, a pričalo se da leže na kešu.
Nekako mi se čini da je zbog toga jdpl jučer i potonuo za još par postotaka.




evo i naši pokušavaju povoljnije doći do novogradnji, ko kaže da su nesposobni…
Jadroplov vs. Brodosplit: Ako škver ne snizi cijenu, nema posla

Vaš link

A ha !! čudno da ovo nitko ne komentira! a trenutno je ovo daleko najbitniji moment za JDPL (osim što supramaxi index i dalje raste). A pisao sam o ovome još davno prije kad su mnogi te dealove uzimali zdravo za gotovo. Baš me zanima kako će se završit ova škver- Papić kombinacija, ali kako vidimo za sad ide na bolje (za JDPL). Go Papinjo!! [thumbsup]
[/quote]
Pa meni to baš i ne izgleda kao dobra informacija. Osim što je potpisao nepovoljan ugovor iz kojeg se sad želi izvući još i kaže ‘….a posao ne možemo zatvoriti vlastitim sredstvima, jer toga novca nemamo…’, a pričalo se da leže na kešu.
Nekako mi se čini da je zbog toga jdpl jučer i potonuo za još par postotaka.
[/quote]

ne slažem se s vama kolega. Ugovor je nepovoljan za JDPL,to znamo odavno i to nije ništa nova. Dva po 55 milja. Sad možeš iste kupiti po 2 X 30 milja. Papić pokušava spustit cijenu kako saznajemo iz članka.To je novi moment. I pozitivan je. Pa normalno da nemaju 110 milja dolara na računu, pa to nema ni ATPL, a 5X je veća po Mcapu. Ali zato imaju 50 milja [thumbsup] (JDPL) i nisu ludi utući sve u supramaxe već pokušavaju iz kreditne linije. Ne znam zašto mnogi imaju loše mišljenje o ovoj upravi. Ja mislim da jako dobro rade svojo poso s obzirom da su državnjak.

I'LL BE BACK

Meni se pak čini da su naši škverovi u banani tako da nemaju velikih manevarskih uvjeta glede ugovaranja bilo čega( dao bog posla) kao npr.kina koja može otkazati novogradnje a postojeće graditi po koliko-toliko ugovorenom (npr.atpl.).

Molio bih nekog vrsnog financijaša da mi pojasni na koji način se novci iz JDPL-a mogu izvući, a da mi to na burzi ne vidimo. Vidim da su "peglali" amortizaciju do maksimuma, ali to je samo fiktivni trošak. Pošto je tvrtka u državnom vlasništvu, a sa ovom vladom možemo sve očekivati ponajviše u akrobacijama sa kešom, koji im je mogući put u izvlačenju keša iz tvrtke? Kako da znamo kupuju li obveznice HR vlade ili nešto slično dubiozno? Koliko ja pratim imaju keša u vrijednosti cca 170 kn po dionici (bez zaduženja), ima li šanse i na koji načon da nam taj keš zdimi? Znam da mogu kupovati brodove od naših škverova da po višoj cijeni i tako rade uslugu kako državi tako i škverovima ali da li mislite da to stvarno rade (jer i to je jedan od načina da se lova izvuče iz tvtke). Općenoto stvarni mi treba second opinion o svemu tome.
Pomažite, hvala.

mah, mislim da si krivo shvatio tu rečenicu. originalni plan je bio da se te dve novogradnje financiraju dio svojim kešom (oko 70%) a dio kreditom (oko 30%). u članku kaže da ih niti jedna banka sada više neće pratiti s kreditom kad bi išli s originalnim cijenama novogradnji, a sami ne mogu pokriti te cijene 100%. dakle, novac koji imaju imaju i dalje, ali to nije dovoljno za cijeli iznos (nije niti bilo planirano).

problematične su ove stvari:

(Papić) Priznaje da su pri ugovaranju posla pristali na dosta visoku cijenu, no nitko ih nije prisilio.
ovako se to radi u državnim firmama valjda. ili su ih ipak pritisnuli. ne poznam Papića pa ne mogu suditi – za sad sam skloniji tome da su ih pritisnuli. ipak su i jadroplov i brodosplit državne firme i lokalni splitski gazde vjerojatno vode te sve poslove.

Jadroplov je, tvrdi Papić, spreman na dogovor koji bi bio prihvatljiv za obje strane. Konkretno, traže 15-postotno smanjenje ugovorenih cijena, što je još uvijek znatno iznad tržišnih
Papić kaže dase danas ti brodovi mogu nabaviti za 30, a on bi ih platio 52,5 minus 15%, znači 44,5 a to je i dalje 50% skuplje od 30.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Papić kaže dase danas ti brodovi mogu nabaviti za 30, a on bi ih platio 52,5 minus 15%, znači 44,5 a to je i dalje 50% skuplje od 30.

Je Tuna,ali ipak 15-ak milja doloresa manje. Meni je to bolje. nije skroz bolje, ali je bolje. I razmišlja se u dobrom pravcu.. i kažem.. tko zna kako će to završiti. Možda još bolje. Jebiga ja sam optimist [embarass]

I'LL BE BACK

ma definitivno je bolje 44 nego 52. nekak će se dogovorit.
30 je vjerojatno nerealno jer bi za to morao razvrgnuti postojeći ugovor i ostaviti polog ili što već, pa tek onda ići po taj od 30 – a to onda opet više nije 30 nego 30 + izgubljeni polog. (e jesam ga … [lol] )

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Molio bih nekog vrsnog financijaša da mi pojasni na koji način se novci iz JDPL-a mogu izvući, a da mi to na burzi ne vidimo. Vidim da su "peglali" amortizaciju do maksimuma, ali to je samo fiktivni trošak. Pošto je tvrtka u državnom vlasništvu, a sa ovom vladom možemo sve očekivati ponajviše u akrobacijama sa kešom, koji im je mogući put u izvlačenju keša iz tvrtke? Kako da znamo kupuju li obveznice HR vlade ili nešto slično dubiozno? Koliko ja pratim imaju keša u vrijednosti cca 170 kn po dionici (bez zaduženja), ima li šanse i na koji načon da nam taj keš zdimi? Znam da mogu kupovati brodove od naših škverova da po višoj cijeni i tako rade uslugu kako državi tako i škverovima ali da li mislite da to stvarno rade (jer i to je jedan od načina da se lova izvuče iz tvtke). Općenoto stvarni mi treba second opinion o svemu tome.
Pomažite, hvala.

Probat ću objasnit kako ja vidim stanje stvari:da bi zaobišli EU daje se subvencija brodaru koji će graditi brod kod nas.Tako su mislim i ugovoreni brodovi za 3Maj(atpl i ulpl).Jdpl je izvan toga jer je ranije ugovorio gradnje ali traži dio tog novca pošto nema kreditiranja.Odatle i hrabrost nastupa jdpl-a jer svi znaju da ima keša samo ga treba znati izvući.Pošto država nema sredstva za to zavrtiti u pomoć dolazi II stup. Ako sam imalo u pravu ubrzo ćemo vidjeti rezultate.



evo i naši pokušavaju povoljnije doći do novogradnji, ko kaže da su nesposobni…
Jadroplov vs. Brodosplit: Ako škver ne snizi cijenu, nema posla

Vaš link

A ha !! čudno da ovo nitko ne komentira! a trenutno je ovo daleko najbitniji moment za JDPL (osim što supramaxi index i dalje raste). A pisao sam o ovome još davno prije kad su mnogi te dealove uzimali zdravo za gotovo. Baš me zanima kako će se završit ova škver- Papić kombinacija, ali kako vidimo za sad ide na bolje (za JDPL). Go Papinjo!! [thumbsup]
[/quote]

From Lloyds List [sealed]

Supramax and handymax rates in the frame for a fall

petak 13 veljace 2009

THE end of a capesize-driven rates rally for bulk carriers is expected to soon trickle down to supramax and handymax vessels, writes Michelle Wiese Bockmann.

Sentiment has turned in the paper market, with freight derivatives brokers reporting a 28% fall in the value of second quarter supramax contracts over the last four days.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


evo i naši pokušavaju povoljnije doći do novogradnji, ko kaže da su nesposobni…
Jadroplov vs. Brodosplit: Ako škver ne snizi cijenu, nema posla

Vaš link

Bilo bi dobro da Sanader to riješi. [proud] [lol]

P/B=0,13 Jako zanimljiv podatak!
Po toj logici i stečaj bi nam svima donio 6 puta više novaca nego sad što vrijedi na burzi!



evo i naši pokušavaju povoljnije doći do novogradnji, ko kaže da su nesposobni…
Jadroplov vs. Brodosplit: Ako škver ne snizi cijenu, nema posla

Vaš link

Bilo bi dobro da Sanader to riješi. [proud] [lol]
[/quote]

Evo Sanaders riješio! [lol]
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/42095/Default.aspx

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close