JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Znači li oporavak cijena vozarina skori oporavak gospodarstva? Vjerojatno. Naime, porast BDI je statistički dokazano (treba promatrati koeficijent uvjetovane lagged correlation koji vodi računa o autoregresivnosti i heteroskedastičnosti jer je običan koeficijent korelacije za analizu BDI brodarskog sektora beskoristan) na bazi povijesnih podataka s visokom pouzdanosti prethodnica rasta cijena dionica.

Kolega, moze link na taj statisticki dokaz? I ako moze na tu metodu "uvjetovana lagged correlation"?
Unaprijed hvala!
[/quote]

5 prosinca BDI 663 boda pa računajte

A što se tiče metode "uvjetovana lagged correlation" imate toga brdo na netu pa pročitajte.

[sealed]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Grade li se Novogradnje u Splitu ili ne, ima li neko pravu informaciju?

Pogledajte FFa na Platou. Dnevni skok od preko 15 %. Mogao bi BDI danas opet preko 10 %.
Cijena brodara uopće ne reagira na BDI. Previše je štopera na prodaji.

Čuo sam opet priču da je Atpl zainteresirana za JDPL .Navodno prava vrijednost JDPL je u pomorcima , a to je u ATPL problem . Država ima ukupno 1.189.691 dionica x 135 kn = 160 mil kuna. Što ATPL ima na računu i nije joj problem platiti . To je 72,68 % firme koja ima 14 brodova i 350 pomoraca. 1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun


Grade li se Novogradnje u Splitu ili ne, ima li neko pravu informaciju?

Graditi će se prvi od dva tankera. Od drugog su odustali.
Priča se o tome da Alantska preuzima Jadroplov, a kako su oni već zamijenili bulkere za tankere tako im ovaj drugi predviđen za Jadroplov ne treba.

Happy? [wink]

Nije 160 mil vengo 210 mil kuna. HAPPY?


Čuo sam opet priču da je Atpl zainteresirana za JDPL .Navodno prava vrijednost JDPL je u pomorcima , a to je u ATPL problem . Država ima ukupno 1.189.691 dionica x 135 kn = 160 mil kuna. Što ATPL ima na računu i nije joj problem platiti . To je 72,68 % firme koja ima 14 brodova i 350 pomoraca. 1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun

Ček, mislite da će država dati za manje nego što imaju na računu. Pa to bi bio poklon (i ovako je poklon ispod BV)?

Možda će biti kratkog daha ali ide i dalje prema gore.

Baltic Indices 09/02/2009
BDI 1815 (+173)
BCI 3344 (+345)
BPI 1373 (+122)
BSI 948 (+94)
BHSI 423 (+19)

Ne baš, koliko znam predviđena je gradnja dvaju bulkera a ne tankera.

Kažu u narodu "u svakoj laži pola istine". Tako i kod mene. Što je istina, procijeni sam….. [thumbsup]

sumnjam da ukoliko dr.Ivo stavi Jadroplov na bubanj da će se prodati 200 milja kuna. ej ljudi pa to je samo 40 milja dolara, pa sami brodovi vrijede više, novi vlasnik može likvidirati kompaniju i samo brodove da proda i u plusu je u odnosu na ono što je platio. nemojmo pričati besmislice.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close