JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 27.705 1,69 Skrb. račun
5. PBZ D.D. 23.476 1,43 Skrb. račun +2.173
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D./PICTET ET CIE 15.700 0,96 Skrb. račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 13.791 0,84 Skrb. račun -5.996
8. HPB D.D. 11.532 0,70 Skrb. račun +50
9. JADROPLOV D. D. 10.011 0,61 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 9.642 0,59 Skrb. račun NEW
Ukupno: 79,52

kao sto smo i pretpostavljali izlaze HPBovi fondovi. kao iz mnogih drugih dionica. katastrofa. ako se dobro sjecam u JDPL su poceli ulaziti pocetkom 10/2007 i tada su ga placali od 650 do 800 kn. koji luzeri…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Majko mila koje debilčine. Jadna li majka tko im pare dade. Fondovsko samoubojstvo na djelu. Zamisli majstore, kupili na ATH i prodaju po najnižim cijenama u nazad 4 do 5 godina. Vrhunski prinos, nema šta…

I'LL BE BACK

Majstori nema šta kupiti 770-830 i ulupat unutra cca 45 miliona i onda laganini pušavela van po 136,98 sa 2 miliona.Onako pravo muški.

Ajmo dežurni..

LEAVE THE WORLD BEHINED


Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 27.705 1,69 Skrb. račun
5. PBZ D.D. 23.476 1,43 Skrb. račun +2.173
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D./PICTET ET CIE 15.700 0,96 Skrb. račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 13.791 0,84 Skrb. račun -5.996
8. HPB D.D. 11.532 0,70 Skrb. račun +50
9. JADROPLOV D. D. 10.011 0,61 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 9.642 0,59 Skrb. račun NEW
Ukupno: 79,52

kao sto smo i pretpostavljali izlaze HPBovi fondovi. kao iz mnogih drugih dionica. katastrofa. ako se dobro sjecam u JDPL su poceli ulaziti pocetkom 10/2007 i tada su ga placali od 650 do 800 kn. koji luzeri…


Zanimljivo je to a i zašto baš sada prodaju.
Ja bih savjetovao oprez bez obzira što sam i sam u velikom pušingu.
Jer kad god je netko veliki izlazio išli smo dolje.
Sjetite se samo flokija koji je dobar dio iskrcao od 650-720.A i sječam se onih fantomskih naloga po 666,66.Pa i na 220 je se iskrcavalo krvnički i na 350–sjetite se dogovorene transakcije od 10000 kom.
Možda se kratkoročno i odbijemo ali kažem oprez ne izlazi tako velika količina bezveze.
Gledajte to malo zdravoseljački.Ja da sada znam ono što znam nebi bio minus 60%.
Pozdrav i ugodna večer.


Majko mila koje debilčine. Jadna li majka tko im pare dade. Fondovsko samoubojstvo na djelu. Zamisli majstore, kupili na ATH i prodaju po najnižim cijenama u nazad 4 do 5 godina. Vrhunski prinos, nema šta…

kolega, ovo je stvarno za 100-tku (i sasku )
a njima da mogu dao bi’ -100
eto kako se nemilosrdno baca na koljena i one koji ”nešto” imaju i pretvara u one koji skoro ništa nemaju.


Zanimljivo je to a i zašto baš sada prodaju.
Ja bih savjetovao oprez bez obzira što sam i sam u velikom pušingu.
Jer kad god je netko veliki izlazio išli smo dolje.
Sjetite se samo flokija koji je dobar dio iskrcao od 650-720.A i sječam se onih fantomskih naloga po 666,66.Pa i na 220 je se iskrcavalo krvnički i na 350–sjetite se dogovorene transakcije od 10000 kom.
Možda se kratkoročno i odbijemo ali kažem oprez ne izlazi tako velika količina bezveze.
Gledajte to malo zdravoseljački.Ja da sada znam ono što znam nebi bio minus 60%.
Pozdrav i ugodna večer.

Oprez sigurno nikad nije na odmet.Ipak , ponašanje HPB fondova možda i nije tako racionalno kao što ti se čini.
U lipnju je 8 njihovih dioničkih i mješovitih fondova (računam i PP) imalo vrijednost neto imovine od oko 760 mil kn.U rujnu je to palo na 540 , a u studenom na oko 300 (više od toga je u rujnu imao HPB Global sam!) .
Znači , postigli su tempo od "minus-sto-i-nešto" mjesečno. Nema još puno prostora , a imovina polovice tih fondova je u ovom trenutku sigurno ispod 10 mil kn. Pošto nije vjerojatno da će ulagatelji sad nahrupiti , nego baš suprotno , očito će biti potrebno donijeti odluke o spajanju ili gašenju.Ovo je samo uvod.
A kad smo već kod zdravoseljačkog razmišljanja : netko je ipak kupio velike količine dionica po cijeni koja je niža od vrijednosti casha na računu !


Zanimljivo je to a i zašto baš sada prodaju.
[/quote]

možda oni i nisu luzeri……lako je tuđim qurcem mlatiti gloginje…….
a šta ako su kupovali na 750-800 za fond, a prodavali svoje vlastite dinice….
isto tako …a što ako se sada postave na kupnju pa prosipaju dionice od fonda……..??

kao da do sada nije bilo takvih slučajeva, akoga je HANFA ulobila ? NIKOGA::::::::

zar je problem malo pročešljati stanje nekih fond menadžera i njihovih bližnjih u SDA, možda bi se i vidilo dosta zanimljivih stvari…….
zato nemojmo govoriti da su luzeri, ja mislim da oni dobro znaju što rade….. [proud]



Zanimljivo je to a i zašto baš sada prodaju.
Ja bih savjetovao oprez bez obzira što sam i sam u velikom pušingu.
Jer kad god je netko veliki izlazio išli smo dolje.
Sjetite se samo flokija koji je dobar dio iskrcao od 650-720.A i sječam se onih fantomskih naloga po 666,66.Pa i na 220 je se iskrcavalo krvnički i na 350–sjetite se dogovorene transakcije od 10000 kom.
Možda se kratkoročno i odbijemo ali kažem oprez ne izlazi tako velika količina bezveze.
Gledajte to malo zdravoseljački.Ja da sada znam ono što znam nebi bio minus 60%.
Pozdrav i ugodna večer.

Oprez sigurno nikad nije na odmet.Ipak , ponašanje HPB fondova možda i nije tako racionalno kao što ti se čini.
U lipnju je 8 njihovih dioničkih i mješovitih fondova (računam i PP) imalo vrijednost neto imovine od oko 760 mil kn.U rujnu je to palo na 540 , a u studenom na oko 300 (više od toga je u rujnu imao HPB Global sam!) .
Znači , postigli su tempo od "minus-sto-i-nešto" mjesečno. Nema još puno prostora , a imovina polovice tih fondova je u ovom trenutku sigurno ispod 10 mil kn. Pošto nije vjerojatno da će ulagatelji sad nahrupiti , nego baš suprotno , očito će biti potrebno donijeti odluke o spajanju ili gašenju.Ovo je samo uvod.
A kad smo već kod zdravoseljačkog razmišljanja : netko je ipak kupio velike količine dionica po cijeni koja je niža od vrijednosti casha na računu !
[/quote]
Slažem se a ja bez obzira na sve nadokupio još po 146,10 .

svaka čast kolega .. tako će i ostali imaoci profitirati ..

btw ima jedna stvar koja je gora od gubitka a to je žal za propuštenim profitom

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


svaka čast kolega .. tako će i ostali imaoci profitirati ..

btw ima jedna stvar koja je gora od gubitka a to je žal za propuštenim profitom




Zanimljivo je to a i zašto baš sada prodaju.
Ja bih savjetovao oprez bez obzira što sam i sam u velikom pušingu.
Jer kad god je netko veliki izlazio išli smo dolje.
Sjetite se samo flokija koji je dobar dio iskrcao od 650-720.A i sječam se onih fantomskih naloga po 666,66.Pa i na 220 je se iskrcavalo krvnički i na 350–sjetite se dogovorene transakcije od 10000 kom.
Možda se kratkoročno i odbijemo ali kažem oprez ne izlazi tako velika količina bezveze.
Gledajte to malo zdravoseljački.Ja da sada znam ono što znam nebi bio minus 60%.
Pozdrav i ugodna večer.

Oprez sigurno nikad nije na odmet.Ipak , ponašanje HPB fondova možda i nije tako racionalno kao što ti se čini.
U lipnju je 8 njihovih dioničkih i mješovitih fondova (računam i PP) imalo vrijednost neto imovine od oko 760 mil kn.U rujnu je to palo na 540 , a u studenom na oko 300 (više od toga je u rujnu imao HPB Global sam!) .
Znači , postigli su tempo od "minus-sto-i-nešto" mjesečno. Nema još puno prostora , a imovina polovice tih fondova je u ovom trenutku sigurno ispod 10 mil kn. Pošto nije vjerojatno da će ulagatelji sad nahrupiti , nego baš suprotno , očito će biti potrebno donijeti odluke o spajanju ili gašenju.Ovo je samo uvod.
A kad smo već kod zdravoseljačkog razmišljanja : netko je ipak kupio velike količine dionica po cijeni koja je niža od vrijednosti casha na računu !
[/quote]
bitan je sentiment ! [rolleyes]
jučer i danas je + a sutra već može biti – a ti pogađaj i uglavnom ćeš pogriješiti…

Pozdrav svim dragim kolegama.

Prije par dana sam napisao u svom postu kako sam dokupio još nešto ovih dionica.Sada čitam kako je to isto napravio cijenjeni kolega"Špancir" ( mnogo bolji poznavatelj burzovnih ne-prilika od mene).
Lijepi se promet danas ostvario sa ovom dionicom.Vjerovatno opet " iskrcaje" svoje dionice HPB ( što znači da državi fali novaca )Što će tek biti kad se dogodine krene u najprije djelomičnu rasprodaju državnih dionica ( tako to kod nas ) pa onda u TOTALNU.
Ako budem opet imao viška novca, nastavljam dokup.Ima tu i sentimenta..

srdačni pozdrav svima [smiley]

Ja sam dokupio jučer i danas, podrška na kupnji je strahovita i morao sam skidati s aska jer drugačije nije išlo. BDI i danas raste a kupnja nije dugo vremena bila ovako jaka. Završe li danas brodari na USA burzi u plusu, sutra bismo mogli u prvih pola sata trgovanja završiti u blokadi

Kupnja – JDPL-R-A
50 147.11
1.000 147.05
1.000 147.00
700 146.05
500 145.45

Prodaja – JDPL-R-A
898 150.00
70 151.48
40 152.00
11 158.00
60 158.80

Brodari su opet IN [thumbsup]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

New Report

Close