JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa jest, kupovo je i Aureus brdoooo JDPL po 600 kn, a nakon toga ga rasprodaje od 300 kn pa na dolje , ali nikako da sve iskrca kad nema kome

Jesi siguran da želi iskrcati po 150 kuna? Mislim…možda si u pravu, ali jesi siguran? Jel pratiš stanje ispod top 10 da bi znao da Aureus izlazi istom dinamikom? Ja ne znam, nemam info, ne pratim stanje ispod top 10, ali ono što vidim je da na JDPL nema prodaje uopće. Sve brabonjci neki. Kad neki fond izlazi onda napravi sranje od dionice. Pogledaj PTKM zadnjih tjedan dva. A možda čovjek čeka privatizaciju koja se MORA dogodit u sljedeće 4 godine, a to je srednjeročni horizont i na ovu cijenu bi mogao dati preko 100% prinosa. Pa mi nije jasno zašto itko pošto poto sad izlazuio iz JDPL. Ajd živio!

I'LL BE BACK

Ovdje upišite svoj komentar…

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

zbog čega razglabati! šuti i kupuj da te ne čuju [wink]

1000 ispod je loš posao,sada to izgleda nerealno ali kod brodara je moguće,čak mislim da je JDPL bolji IZBOR od ATPL.

strvinar


zbog čega razglabati! šuti i kupuj da te ne čuju [wink]

Izgleda da je to najbolja preporuka.
Silencio stampa.

Po fundamentima je ovo najbolja dionica na ZSE, može ali ne vjerujem u još neki veći pad, sada treba sačekat oporavak vanjskih brodarskih indexa koji su nevjerojatno niski i zaista ne znam koliko još mogu dolje , a nakon toga idemo puno, puno gore, naravno isti ti indexi upućuju i na globalno oporavljanje svjetskih ekonomija samo što smatram da su brodari perjanica tog oporavka tako da će na njima oporavak biti puno brži. Odlična je stvar što ovo nije dionica mirovinaca, tako da je onemogučeno štopanje od istih. S početkom iduće godine Alianz osniva fondove koji će djelovati na našem tržištu, ne bi me začudilo da im JDPL bude najzastupljeniji u portfelju, a to znači casha za up će biti.

Surround all arround when it hits the ground

lupaš bez veze, novi fondovi su praktički već osnovani, njih petnaestak, ali su zamrznuti jer građani uopće u njih ne ulažu već samo izvlače lovu, aisto nas čeka i cijelu 2009. osim toga, kad i ako se ti fondovi jednom i pokrenu, dionice poput JDPL neće u većoj količini biti u njihovim portfeljima.
osim toga, problem BDIa nije taj što on hoće ili neće više padati jer i ova cijena je tako niska da jedva pokriva troškove broda, tako da daljnji pad znači da bi brodari plovili s gubitkom već je pravi problem taj što se BDI ni 2009. neće bitnije povećati, možda ode do 2000 ali to je ništa, šaka jada tako da ovakve rezultate JDPL i ATPL možemo zaboravit sljedeće 3 godine.
a sad da vas ja pitam tko je od vas spreman čekati 3 godine da se opet ostvare ni pribižno dobri rezultati kao ove godine? gdje će cijena tada biti?
nemojte zaboraviti ni to da je moguće da kinezi sami kupe brodove po ovim jadnim cijenama (što se već špekulira) i stvore vlastitu floru brodova za rasute terete! a onda, što ćemo onda????

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!


lupaš bez veze, novi fondovi su praktički već osnovani, njih petnaestak, ali su zamrznuti jer građani uopće u njih ne ulažu već samo izvlače lovu, aisto nas čeka i cijelu 2009. osim toga, kad i ako se ti fondovi jednom i pokrenu, dionice poput JDPL neće u većoj količini biti u njihovim portfeljima.
osim toga, problem BDIa nije taj što on hoće ili neće više padati jer i ova cijena je tako niska da jedva pokriva troškove broda, tako da daljnji pad znači da bi brodari plovili s gubitkom već je pravi problem taj što se BDI ni 2009. neće bitnije povećati, možda ode do 2000 ali to je ništa, šaka jada tako da ovakve rezultate JDPL i ATPL možemo zaboravit sljedeće 3 godine.
a sad da vas ja pitam tko je od vas spreman čekati 3 godine da se opet ostvare ni pribižno dobri rezultati kao ove godine? gdje će cijena tada biti?
nemojte zaboraviti ni to da je moguće da kinezi sami kupe brodove po ovim jadnim cijenama (što se već špekulira) i stvore vlastitu floru brodova za rasute terete! a onda, što ćemo onda????

jdpl u ovom trenutku ima Mcap na 17% od zadnje cijene.
Čak i da uračunamo da je vrijednost brodova u ova zadnja dva mjeseca pala za 25% i dalje se trži
na ispod četvrtine BV.
Ako bi u slijedećem kriznom razdoblju poslovao na pozitivnoj 0 ,u trenutku prosperiteta JDPL ni mogao
prema BV,a to je četiri puta veću cijenu.
Ako bi u slijedeću godinu ili dvije imao gubitak u visini cjelikupnog sadašnjeg Mcap ostala bi vrijednost trostruko veća.
U ovoj situaciji bitno se održati.O dobiti nema ni govora.A JDPL je s obzirom na likvidnost u izvrsnoj
situaciji.Najbolji od svih naših brodara.
Međutim,normalno da ovakav sentiment na tržištu u slućaju gubitaka mogu cijenu dionice spustiti niže.Činjenica je da je u ovom trenu JDPL jako jeftin,a sam Bog zna dali će biti jeftiniji.

Ja kao obićan smrtnik kupujem kada je jeftino.

Što se tiće Kineza imaš potpuno pravo.Oni će u bankrotu nekih brodara naći svoj interes i vjerovatno
kupiti brodove jeftino.Ovo može biti velika kineska igra.I tada će stvoriti konkurenciju ostalim
brodarima i držati vozarine na normalnim razinama.Samo dokle.Tržište djeluje,kako sada vuće
prema dole,tako i prema gore.


lupaš bez veze, novi fondovi su praktički već osnovani, njih petnaestak, ali su zamrznuti jer građani uopće u njih ne ulažu već samo izvlače lovu, aisto nas čeka i cijelu 2009. osim toga, kad i ako se ti fondovi jednom i pokrenu, dionice poput JDPL neće u većoj količini biti u njihovim portfeljima.
osim toga, problem BDIa nije taj što on hoće ili neće više padati jer i ova cijena je tako niska da jedva pokriva troškove broda, tako da daljnji pad znači da bi brodari plovili s gubitkom već je pravi problem taj što se BDI ni 2009. neće bitnije povećati, možda ode do 2000 ali to je ništa, šaka jada tako da ovakve rezultate JDPL i ATPL možemo zaboravit sljedeće 3 godine.
a sad da vas ja pitam tko je od vas spreman čekati 3 godine da se opet ostvare ni pribižno dobri rezultati kao ove godine? gdje će cijena tada biti?
nemojte zaboraviti ni to da je moguće da kinezi sami kupe brodove po ovim jadnim cijenama (što se već špekulira) i stvore vlastitu floru brodova za rasute terete! a onda, što ćemo onda????

Allianz pokreće fondove početkom 2009., ne da mi se tražit članak, ali ako te zanima naći ćeš ga. Ja kažem da je ova dionica strahovito jeftina, ja na ovoj dionici kupujem budućnost, a ti sam odluči jel kupuješ ili ne, u stvari uopće me nije briga [bye]

Surround all arround when it hits the ground



lupaš bez veze, novi fondovi su praktički već osnovani, njih petnaestak, ali su zamrznuti jer građani uopće u njih ne ulažu već samo izvlače lovu, aisto nas čeka i cijelu 2009. osim toga, kad i ako se ti fondovi jednom i pokrenu, dionice poput JDPL neće u većoj količini biti u njihovim portfeljima.
osim toga, problem BDIa nije taj što on hoće ili neće više padati jer i ova cijena je tako niska da jedva pokriva troškove broda, tako da daljnji pad znači da bi brodari plovili s gubitkom već je pravi problem taj što se BDI ni 2009. neće bitnije povećati, možda ode do 2000 ali to je ništa, šaka jada tako da ovakve rezultate JDPL i ATPL možemo zaboravit sljedeće 3 godine.
a sad da vas ja pitam tko je od vas spreman čekati 3 godine da se opet ostvare ni pribižno dobri rezultati kao ove godine? gdje će cijena tada biti?
nemojte zaboraviti ni to da je moguće da kinezi sami kupe brodove po ovim jadnim cijenama (što se već špekulira) i stvore vlastitu floru brodova za rasute terete! a onda, što ćemo onda????

Allianz pokreće fondove početkom 2009., ne da mi se tražit članak, ali ako te zanima naći ćeš ga. Ja kažem da je ova dionica strahovito jeftina, ja na ovoj dionici kupujem budućnost, a ti sam odluči jel kupuješ ili ne, u stvari uopće me nije briga [bye]
[/quote]

Samo pazi da Kokpit ne bude od tebe kupovao jdpl za koji mjesec i to za dvoznamenkastu cifru….

@kerefek 76

Nema zime, nisam u marginu i trenutno sam na njoj u minusu 50%, misliš li da ću ju prodati ako zaroni još 20 ili 30%? Štovani kolega ja nisam kladioničar,a nisam ni paničar, prodat ću je možda na 400, a možda će mi target biti i višlji. Ima vremena, s raznoraznim trejdanjima i tako je najsretniji broker.

Surround all arround when it hits the ground

Tko se nije skrio -magarac je bio…

Pozdrav!

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close