JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Di ste pronašli izviješće?

na računu 175,00 kn po dionici
ovako nije bilo niti u zlatnim devedestima


Prema mojim analizama, ovo je jedina dionica na ZSE koja ima više keša po dionici nego što je cijena. Tj. pri trenutnoj cijeni od 173 kn baš je otprilike tu negdje.

Casha ima 175 kn po dionici.
Book 950 ; neka se i prepolovi revalorizacijom , još uvijek će biti blizu 500.
Osim toga , nekon revalorizacije će amortizacija (sada JDPL i ATPL imaju u apsolutnom iznosu istu amortizaciju !) biti bitno smanjena , a time i troškovi.

Love na računu za podmirenje troškova najmanje godinu dana (ATPL možda za tromjesečje).
Dug beznačajan.Po sadašnjoj trž.kapitalizaciji firma vrijedi 50 mil USD !

O Upravi smo već dosta govorili – nitko ih ne bi uzeo u svoju firmu , ali k’o ćorava kokoš svojim su nečinjenjem u ovom suludom razvoju događaja pomogli.

Kupovao sam ovih dana , danas , i još ću.

amortizacija:
točno dvostruko veća u odnosu na prošlu godinu
zbog čega je nekih 15 milijuna izmaklo poreskoj osnovici


amortizacija:
točno dvostruko veća u odnosu na prošlu godinu
zbog čega je nekih 15 milijuna izmaklo poreskoj osnovici

Koji porez ? Jesam li ja na krivoj temi ?

Šta smo kupili brod? 55 mil. vidim 55 mil. kn otišlo na materijalnu imovinu??



Prema mojim analizama, ovo je jedina dionica na ZSE koja ima više keša po dionici nego što je cijena. Tj. pri trenutnoj cijeni od 173 kn baš je otprilike tu negdje.

Casha ima 175 kn po dionici.
Book 950 ; neka se i prepolovi revalorizacijom , još uvijek će biti blizu 500.
Osim toga , nekon revalorizacije će amortizacija (sada JDPL i ATPL imaju u apsolutnom iznosu istu amortizaciju !) biti bitno smanjena , a time i troškovi.

Love na računu za podmirenje troškova najmanje godinu dana (ATPL možda za tromjesečje).
Dug beznačajan.Po sadašnjoj trž.kapitalizaciji firma vrijedi 50 mil USD !

O Upravi smo već dosta govorili – nitko ih ne bi uzeo u svoju firmu , ali k’o ćorava kokoš svojim su nečinjenjem u ovom suludom razvoju događaja pomogli.

Kupovao sam ovih dana , danas , i još ću.
[/quote]

Kak sad odjednom firma valja? A Papic, a lose izvjesce (1H), a nesposobnost uprave? A kriza u brodarstvu? A negativne tecajne razlike?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

manji porezi ali i manji book
jel netko zna koliko bi mogle biti korigirane cjiene po kojima revaloriziraju

ps jel ove jedinice španciru i meni znače da treba ugasiti svjetlo?



amortizacija:
točno dvostruko veća u odnosu na prošlu godinu
zbog čega je nekih 15 milijuna izmaklo poreskoj osnovici

Koji porez ? Jesam li ja na krivoj temi ?
[/quote]

koji dio ti nije jasan?

Imaju casha i mali dug. Ne znači da će sljedećih godinu-dvije dobro poslovati ali su u znatno povoljnijoj situaciji od drugih brodara koji su daleko više zaduženi.

točno. ali cijena i dalje stoji , ili pada . šteta što je trend tržišta takav kakav je, dobro bi ovo pošlo gore.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Kak sad odjednom firma valja? A Papic, a lose izvjesce (1H), a nesposobnost uprave? A kriza u brodarstvu? A negativne tecajne razlike?

i ti imaš svoju navlakušu … ajde de … sad mi je lakše …


Imaju casha i mali dug.

hm, na koga me to podsjeća ? [smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close