JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pod hitno odkazat ugovor sa Brodosplitom.

mos mislit.
Za te pare mozemo dobiti 2 panamaxa i handya nove proizvodnje.


je, da je jdpl u privatnom vlasnistvu ….
ovako manum manus lavat

Good artists copy. Great artists steal.


blueman

koliko su u prosjeku cijene novogradnjama pale?
volio bih imati predođbu o utjecaju promijena nabavnih cijena na BV
jer koliko znam, jdpl uredno revalorizira svoja sredstva


I to krivo rade
ako revalorizira svake godine imovinu onda NEBI SMJELO biti amortizacije nikakve po tome; cemu onda revalorizacija i promjene svake godine.

Promjena je samo kroz dug im i rezerve.
nista drugo

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

blueman, ne rade krivo.

kolio čitam, brodovima je trenutno teško odrediti cijene, jer nema baš kopoprodaje. procjene su da sad vrijede u pola manje nego na početku godine.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Pa ko uopće uzima u obzir tu virtualnu amortizaciju kod JDPL? Treba gledat profitabilnost prije amortizacije baš zbog tih revalorizacija i istu uspoređivat s prethodnim razdobljima.

Nego nema nešto prodaje, eto Drys na 9 baksa, alo di ste? [lol]

I'LL BE BACK



Moja prognoza Cash/share 188

Moja je 187, već sam napisao to.

[/quote]

Zamisli baze ( što je naravno impossible) da sav keš preusmjere u dividendu. Dividend Yield 120% ajme derneka, haha
[lol]


blueman, ne rade krivo.

kolio čitam, brodovima je trenutno teško odrediti cijene, jer nema baš kopoprodaje. procjene su da sad vrijede u pola manje nego na početku godine.


rede krivo i ta amortizacija nebi smjela postojati.
Znam da to nebi smjelo gledati tu virtualnu amortizaciju samo nazalost 70% domacih fond managera nezna osnove osnova a ti kolo vode.
nazalost…

Imovina kojoj se mijenja vrijednost manje of godine dana dakle revalozira svake godine se nebi smjela amortizirati jer se gubi sam smisao amortizaicije..

Kod njih to niti na porez utjece iako mislim da takav amortizacija da su u RH registrirani nebi bila porezno dopustiva

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ne radi se o značaju amortizacije u knjigovodstvenom smislu
riječ je o utjecaju na imovinu i vrijednost booka

Bravo za PAPIĆA!
Zna Lola kad triba izbacit izviješća. To legendo.
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1
Dow +423.72 +5.12% 8,706.38
NASDAQ +62.82 +4.19% 1,562.03
S&P +44.88 +5.27% 897.18
BDI laganini prema gore.
Kapa do poda !
Love na računu ko u priči ***obrisano***

Sutra lom, ide izvješće (mora) a u USA dernek. Eto nas ponovo na 200 kunića za dan dva. Jel se meni čini il prodaje uopće nema na koti 160-170? Ako cash bude cca 190(a bit će) i dug cca 140(a bit će manji)onda imamo cash-dug od preko 50 PS, što nalaže da imovina vrijedi 120. Znači 7 brodova prosječno starih 10ak godina + nekretnine + biznis kao takav vrijedi manje od 200 mil kuna. Odnosno cijena dva polovnjaka. Svašta…

I'LL BE BACK

JDPL-R-A: 3 kv. 2008 konsolidirano
kvartalno – Prihodi:+24% Dobit:+92%
kumulativno – Prihodi:+23% Dobit:-23%

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Prema mojim analizama, ovo je jedina dionica na ZSE koja ima više keša po dionici nego što je cijena. Tj. pri trenutnoj cijeni od 173 kn baš je otprilike tu negdje.

na zalost danas nitko ne gleda koliko koja firma vrijedi….

New Report

Close